Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
158
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bu hangi tür fiber internet oluyor? Nasıl bağlantı yapılır?
K
4 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba, geçen hafta aşağıdaki resimdeki gibi bir kutu geldi ve bazı komşularım da kullanmaya başladılar. Fakat ben doğrudan TT'ye yapışmak istemiyorum.

poyraznet'e şans vermek istedim fakat daire içine kadar kablo gelmiyorsa biz abonelik veremeyiz dediler. Fiber kablo da basit bir şey değil ki ucu ucuna bağlayıp bant atayım. Ya da bu kutudan CAT6 çekip modemin WAN portuna bağlasam internet alabilir miyim yoksa GPON vs. kullanmam mı gerekiyor. Ve son olarak bu fiber kutusu tipi ne oluyor? FTTN, FTTC, FTTB, FTTH

Sorum şu: Bu kutudan internet almak için kablo işleriyle uğraşıp poyraznet mi kullansam mantıklı olur yoksa kablo kurulumu yapan bir firmadan internet mi almalıyım?


< Resime gitmek için tıklayın >L
4 ay
Yarbay

Güldürennet'ten sorgu fotosu atar mısın?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
4 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Diğer firmalar 1000MBPS hız gösteriyor fakat burada 0 görünüyor.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgizmustafa17 -- 12 Şubat 2024; 17:19:3 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Lady-Of-Ice
L
4 ay
Yarbay

Hayırlı olsun eve kadar fiber gözüküyor; 1000 e kadar gideri var. Resmi silin açık adresiniz gözüküyor.

@XpressMusic34
Bu mesajda bahsedilenler: @XpressMusic34 , @kirgizmustafa17
İ
4 ay
Binbaşı

FTTH altyapı görünüyor hocam üsteki arkadaşında dediği gibi Gpon yani ONT + Router kullanacaksınız. Altyapılarla ilgili bütün bilgiyi şu klavuz üzerinden öğrenebilirsiniz hocam.

https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fiber-optik-altyapi-calismasi-ana-konu--121281883X
4 ay
Yarbay

FTTH. Hayırlı olsun. Elektrikçiye gidip obk kablo çektirin daireye kadar. Pahalı bir kablo değil. Böylece istediğiniz işletmeciden hizmet alırsınız, kablo kurulu mu diye sorana kurulu dersiniz. Telekom dan abonelik alırsanız kabloyu kendisi çekiyor. Aslında forumda başka işletmeciden hizmet almayı tercih ettiği halde kablosu telekom tarafından çekilenler de vardı ama detay anımsamıyorum hocam. Araştırmak lazım yani işletmecilere sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 12 Şubat 2024; 18:39:1 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.