tüm okulu o hocanın konuşmasına götürmüşlerdi. saçma sapan bi üniversitenin reklamını yaptı hoca. sonra korona virüs için "üretildiği çok açık, doğal olamaz" gibi şeyler saçmaladı. sonra da üniversiteli olup kalem fırlatma videosunu izletti ve dağıldık. gittiğim en boş etkinlikti.
fırlatmıyormuş, kırıyormuş. hafızamda yer edinmesini bile istemediğimden olsa gerek. üniversitede kalemleri bırakıp macbook'umuzdan hello world kodları yazdığımız gerçeğinin herkesçe bilindiği tamamen aklımdan çıkmış nedense. bir de videodaki kişinin ona benzediğini ancak o olmadığını idda etmişti ancak isimler birebir tutuyordu yanlış hatırlamıyorsam. gizemli bir adam, yine de kendi internet sitesinin uzun uzun reklamını yapıp "sitemiz çalındı, fidye isteyenlere para vermedik, şöyle şöyle makalelerim vardı, çok zekiyimdir ben" tavırlarını takındığı ve sırf orada çalıştığı için yakın doğu isimli, kimsenin ismini bile duymadığı bir üniversitenin tanıtım filmini izletip yarım saat boyunca üniversitenin ayrıcalıklarını anlattığı için beni bi yerde istemeden de olsa kendisinden uzaklaştırdı. her şeyi neden bildiğini bilmeyen insanlara benziyordu biraz konuşmaları. motivasyon konuşmaları yapıp kendi çapında çalışma taktikleri verdi. tabii ki bunları da kendi internet sitesinin henüz yeniden yüklenmemiş arşivlerinden okudu. bize izlettiği videonun linkini de koyayım da merak eden olursa bi hata yapıp üzerine tıklasın
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >