Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
6677
Tıklama
0
Öne Çıkarma
..:: Bölüm Kuralları ::..
Etiket : #Vurgulu
Z
15 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Konsol Bölümü Kuralları


1-) Konsol bölümünde her türlü kopya oyun, koruma kırılması, modchip, firmware hack ve downgrade gibi illegal konular hakkında konu açmak, paylaşımda bulunmak, yardım istemek ve bu tür konularda PM yolu ile dahi olsa yardım edilmesi yasaktır. Bu kurala uymayan üyelerin yorumları veya konuları haber verilmeden silinecek ve üye hakkında gerekli cezai yaptırım başlatılacaktır.


2-) Konsol kırma ile ilgili araçlar lisanslı olsa bile illegal bir amaca hizmet ettiği takdirde forum kuralları dışına çıktığını unutmayınız. Bu tür programların kullanılışını anlatmak ya da paylaşmak forum kurallarınca yasaktır. Ayrıca homebrew yazılımların konsolu garanti kapsamı dışında bıraktığını da unutmayınız.


3-) Forumda kopya oyun download linklerinin verilmesi, ISO ve illegal ROM paylaşımları kesinlikle yasaktır. Ayrıca forum üzerinden, açık bir şekilde dile getirilmeyip ''imzanızda reklamı yapılarak dahi olsa'' kopya oyun satışı yapmak yasak olup cezai işlem sebebidir.

4-) Lütfen imzalarınızda firmalara hakaret niteliği ya da konsol fanboyluğu içeren ifadeler ve resimler kullanmayınız. Bu tür imzaları olan üyeler uyarılabilir, imzaları habersiz silinebilir ve uyarıldığı takdirde aynı imzayı taşımaları karşılığında cezai işlem ile karşılaşabilirler.

5-) Forumda diğer sitelerin reklamının yapılması, ya da firmaların kendi reklamlarını yapması yasaktır. İlan niteliğindeki yorumlar uyarılmadan silinecek, üyeye cezai işlem uygulanacaktır. Aynı şekilde firmalar hakkında yorum yapılması da forum kurallarına aykırı olup bu tür yorumlar habersizce silinecektir.

6-) Bölümün huzurunu bozacak mesajlar atmak, konsol fanboyluğu yapmak, topic'leri kasıtlı olarak başka boyuta çekmek ve asıl konudan uzaklaştırmak, sırf mesaj sayısının artması için '' +1 , evet katılıyorum '' gibi yorumlar yazmak ya da sadece smiley'den oluşan mesajlar atmak yasaktır. Fanboy mesajları habersizce silinecek, gerekli görüldüğü takdirde cezai işleme başvurulacaktır.


7-) Basit sorularınız için yeni konu açmak yerine sorularınızı mevcut konularda dile getirmeye çalışınız. Arama yapmadan konu açmamaya özen gösteriniz. Bu tür konular kilitlenip mevcut ana konulara yönlendirilebilir. Ayrıca yardım almak istediğiniz bir hususta " Yardım Lütfen, Soru, Bakar mısınız " şeklinde konu içeriğini açıklamayan başlıklar kullanmak yerine sorunuzu özetleyen kısa bir başlık kullanarak yeni konu açmaya gayret ediniz. Cevabını alamadığınız sorular için tekrar yeni bir başlık açmayınız. Konunun muhatabının o an forumda olamayabileceğini de düşünerek hareket ediniz.

8-) Konu başlıklarında lütfen '' :: , ++ , ## , << >> '' gibi özel karakterler kullanmayınız. Bu tür karakterler ile açılmış başlıklar değiştirilebilir, üyeler uyarılabilirler.


9-) Yeni konu, haber ya da içerik eklemeden önce o konu ile ilgili başka bir başlık olup olmadığını arama butonu yardımı ile tespit ederek ana başlıklarda yeni içeriği paylaşmaya özen gösteriniz. Belirli paylaşımları tek bir başlık altından yapmaya gayret ediniz.


10-) Konsol, oyun ya da aksesuar satış ilanlarınızı lütfen 2. el bölümüne açınız. Oyun bölümüne açılan satış ilanları 2. el bölümüne taşınacaktır.


11-) Başka bir kaynaktan alıntı yaptığınız haberlerin altına lütfen haberin kaynağını link olarak eklemeyi unutmayınız. Kopyala / yapıştır haberlerin kaynaklarının belirtilmediği takdirde konunun silinebileceğini unutmayınız.


12-) Lütfen mesaj ya da imzalarınızda illegal içeriklerin paylaşıldığı sitelerin linklerini barındırmayınız, illegal içerik hakkında yardım isteyen üyelerimizi bu sitelere yönlendirmeyiniz. İmzanızda kopya satışının yasak oluşu gibi illegal içerik barındıran sitelerinin linklerinin de bulunması cezai işlem sebebidir.


13-) Şikayetleriniz için '' Şikayet Et '' butonu aracılığı ile ulaşınız. Forumdaki tüm mesajları okuyabilmemiz mümkün olmadığı için, forum kurallarına aykırı bir mesajı atlayabileceğimizi unutmayınız. Kural dışı bir mesaj gördüğünüzde lütfen üye ile tartışmaya girmek yerine şikayet et butonunu kullanınız ya da acil müdahale gerektiren mesajlar için PM atınız.


14-) Üst konu talepleriniz için PM aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

!!! ÖNEMLİ UYARI !!!Sevgili Oyun Bölümü Sakinleri;

Forumumuzda günden güne kopya oyun korumalarının kırılması üzerine bir çok konu açılıyor. Bunun yasak olduğunu kurallarda açık açık söylememize rağmen birçok kişinin bu uyarıyı dikkate almadığını gördük.

Bu sebepten dolay artık her türlü koruma kırma hakkında açılan konular ve cevaplar (ki sadece ima etmeniz de buna dahildir) silinecektir, gerektiğinde de cezai işlemler uygulanacaktır.

Kullandığınız program yasal olsa bile bu programı yasal olmayan şeyler için kullandığınızda ve bunu doğrudan forumda anlatma veya sorma durumunda forum kurallarını çiğnemiş sayılırsınız.

Bu tür paylaşımların Donanım Haber Forumları üzerinden yapılmasını yönetim olarak istemiyoruz. Böyle paylaşımları ısrarla yapmak isteyenler, başka forumlara göz atsınlar.

Bu forumda genel olarak oyunların tartışılmasını isterken bu tür konuların forumu kirlettiğini gördüğümüz için artık bu duruma daha fazla dikkat edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Daha düzenli ve seviyeli bir forum için hep beraber çalışmalıyız.
Oyun Bölümü Kuralları1-) Konu açmadan önce mümkün olduğunca forumun Arama bölümünü kullanalım ki forumda konu kirliği yapmayalım.


2-) Konulara gereksiz mesajlar atmamaya özen gösterelim. Örneğin sadece smiley, +1 ve tek kelimelik cevaplar vermemeye özen gösterelim.


3-) Açacağımız konuların başlıklarını anlaşılır ve konu ile ilgili olmasına özen gösterelim. Örneğin sadece "Yardım" şeklinde konu açmayalım.


4-) Forumun genel kurallarında olduğu gibi kişi veya kurumlara hakaret ve küfür içeren, rencide edici, aşağılayıcı mesajlar atmak kesinlikle yasaktır. Buna her türlü kısaltma ve sansür halinde söylenmiş küfürler de dahildir.


5-) Bölümde lisanssız, illegal olan her türlü içerik ve kaynak dağıtımı veya konu açarak istenilmesi yasaktır.


6-) Oyun Bölümünde hack, crack, serial number, key-gen, cd-key, adult, warez gibi konulardan bahsetmek, vermek ve istemek yasaktır. Buna her türlü korumalı oyunun korumasını kırmak da dahildir.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


7-) p2p Programlarından linkler, torrent site ve oyun linkleri vermek ve istemek yasaktır.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


8-) Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici konular gördüğünüzde, bu konunun veya mesajın üzerinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > simgesine tıklayarak konuyu veya mesajı yönetime bildirebilirsiniz. Bu sayede forum daha düzenli olacaktır.


9-) Mevcut tüm kurallara uyulmaması durumunda üyelere en az 1 hafta ceza verilecektir.


10-) Cezalı olan üyelerin başka bir nickle forumda bulunması durumunda cezası aldığı her nickte 1 hafta daha artacaktır.


11-) Bu bölümü kullanan üyeler, bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Kurallara uymayanlar uyarılmadan ceza alacaktır.


Kurallara gerekli özeni göstereceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.