Arama butonu
Boğaziçi bilg. müh mi yoksa ODTÜ bilg. müh. mi?
 Sonuçları gör
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
51
Cevap
3938
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Boğaziçi bilg. müh mi yoksa ODTÜ bilg. müh. mi? (3. sayfa)
*
14 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

arkadaşım senin türkiye sıralaman kaç, boğaziçi ilk 500 den adam alır, ha bir de bu bölümler öyle kolay bölümler değildir, benim bir arkadaş odtüye girmişti bilgisayar mühendisliğine, çocuk özürlüydü notları tam tutamıyordu, arkadaşlarından not istemiş bir keresinde demişler ki çan var veremeyiz, yani at yarışı gibi bir ortam varmış, çocuk kocaeli üniversitesine başvuracaktı annesi önledi, bir arkadaşım daha vardı odtü bilgisayarda ama çocuk çok çalışkandı geçen facebook unda gördüm aselsanda işe girmiş, bir de arkadaşımın kankisi itü bilgisayar müh. bitiremedi atıldı, barlarda gitar çalışıyor bitirilecek gibi değilmiş çok zor diyordu.


yok artık tırstım valla


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
14 yıl
Yüzbaşı

arkadaşım doğma büyüme istenbulluydum 9 yıl önce ankaraya taşındım. 3 gündür istanbuldaydım bu sabah 5te döndüm, o 3 gün işkence gibi geldi. saatler geçmedi. oh dedim, ankarada yaşanır dedim. sen okuma adı altında sırf gezeceksen kal istanbulda. tabi istanbulun sırf iyi yanları yok, %70i çok kötü istanbulun. valla ankaraya alıştım şimdi. istanbulda da üniversite yazabilirdim ama sırf istanbula gitmemek için eskişehir yazacağım.

yok istanbullular ankarayı sevmezmiş. 1 yıl kayseride kaldım sonra ankaraya taşındım, ankarayı yine sevemedim ilk başta, kayseriye dönmek istedim. insan alıştığı yeri sever tabi. ama ankaraya da 1 yılda rahat alışırsın.

bursada lise okudum. bursayı hiç sevmiyordum sözde, ayrılmak çok zor geldi. bu işler böyle kardeşim, bakma alışamazsın diyenlere. sen hayatını kazan

odtü dünyada ilk 500e girmiş bir Türk üniversitesidir, ülkenin en iyi üniversitesidir. teknik üniversitesi mühendislikler için en iyi tercihtir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
14 yıl
Yüzbaşı

Kampüs olarak dünyanın en güzel manzaralı okullarından birisidir Boğaziçi. Gerçi benim bölümüm sözeldi ama sayısalda da ne kadar iyi bir okul olduğunu bilmeyen yoktur. Eğitim kalitesi kadar bir okulun adı da önemlidir arkadaşlar. Ve Boğaziçi etiketi hala insanları etkileyen ve karizma saçan bir etikettir. İş bulamama diye bir sorunun olmaz ve okul hayatı boyunca alacağın burslarla rahatça yaşarsın ailene fazla yük olmadan. Bunlar tabii ki ODTÜ için de geçerlidir eminim fakat ılık bir bahar gününde hafif esen bir rüzgar eşliğinde boğazın en güzel manzarasını izleyerek okula doğru yürümek, ders esnasında boğazdan geçen gemilerin düdüklerini duymak, ders aralarında steplerde oturup çay tost ikilisini mideye indirmek.... Başka yerlerde bunu yaşayamazsınM
14 yıl
Teğmen

quote:

Orjinalden alıntı: bencizdim

*:boğaziçi'ni bir dekanı döneme açılış konuşmasında "siz burada dört senede sadece ingilizce öğreneceksiniz" demiş...kesin ingiliz dili.. tarzı bi bölüm için söylemiş, kötülemek için kötüleyenler de cımbızla çekmişlerdir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
14 yıl
Yüzbaşı

@imaginary

mühendislik boğaza bakmıyormuş

kendi istanbulluysa nemine alışıktır, ankaranın havası kurudur. sıcağı istanbuldaki gibi terletmez, soğuğu da başka bir soğuktur, içine işler ama nem olmadığından fazla sorun oluşturmaz


Bu mesaja 1 cevap geldi.
*
14 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

B
14 yıl
Yüzbaşı

odtü kardeşim
ankaraya alışamam dersen de al sana teknikleri
http://www.itusozluk.com/goster.php/yeni+ba%FElayanlar+i%E7in+ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biruni 3-4 -- 27 Temmuz 2008; 21:40:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Q
14 yıl
Yüzbaşı

ODTÜ direk solcular çoğunlukta abi tartışılmaz bence.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
14 yıl
Binbaşı

Delinin biri bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış.

Şehir efsanelerine inanma derim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
14 yıl
Binbaşı

boğaziçi daha havalı git boğaziçine ülkenin en prestijli üniversitesi bence. her taraf ödtü mezunu olmuş. 50 tane ödtü mezunu varsa çevrede bir iki tane boğaziçi mezunu var. seçkin üniversite başka oluyor işte


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
14 yıl
Er

Ohoo adamlar kayıt yaptırdı anfideki yerlerini aldı bile..

Kısa süreli hort olmuş bu


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
14 yıl
Yarbay

tabiki boğaziçi.teknik adı kafanı karıştırmasın.ama odtüde çok iyi orası ayrı.ilk tercih boğaziçi olmalı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.