M

Teğmen
28 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
10 yıl
RYANAIR Anketi - İzmir İçin OYLAYIN!
merhaba arkadaşlar. ryanair avrupanın çeşitli şehirlerine çok ucuz fiyata (5-10 euroya kadar) uçak biletleri sağlayan bir havayolu firması. aşağıdaki linkte bir anket var ve izmir 1. gelirse bu havayolundan bizim de direkt olarak türkiye içinden yararlanma fırsatımız olacak. şu anda ukrayna epey önde, umarım DH bu tabloyu değiştirir. :)

http://www.charleroi-airport.com/en/brussels-south-charleroi-airport/index.html
M
11 yıl
ekran kartım mı bozuldu?
palit sonic 1gb hd4850 ekran kartım var. bilgisayarı açtığımda ekran çizgi çizgi, bozuk gözüküyor ve windows açılmak üzereyken pc reset atıyor. ama monitörden çıkardığımda pc reset atmıyor. başka monitörlerde de denedim sonuç aynı. tamirci sorun ekran kartı dedi. garantisi bittiği için yeni bir ekran kartı almak zorundayım ama yine de tam emin olamadım. sorun sizce de ekran kartında mı? yeni ekran kartı taktığımda sorun ortadan kalkar mı?
M
13 yıl
iki Vista var eskisinı istiyorum
Vista yukluydu sonra bootu tamamen silinince başka bir bölüme yine Vista yükledim eskisiyse hala duruyo nasl kullanılır hale getirebilirim
M
13 yıl
primary partition sorunu
arkadaşlar başıma çok değişik bişe geldi. bilgisayarımda xp ve vista yüklüydü ve macosxi yüklemeye kalkıştım. olmadı ve vistaya geri dönmeye çalıştım. önce boot etmedi sonra windows cdsi ile repair edince vistayı gördü ve açtı ama primary partition olarak xpnin yüklü olduğu partitionı atamış bu yüzden vistayla girdiğimde profilim gözükse ve girebilsem de masaüstüm belgelerim ayarlarım filan yok. çünkü xpnin yüklü olduğu partitionda arıyor bunları. vistanın bulunduğu partitionı primary yapmam lazım ama nasıl? xp'yi zaten açamıyorum. şimdiden teşekkürler..

http://img44.imageshack.us/i/25904647.jpg/

< Resime gitmek için tıklayın >
M
13 yıl
Taban ve Tavan Puanlar Açıklandı!
geçen senenin sitesi ama güncellenmiş.

http://2008osyspuanlari.osym.gov.tr/

edit:http://osyspuanlari.osym.gov.tr/ bunda 2009 yazıyor hatta, ama geçen senenin sitesi de hala bu senekileri gösteriyor.
M
13 yıl
sayfanın ismini veren fonksiyon
arkadaşlar php sayfasının kendi ismini nasıl elde edebilirim. yani mesela 123.php sayfasındayken fonksiyonu çalıştırıp echo ile yazdırdığım zaman "123.php" yazacak ekranda.
M
13 yıl
ingilizce forum
arkadaşlar aynı burası gibi seviyeli ve her telden çalan, genelde ana dili ingilizce olanların bulunduğu bildiğiniz bir amerikan forumu var mı? ingilizcemi geliştirmek için..
M
13 yıl
"Siz Kazandınız" - Kısa öykü yazdım
SİZ KAZANDINIZ

Sekreter geldi. Ofisi açtı. On dakika kadar bekledi. Patron da geldi. Bir on dakika daha sonra diğer iki çalışan geldi. Birlikte gelmişlerdi. Çünkü kardeşlerdi. Neyse lafı fazla uzatmayayım. Hep birlikte işe koyuldular. Akşama kadar işi bitirmeliydiler. Verilen süre buydu. Ama bir sorun çıktı. Öğle vakti gelmişti. Birinin yiyecek alması gerekti. Kura çektiler. Patron çıktı. Paltosunu aldı ve yola koyuldu. Yolda arkadaşına rastladı. Arkadaşı patronu arabasına aldı. Çok gevezelik ettiler. Bir süre sonra araba kaza yaptı. Patron arabadan indi. Yoluna devam etti. Bir bisiklet gördü. Bisikleti çaldı. Bisikletle ağaca çarptı. Yerlere çalındı. Beyin kanaması geçiriyordu. Ahali ona yardım etti. Ambulans geldi. Adam ölmüştü. Morga kaldırdılar. İş yerindekilere haber verdiler. İş yerindekiler şaşırdı. Yeniden kura çektiler. Sekreter çıktı. Sekreter ofisten çıktı. Koştu. Dönerciden iki döner aldı. Marketten içecek aldı. Rejimdeydi. Koştu. İş arkadaşlarını selamladı.

Patron canlanmıştı. Bunu gören iki morg görevlisi kalp krizi geçirdi. Öldüler. Patron belli başlı evrakları imzaladı. Ofise geri döndü. Bir de ne görsün. Bildiklerini biliyordu. Ama yemek yiyorlardı. Hepsini öldürdü. Sonra da işten kovdu. Kapı dışarı etti. Ofisinin önü yıllarca ceset koktu. Adam en sonunda pes etti. Onları tekrar işe aldı. Ama bu sefer de ofisin içi ceset kokuyordu. Adam güldü. Siz kazandınız dedi. Ofisi toprakla doldurdu.

Az önce sıkıntıdan yazdım. Sizce nasıl olmuş?
M
13 yıl
Fareler ve insanlar arasındaki benzerlik
M
13 yıl
ocz titanium ramlerim.. 1066 sorunu
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71824

yukarıdaki ramleri aldım. ürün açıklamasında yazana göre 2.3vda 5-5-5-15 şeklinde çalışıyormuş ram. biostan spd'yi 3.20b, dram timingleri de 5-5-5-15 şeklinde ayarladım. voltajı da 2.3'e çıkarttım tabi. cpuz programı 1066 mhz olarak gösteriyo ama zamanlamalar çok kötü. 5-7-7-24 gibi bişeler oluyor. işlemcim q6600 ve 9x333 modunda çalıştırıyorum. zamanlamaları nasıl 5-5-5-15 e çekerim. veya en optimum ayar ne sizce?

dznlm: anakartım da gigabyte ep45-ds3l
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.