Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
272
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bir Garip Rahatsızlık
L
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar, size uzun süredir yaşadığım bir sıkıntıdan bahsedeceğim. Eğer aranızda buna benzer sorunu olan varsa veya fikri belirtirseniz çok memnun olurum.
Sınav döneminde olduğumdan dolayı hareketsiz kaldım ve fazlasıyla kilo aldım. Ancak asıl sorun kilo almam değildi. Özellikle gaz benzeri ancak olmayan, geğirmeyi bile bilmediğim halde sanki geğirmeye benzer bir ses çıkıyor gibi yemek borusundan ağzıma kadar. Ve bu sanki beni tıkıyor. Doktora gittiğimde bana insülin direnci oluştuğunu ve yaşadığım sorunun hareketsizlik ve kilo almam ile ilgili olabileceğini söyledi. Ancak ben daha çok stres kaynaklı olduğunu bu olmasa bile gastrit&reflü ikilisinden biri olabileceğine kendimi inandırdım.

Aşırı şekerli ve gazlı içecekler tükettim, bu süre zarfında sigara da kullanıyordum. Ancak son 15 gündür sigara içmiyorum ve diyete girdim. Bu rahatsızlığım azalsa da sizin aynı problemi yaşayıp yaşamadığınızı merak ettim.

#Konuyu nereye açacağımı bilmediğim için burası daha mantıklı geldi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
2 yıl
Çavuş

Benimde senin gibi, midem guruldar midem den sesler gelir aç ve tokken midem bulanır özellikle stres zamanlarımda ölüyorum mide bulantısı ama boş bir kusma oluyor sadece kusmuyorum ama ölüyorum, mide ağrısı feci acılar çektim endoskobi oldum(canlı canlı) gastrit dedi doktor şuruplar var ve belli başlı dönemler kullanmak zorundayım onları, stresden olacağını söyledi ve mesela ben çok gazlı bir şey tüketmeme rağmen çok gaz çıkartırım ve o çıkmazsa daha kötü sanırım mide hassas o yüzden onları yaşıyorum yememem gereken milyon tane yemek var ama bazen yiyorum ne yapayım aç mı kalayım.A
4 ay
Yarbay

Şekeri azaltın ve gazlı içecekleri kesin alkolü de, bir ay içinde vücut kendini toparlar ve kiloda verirsiniz. Gazlı şekerli içecekler alkolden daha tehlikelidir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.