Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Bilgisayar programcılığı mezunuyum,İlk iş nasıl bulunur ?

Y YuruyenMntk Konu Sahibi
7 ay (59 mesaj)
Ben 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum html,css,jquery,JavaScript,Asp.net MVC, Asp.net, Bootstrap konularını derste gördük çoğunda birden fazla proje yaptım. ama iş ilanlarına başvurduğum zaman çoğundan cevap bile alamıyorum. Şimdi github için daha temiz bir hesap oluşturuyorum(eskisi baya karışık ve gereksiz şeylerle doluydu). Nedense bir türlü iş bulamıyorum hocalarımız da ilk işi bulmanız zor olur demişti ama bu kadar zor olacağını düşünmüyordum. Sizce nerede hata yapıyorum ? Siz ilk işinizi nasıl bulmuştunuz ?
P ProjectMan
7 ay (11518 mesaj)
2 yıllık bölüm mü var !?

C veya C++ görmediyseniz ve proje geliştirmediyseniz

2 yılını çöp olmuş demektir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D DelifisekTux
7 ay (14 mesaj)
Programcılık, isteyerek yapılan bir iş, okulla mezuniyetle bir alakası yok. Isteyeceksin, elinde bilgisayar varsa oturup hayal ettiğin bir projeyi gerçekleştireceksin ve canlı yayına alacaksın ancak kendi başına böyle tecrübe sahibi olabilirsin.

Mezuniyet değil, tercübe, o tecrübeyi nasıl kazanacaksın, kendi başına ufak tefek çalışan projeler yapark, bu nasıl olacak, kendini eğiterek o nasıl olacak ingilizce bilerek, bu gün ingilizcen varsa kendini dilediğin herhangibir konuda yetiştirebilirsin.

Öyle devasa kaynak var internette ancak sen bundan faydalanamıyorsan zor. Çok zor.
B babayı izle
7 ay (234 mesaj)
Hocam okula bağlı kaldıysan zamanın boşa geçmiş demektir. Aynısı bilgisayar mühendisliği için de geçerli. Okurken 2.-3. sınıfta işe gireni de var mezun olup açıkta kalanı da var. Madem bu dalı seçtin gecen gündüzün olmayacak. Bildiğinin üzerine koymaya devam et.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Y YuruyenMntk Konu Sahibi
7 ay (59 mesaj)
c++ gördük programlamaya bu dille başladık, birden fazla proje geliştirdim ama nedense pek işe yaramadı gibi mvc ile e-ticaret projem var genel olarak web üzerine projelerim var. c++ anlatan hocamız gerçekten iyi anlatıyordu ve baya derinlemesine gösterdi. Böyle pointer kısmını vs de değil miras almayı override etmeyi bile göstermişti.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SEO19ProjectManager

S ShibLeg
7 ay (1363 mesaj)
dgs ile geçiş yap 4 yıllığa tamamla
Bu mesajda bahsedilenler: @YuruyenMntk

O OzMeN OzzY
3 ay (1488 mesaj)
2 Yıllık programcılık müfredatına bakma şansım oldu ve konularına ( bir arkadaşım Atatürk üniversitesi açık öğretim programcılık okuyor girip baktım ).

İzlenimlerim;

!!! Öncelikle tabiki mühendislik gibi olmaz ve mühendislik daha önemli ve iyi AMA "öğrenmeyi öğretiyorlar". Ve temelde o eğitimi sana veriyorlar.
İçeriği aşağıda paylaşayım bana göre kurslardan daha iyi çünkü akademik yaklaşılmış. Şimdi kendini geliştirmeye gelince kesinlikle okulla yetinme githuba gir yapılan projelere bak karşılaşılan hatalara sonra önerilen ve gidilen çözüm yollarına. Sürekli projeler geliştir birde tek bir dille yetinme en az 2 dil bil ve bu 2 dilden birisinde mutlaka expert ol. Dil seçimini gideceğin platforma göre seç şumu bu mu diye sorman gereksiz olur. İş yerleri başvur stajer olarak deki ben iş deneyimi tecrübesi istiyorum gerekirse az para alırım yada durumun varsa hiç alma. 5-6 ay bak bakalım reelde iş hayatında ne tür yaklaşımlar oluyor ve projeler gelişiyor. Böyle böyle olur birde mutlaka stackflow - github aktif kullan. Durumun el verirse kurslara yazıl. Udemy platformu, Youtube platformu bunlara takıl. Bazen senden küçük birinin anlattığı videoya bile bak çünkü bazen çok sade temiz anlatabiliyor kendisi öyle kavradığı için.

Not: Unutma mühendisliğe tamamlaman çok ama çok büyük artı olur. GÖrdüğünü düşündüğüm ders ve içerikler bunlar ile aynı ise bana göre temelin vardır.


https://www.ataaof.edu.tr/Program/DersIcerik/19
K K110
3 ay (457 mesaj)
kKendi tecrübem:
Her 100 başvuruya ancak bir tanesinden cevap gelir.
Her 10 cevaptan dokuzu bir teşekkürden ibaret.
Görüşmeye çağrılılanlar arasından en uygun kişi seçilir.
Üç kişi alındıysa, aslında sadece biri kalır ve diğerleri ilk ay sonra elenir.

İş tecrübesi önemli.

Önceki çalıştığın yerden neden ayrıldığın araştırılır ve oradaki müdürlerin ile görüşülür.

Ve işe alımlar genelde belirli dönemlerde olur. İstisnai dırumlar, biri işten ayrılmış olabilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.