Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 5 misafir
6994
Cevap
257853
Tıklama
22
Öne Çıkarma
Asus Rog Ally [ANA KONU]
O
geçen yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Asus Rog Ally nedir?

Asus tarafından çıkarılmış bir el konsoludur lakin bu cihaz mini bilgisayardir. İçerisinde varsayilan olarak Windows 11 ile beraber gelmektedir. İki modeli bulunmaktadır. Z1 ve Z1 Ekstreme. Teknik ve detaylı, resmi olarak açıklanan özellikler için burayı tıklayınız.

Bununla istediğimiz her şeyi yapabilir miyiz? Steamos kurabilir miyim?

Bilgisayar tarafında ne yapabiliyorsaniz, evet. Steamos indirilip yüklenilebilmesi için herhangi bir engel bulunmamaktadir. Steamos temelde Linux işletim sistemine kurulmuş, kde plazma masaüstü ortamı barındırıyor. Arch Linux.

Öne çıkan yanları Neden almalıyım?

- Hafif ve konforlu ergonomik tasarım. Mobilite bilgisayar/konsol deneyimi.
- 500 nit/120hz IPS ekran kesinlikle çarpıcı.
- Dolby Atmos hoparlörler.
- Windows 11 tüm PC Kitaplığınızı erişilebilir hale getiriyor
- Armoury Crate ve Command Center, masaüstü ve gamepad modları arasında anında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.
- Düğme düzeni ve yerel PC Game Pass desteği sayesinde bir Xbox el bilgisayarı gibi hissettiriyor.
- Epic, Steam, battlenet gibi birden fazla launcher kullanmak, kütüphanenizi doğal olarak destekler.
- Desktop modu sayesinde monitöre takabilirsiniz, bu sayede aynı zamanda masaüstü bilgisayar deneyimi, gamepad ile beraber ev konsolu deneyemi.
- Emulator yazılımlarını doğal olarak destekler.
- Güçlü yeni nesil AMD Apu RDNA3
- FSR ve RSR destekleri sayesinde önümüzde çıkacak AAA oyunları dahi oynayabilirsiniz.
- indie oyunları oynamak, el cihazında çok daha keyifli.
- Bilgisayar dünyasının sunduğu özgürlük.
- Fiyat/performans ürünü.

Kötü yanları Neden tercih etmemeliyim?

- Bataryadan tasarruf için ayarları kısmak gerekli.
- Armoury Crater ve Windows yazılımlarının sorunları. Bu platformu sevmiyorsanız özellikle.
- Ekran boyutu küçük gelebilir görece.
- Exlusive oyun veya tam anlamıyla konsol değil.
- Daha uygun fiyatlı rakip cihazlar.

El Konsolları Aksesuarları için sıcak fırsatlar konusu:https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/156545727

Konuyla alakalı detaylı Türkçe inceleme;https://www.turunculevye.com/asus-rog-ally-inceleme/


Teknik detaylar

ASUS ROG Ally - AMD Ryzen Z1 Version (Price $599)

CPU: AMD Ryzen Z1 Processor Zen 4/ 6 cores & 12 threads (22M cache), CPU Clock: up to 4.90 GHz 4nm
GPU: AMD Radeon Graphics RDNA3 & 4G RAM capacity / 2.8 TFlops 4 CU Clock 2.5GHz
Screen: 7’’ Full HD 1920 x 1080 120hz IPS-Panel, Freesync Premium, Gorilla Glass Victus/DXC 10-point Touchscreen with Gyro support. 16:9 aspect ratio.
Memory: 16GB Dual channel LPDDR5 8GBx2 on board memory
Audio: 2 x1W speakers with smart amp technology, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, AI Noise Cancellation
Wi-Fi/Bluetooth: WiFi 6E (802.11ax) / Bluetooth v5.2
Storage: M.2 NVMe 2230 Gen4x4 SSD 256GB
Battery: 40Wh
Dimensions: 280.44 * 111.18 * 21.22mm 608g

ASUS ROG Ally - AMD Z1 Extreme Version (Price $699)

CPU: AMD Ryzen Z1 Extreme Processor Zen 4/ 8 cores & 16 threads (24M cache) CPU Clock: up to 5.10 GHz 4nm, TDP 9-30 watts
GPU: AMD Radeon Graphics RDNA3 & 4G RAM / 8.6 TFlops 12 CU Clock 2.7GHz
Screen: 7’’ Full HD 1920 x 1080 120hz IPS-Panel, Freesync Premium, Gorilla Glass Victus/DXC 10-point Touchscreen with Gyro support. 16:9 aspect ratio.
Memory: 16GB Dual channel LPDDR5 8GBx2 on board memory
Audio: 2 x1W speakers with smart amp technology, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, AI Noise Cancellation
Wi-Fi/Bluetooth: WiFi 6E (802.11ax) / Bluetooth v5.2
Storage: M.2 NVMe 2230 Gen4x4 SSD 512GB
Battery: 40Wh
Dimensions: 280.44 * 111.18 * 21.22mm 608g

Ana mesaj, düzenlenecek. Rehberini hazırlayıp dolu dolu bir ana konu olması için uğraşacağım.

Global lansman ile asus el konsolunu tanıttı.

Videoyu izlemek için tıklayınız


< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >Temel Kullanım

●ROG Ally’ı ilk kez açtığımda ilk Windows kurulumuna nasıl geçeceğim?

İlk kurulum deneyimine geçmek için iki yol vardır: 1) adımlara geçmek için dokunmatik ekranı kullanabilirsiniz ya da 2) adımlarda tıklayarak ilerlemek için joystick’i bir fare imleci gibi kullanabilirsiniz. Sağ üstte ve önde yer alan tuş, tıklama işlevini yerine getirirken A tuşu “Giriş” işlevini yerine getirir.●ROG Ally BIOS yapılandırmasına nasıl girebilirim?

[Güç tuşuna] basın ve BIOS yapılandırması görününceye kadar ses kısma tuşuna (-) basmaya devam edin. Ayarlar > Kurtarma > Gelişmiş Başlatma > Şimdi Yeniden Başlat seçimini yaptıktan sonra menüden Sorun Giderme > Gelişmiş Seçenekler > UEFI Aygıt Yazılımı Ayarları seçimini yaparak Windows’tan BIOS’a yeniden başlatabilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >

●Dokunmatik ekrandan ötürü tek bir tık ile Dosya Gezgininde bir klasör açılır. Bunu nasıl değiştirebilirim?

Dosya Gezginini açın ve araç çubuğunun sağ üst köşesindeki ①[...] tuşuna basın; ardından ②Seçenekler ögesini seçin. Klasör Seçenekleri altında ③[Bir nesneyi açmak için çift tıklayın] ögesini ve ④[Uygula] ögesini seçin.

< Resime gitmek için tıklayın >


●Bir metin kutusuna dokunmak için dokunmatik ekranı kullanırken otomatik olarak görünmemesi durumunda ekran klavyesini (OSK) nasıl açarım?

M1 ya da M2 makro tuşlarına basılı tutun ve klavyenin görünmesi için D-pad’e ↑ basın. Klavyeyi Komuta Merkezinden veya Windows görev çubuğunun sağ alt köşesindeki klavye simgesine dokunarak da açabilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >


●Windows masaüstü modunda gezinti için joystickleri ve tuşları nasıl kullanabilirim?

Masaüstü Modunda imleci hareket ettirmek için sağ joystick tuşunu, sol tık için sağ üstte ve önde yer alan tuşu ve sağ tık için sağ tetik tuşunu kullanabilirsiniz. Bu işlevi Armoury Crate ayarlarından özelleştirebilirsiniz.●Ekran görüntülerimi ve video kayıt dosyalarımı nerede bulabilirim?

Ekran görüntülerinizi ve video kayıt dosyalarınızı sol üst ve önde yer alan tuşa basıp açılan pencerede “Dosya konumunu aç” seçimini yaparak bulabilirsiniz. Kısa sürede Dosya Gezgininde ilgili klasöre geçersiniz. Alternatif olarak, Windows masaüstünde Dosya Gezginine tıklayın ve Giriş Klasörü > Videolar > Ekran Kayıtları ögesine gidin. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE Tanıtımına bakabilirsiniz.●ROG Ally ile farklı oyun platformlarına giriş yapabilir miyim?

Evet, ROG Ally; Xbox Game Pass, Steam, Epic Games Launcher, Ubisoft Connect, EA App ve GOG Galaxy gibi büyük başlatıcı uygulamaları ve daha fazlasını desteklemektedir. İndirilen oyunlar, sorunsuz yönetim için otomatik olarak Armoury Crate SE Oyun Kütüphanesine aktarılacaktır. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE Tanıtımına bakabilirsiniz.●ROG Ally harici depolamayı destekliyor mu?

Evet. ROG Ally bir UHS-II ya da geriye dönük olarak uyumlu mikro SD kart okuyucu ile donatılmıştır. Kullanıcılar depolama kapasitelerini mikro SD kart ile yükseltebilir ve bu depolama aygıtına oyun yükleyebilir.●ROG Ally ile gelen AC güç adaptörünün özellikleri nelerdir?

AC güç adaptörü 65 W olup şarj kablosu 2 metredir.

- Giriş voltajı: 100-240 Vac

- Giriş frekansı: 50-60 Hz

- Çıkış akımı değeri: 3,25 A (65 W)

- Çıkış voltajı değeri: 20 V●ROG Ally harici bir GPU’yu destekleyebilir mi?

Evet, ROG Ally, ROG XG Mobile eGPU serisini (GC31S/GC31R/GC32L/GC33Y) destekler.

Armoury crate SE

●Armoury Crate SE arayüzünde nasıl gezinebilirim?

Armoury Crate SE’de menü ögelerini ön plana çıkarmak için sol joystick veya D-pad’i kullanın. Oyun Kütüphanesi, Ayarlar ve İçerik gibi bölümler arasında geçiş için ise RB ve LB yassı düğmelerini kullanın. Bir menü seçeneğini seçmek için A tuşuna, geri dönmek için B tuşuna basın. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE’nin sağ alt köşesinde gösterilen tuş işlevlerine göz atın.●Komuta merkezinde Oyun Profillerinin işlevi nedir?

Kullanılan program Oyun Kütüphanesinde yer alıyorsa Armoury Crate etkinleşecek ve ilgili Oyun Profiline girerek tuş kombinasyonlarını hızlıca ayarlamanıza olanak tanıyacaktır. Program kütüphanede yer almıyorsa Armoury Crate Kontrol Modu sayfasına girecektir.●Komuta merkezinde FPS sınırlayıcının işlevi nedir?

Bu menüden farklı FPS ayarlarının seçilmesi (15, 30, 45 veya 60) gösterilecek maksimum kare sayısını belirler. Örneğin, 30’u seçmeniz halinde oyunlarınız maksimum 30 FPS ile çalışacaktır. Bu da pil ömründen tasarruf ettirecek ve bazı oyunlarda daha tutarlı bir deneyim sunacaktır.●TDP değeri (Termal Tasarım Gücü) nerede gösteriliyor?

Komuta Merkezi tuşuna tıklamak her bir operasyon modu için TDP değerini gösterecektir.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Komuta Merkezinde "Oto" mod nedir?

"Oto" mod odak noktasındaki oyunu kontrol edecek ve doğru Kontrol Modunu otomatik olarak seçerek o oyuna özel oyun profilinizi uygulayacaktır. Bir oyun profili belirlemediyseniz ve Oyun Kütüphanenizde oyun bulunuyorsa sistem varsayılan olarak Oyun Kolu Modunu uygulayacaktır. Bir web sitesinde geziyorsanız sağ joystick hareket ettirildiğinde otomatik olarak masaüstü moduna geçiş yapılır.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Armoury Crate kaldırılmışsa (ve masaüstünde joystick ve tuşları kullanamıyorsam) Masaüstü Modunu nasıl kullanırım?

Armoury Crate, oyun kolunun bir mouse olarak kullanılmasını sağlayan programdır. Armoury Crate kaldırılırsa sistem kumandayı sadece bir oyun kolu olarak algılayacaktır; bu durumda Masaüstü Modunu kullanamazsınız. Armoury Crate SE Yükleyicisini ASUS ürün destek web sitesinden indirmek için dokunmatik ekranı kullanın ve Masaüstü Modu işlevini geri kazanmak için uygulamayı yükleyin.●Xbox Cloud Gaming kapsamında Oto Kontrol Modunu kullanabilir miyim?

Oto Mod şu anda Xbox Cloud Gaming desteğine sahip değildir. Komuta Merkezinde Oyun Kolu Modu ya da Masaüstü Moduna manuel olarak geçmeniz gerekecektir.●Yanlışlıkla basmamak için M1 ve M2 tuşlarını nasıl devre dışı bırakabilirim?

Varsayılan kısayol ayarını değiştirmek için Armoury Crate SE’yi açın ve Oyun Profilini seçin. Listeden M1 ve M2 tuşlarını seçin > "İkincil İşlev olarak ayarla" kutucuğunun seçimini iptal edin. Bu ögenin seçimini aynı zamanda Armoury Crate SE Ayarlar > Kontrol Modu > Yapılandır bölümü altındaki global tuş atama bölümünden de iptal edebilirsiniz.●Armoury Crate SE Oyun Kütüphanesinde yüklü oyunları nasıl yönetebilirim?

ROG Ally’e yüklü oyunlar otomatik olarak Armoury Crate SE Oyun Kütüphanesine eklenecektir. Yüklü bir oyunu bulamıyorsanız manuel olarak eklemek için Kütüphanenin sağ üst köşesinde yer alan "Ekle" tuşuna tıklayın. Görmek istemediğiniz uygulama ve oyunları da “Sil” tuşuna tıklayarak kaldırabilirsiniz. Ancak bir oyunu silmeniz halinde oyunun sisteminizden kaldırılmayacağını, oyunun yalnızca Armoury Crate SE arayüzünde görünmeyeceğini unutmayın. Oyunları silmek için ilgili oyunun başlatıcısını kullanın veya Windows “Program Ekle veya Kaldır” menüsünü kullanın. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE Tanıtımına bakabilirsiniz.●Armoury Crate SE’de bir oyunu sildim ama oyun halen ROG Ally’de yüklü. Neden?

Armoury Crate SE Oyun kütüphanesindeki silme işlevi, yalnızca oyun için yapılandırdığınız Oyun Profillerini siler. Oyunu sisteminizden tamamen silmek istiyorsanız Windows Sistem Ayarları > Uygulamalar bölümüne giderek manuel olarak kaldırmalısınız. Daha fazla bilgi için [Uygulamalar nasıl kaldırılır]●Birden fazla oyunu çalıştırdığıma dair bir mesaj alıyorum. Ne yapmalıyım?

Daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için sistemde aynı anda ikiden fazla oyun çalıştırmanızı önermiyoruz bu nedenle ikiden fazla uygulama çalıştırdığınızda bir uyarı mesajı görünecektir. Aynı anda birden fazla oyun ya da uygulama çalıştırmanız gerekiyorsa (örneğin bir tarayıcı kullanacaksanız, arka planda müzik dinleyecekseniz ya da farklı araçları kullanacaksanız) kullanmak istediğiniz uygulamayı Armoury Crate SE Oyun Kütüphanesine ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamanın Oyun Profiline gidin, “Oyun Bilgilerini Düzenle” ögesini seçin ve “Diğer oyunların bu uygulamayla eşzamanlı olarak çalışmasına izin ver” ögesini işaretleyin.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Seçili Kontrol Modum etkinleşmezse ne yapmam gerekiyor?

Oyun Kolu veya Masaüstü Moduna manuel olarak geçtikten sonra tüm sistem bu kontrol şemasını kullanacak ve her oyuna yönelik kullanıcı tanımlı profiller geçici olarak kullanılamaz hale gelecektir. Özel oyun profillerinizi geri kazanmak için Oto Moda geri dönün.●ROG Ally ekran rengi sıcaklığını nasıl ayarlarım?

ROG Ally ekran rengi sıcaklığı, Armoury Crate SE Ayarlar sayfasında “GameVisual” işleviyle ayarlanabilir. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE Tanıtımına bakabilirsiniz.●ROG Ally joystick ışıklarını nasıl ayarlarım?

Joystick ışıklandırması, Armory Crate SE Ayarlar sayfasındaki “Işıklandırma” işleviyle ayarlanabilir. Bu arayüzde hem renk hem de ışıklandırma efektlerini yapılandırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Armoury Crate SE Tanıtımına bakabilirsiniz.●ROG Ally Aura Sync’i destekliyor mu? Lighting (Aura Effect) ve Aura Sync arasındaki fark nedir?

Evet, ROG Ally Aura Sync’i desteklemektedir. Rog Ally’de joysticklerin ışıklandırma efektini kontrol etmek için Lighting (Aura Effect) kullanılır. Aura Sync, diğer ASUS oyun çevre birimleri ve desteklenen oyunlardaki ışıklandırma efektlerinin senkronizasyonunu destekleyebilir. Detaylar için ASUS Aura resmi web sitesi.●ROG Ally ekran parlaklığını nasıl ayarlarım?

Araçlar menüsü arayüzünü açmak için Komuta Merkezi düğmesine basın ardından istenen parlaklığı ayarlayana kadar parlaklık ayar çubuğunu yukarı ve aşağı kaydırın.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Harici oyun kumandam ROG Ally ile düzgün şekilde çalışmazsa ne yapmalıyım?

Bazı oyunlar farklı bir oyun kumandası bağlı olsa bile varsayılan olarak dahili oyun kumandasıyla çalışır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız araç menüsü arayüzünü açmak için Komuta Merkezi düğmesine basın ve Dahili Oyun Kumandasını devre dışı bırakın. ROG Ally aynı anda 4 oyun kumandasını destekleyebilmektedir.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Komuta merkezinde Radeon Görüntü Keskinleştirme (RIS) işlevi nedir?

RIS, kullanıcıların oyun grafiklerini ve dokularını, FPS veya güç kullanımını etkilemeden iyileştirmelerine olanak tanır. Bu özelliği kullanmak için Komuta Merkezini açın ve RIS’i "açık" olarak değiştirin. RIS’in Radeon Süper Çözünürlük (RSR) ile aynı anda kullanılmayacağını unutmayın.

AMD RIS hakkında daha fazla bilgi için:●Komuta merkezinde RSR işlevi nedir?

Radeon™ Super Resolution (RSR), AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR) teknolojisinde mevcut olan algoritmanın aynısını kullanan sürücüye dahili bir çözünürlük artırma özelliğidir. Bu özellik sürücüde aktid olduğu için çok daha fazla oyunla uyumludur ve bu nedenle FSR’ın kullanılamadığı durumlarda RSR kullanılabilir. RSR aktif haldeyken bir oyunun çözünürlüğünü grafik ayarlarını kullanarak 720p'ye ayarlayabilirsiniz. Grafik kartı benzersiz görüntü kalitesini korurken oyun performansını artırmak için çözünürlüğü 1080P'ye yükseltecektir. Grafik ayarları 1080p olarak ayarlanan oyunlar bu durumdan etkilenmeyecektir.

AMD RSR hakkında daha fazla bilgi için:●Komuta Merkezinin Gerçek Zamanlı İzleme Sayfasında yer alan APU WATT ile BATT gücü arasındaki fark nedir?

APU WATT ifadesi, CPU ve iGPU SOC Tüketim gücünü işaret eder.

BATT Gücü ise pilden çekilen toplam sistem gücünü ifade eder. Buna ekran, titreşim motorları vb. gibi diğer bileşenler dahildir.●Güncel tuş atamalarımı nasıl görebilirim?

Armoury Crate tuşuna basılı tutarak güncel tuş yapılandırmasını görüntüleyebilirsiniz. Pencereyi kapatmak için AC tuşunu bırakın.●Ekran Görüntüsü veya Ekran Kaydı seçeneğine bastım ama bir şey olmadı. Neden?

Armoury Crate Özel Sürümünün Ekran Görüntüsü/Ekran Kaydı Alma özelliği, Xbox Game Bar’ı kullanmaktadır. Bu özelliğin çalışmaması halinde durum Xbox Game Bar’da meydana gelen beklenmeyen bir hatadan kaynaklanabilir. Bu durumda Windows Arama Çubuğunda arama yaparak Xbox Game Bar’ı manuel olarak açmayı deneyin ya da bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse Microsoft'un resmi sorun giderme kılavuzuna şu adresten erişmenizi tavsiye ederiz:https://support.xbox.com/en-US/help/games-apps/game-setup-and-play/troubleshoot-game-bar-windows.●Ekran Görüntüsü veya Kaydı aldım ancak JPG/MP4 görseli boş ya da bozuk. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ekran Görüntüsü: Bilgisayarınızda korunan içerik (ör. Netflix) açıksa bu durum ekran görüntüsünün boş bir sayfa olarak alınmasına neden olabilir.

Ekran Kaydı: Bazı oyunlarda ekran kaydı alma işlevi varsayılan olarak devre dışıdır. Bu oyunlardan kayıt alamazsınız.●Ekran Görüntüsü ya da Kaydı Alma tuşuna bastığımda Xbox Game Bar ögesi neden çıkıyor?

Genellikle, Xbox Game Bar ögesi çıktığında bazı eylemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Devam etmek için ekrandaki adımları izleyin (ör. güncelleme, içerik kullanımına izin verme).●Oyunlarımın kapak resmini nasıl değiştirebilirim?

Bir oyunun kapak resmini değiştirmek için Armoury Crate SE'nin Oyun Kütüphanesine düzenlemek istediğiniz oyunu seçin, Oyun Profili sayfasına girmek için "X" tuşuna basın ve sol altta "Oyun Bilgilerini Düzenle" ögesini bulun. Ekranın sağında, mevcut kapak resmini göreceksiniz. Değiştirmek ve özelleştirmek için kapak resmi altındaki “Düzenle” ögesine tıklayın.●Grafik belleği boyutu ROG Ally’de ayarlanabilir mi?

Armoury Crate SE’de mevcut grafik belleğini 8 GB’ye kadar artırabilirsiniz. Bunun için Armoury Crate’i açın ve Ayarlar > Çalışma Modu > GPU Ayarları bölümüne giderek grafik belleğini 8GB olarak değiştirin. Cihazı yeniden başlatın ve oyunu yeniden başlatmayı deneyin.

< Resime gitmek için tıklayın >

●Steam masaüstü arayüzündeyken joystickler ve tuşlar çalışmazsa ne yapmalıyım?

Joystickler ve tuşlar yalnızca Steam Büyük Ekran Modunda çalışır. Steam'in masaüstü arayüzünü kullanırken Komuta Merkezini açın ve Kontrol Modundan Masaüstü Moduna manuel olarak geçin; ardından dokunmatik ekranı ya da joystickler ve düğmeleri fare olarak kullanabilir bu sayede uygulamada gezinebilirsiniz.https://www.amd.com/en/technologies/radeon-image-sharpeninghttps://www.amd.com/en/technologies/radeon-super-resolution

Güncel 780M driverı nasıl kurulur?

Bu resmi olmayan bir yöntemdir. Stabilizasyon sorunları oluşabilir ve sonra gelen güncellemeler yine aynı şekilde manuel kurulmaktadır. ASUS tarafından resmi driver gelmesini beklemek en doğrusudur. Aşağıdaki linkten aşama aşama kurulumun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.https://www.reddit.com/r/ROGAlly/comments/15fonnc/guide_how_to_force_install_the_latest_radeon/

AMD driverlarını tamamen nasıl kaldırabiliriz?

Genelde preview driver kurduktan sonra hatalar ve kaldırma sorunları yaşanabilmektedir. AMD Cleanup Utility ile güvenli mod üzerinden tüm driverları kaldırabilirsiniz.
AMD Cleanup Utility:https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

Garanti durumu ve süresi neye göre belirlenmektedir?

Farklı ülkelerden satın alanların yorumlarına göre farklılık gösterme durumu olsa da Asus aldığınız bölge ne ise garanti durumunu ona göre belirlemektedir.

< Resime gitmek için tıklayın >

ASUS ROG Ally | Ryujinx + Yuzu Kurulumu | Nintendo Switch Emülatoru

Başlangıç kılavuzu olarak bu video üzerinden ayarları yapabilirsiniz. Oyuna özel ayarlar değişkenlik gösterebilmekle beraber oyun ismi ve rog ally anahtar kelimelerini aratarak youtube üzerinden tutorial videoları bulabilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayınız


Eski Driver ve Bios dosyalarına nasıl erişebiliriz?

Asus Eski Bios ve Driverları kendi sitesinde bizlere indirmeye sunmaktadır. İstediğiniz driver ve bios dosyalarını indirip kurabilirsiniz.
https://rog.asus.com/gaming-handhelds/rog-ally/rog-ally-2023/helpdesk_download/

Ek olarak bazı dosyalar zaman geçtikçe ana sayfada görünmemektedir. Örnek olarak Rog Ally ilk çıktığında bios 317 vardı ama sitede bulamayacaksınız ancak web archive ile cihazın çıktığı tarihlere dönerek indirme yapabilirsiniz yani dosyalar silinmedi ama Asus gizliye almış gibi görünüyor.

Kaynak:


resmi desteği | asus türkiye
ROG Ally Sık Sorulan Sorular | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
Önizlemeyi mesajda göstermehttps://www.asus.com/tr/support/faq/1050046/


EMULATÖR VE PC OYUNLARI İÇİN KAYNAKLAR

Eski PC oyunları için;


https://gamesnostalgia.com


https://www.myabandonware.com


https://oldgamesdownload.comMalum yollar ile en güncel oyunlar için;


https://dodi-repacks.site


https://fitgirl-repacks.siteYuzu/Ryujinx için Switch oyunları ve tüm DLC'leri ile güncelleme dosyaları için;


https://nxbrew.com


https://eggnsemulator.com

Tüm eski nesil konsollarına dair çeşitli rom'lar için;
https://vimm.net/vault


https://romsfun.com


https://romhustler.org


https://coolrom.com.auTAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR[spoiler=1863879165]"Dock ve Şarj Cihazı"
geronimo180
TV yerleştirme istasyonu, Steam Deck ve Rog Ally RC71L DOBEWINGDELOU 6'sı 1 arada Hub Stand Dock Gigabit Ethernet 4K HDMI 3 USB 3.0 veri portu USB-C PD Valve Steam Deck için şarj aksesuarıhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0BD96HX4D?ref_=cm_sw_r_apan_dp_F6EXVB36ERMRC9HQXNEM

digi_boy2006https://www.amazon.com.tr/gp/product/B093BJ4S9P/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1&tag=dhapp00cyf-21&language=tr_TR

RedlEyel
ROG 65W Charger Dock $64.99https://www.bestbuy.com/site/asus-rog-65w-charger-dock-supports-hdmi-2-0-with-usb-type-a-and-usb-type-c-for-rog-ally-black/6542054.p?skuId=6542054&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

arifgs1995
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 770,08TL | 65W GaN evrensel Laptop güç adaptörü ve yerleştirme istasyonu HDMI 4K @ 60 tip-c 3.0 USB2.0 Hub 3in1 için laptop şarj cihazı evrenselhttps://www.aliexpress.us/item/3256805309728462.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038330400&aff_fcid=721407183e5a46a591a7a01b83e15a11-1688361172635-06481-_mKTGHrA&tt=MG&aff_fsk=_mKTGHrA&aff_platform=default&sk=_mKTGHrA&aff_trace_key=721407183e5a46a591a7a01b83e15a11-1688361172635-06481-_mKTGHrA&shareId=21038330400&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=9795235b7d5f43e2aa48601c3aa60f4e&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

Dockingstation für Steam Deck, 5-in-1-Hub Steam Deck Dock Stand, USB-C-Schnellladegerät und USB-C-Anschluss mit voller Geschwindigkeit zum Laden für Valve Steam Deckhttps://www.amazon.com.tr/dp/B08MFNJHK5?ref_=cm_sw_r_apan_dp_KMQ674RRWBP73GNHV1F4

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 559,37TL  66%OFF | Toocki USB C GaN şarj PD hızlı şarj 100W hızlı şarj şarj iPhone 14 13 12 11 Pro Max QC3.0 tipi C şarj adaptörühttps://www.aliexpress.us/item/3256804834201195.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21031869060&aff_fcid=be41c582102642c88bf4d90c847bfd3b-1688361173001-01995-_m0ENIDq&tt=MG&aff_fsk=_m0ENIDq&aff_platform=default&sk=_m0ENIDq&aff_trace_key=be41c582102642c88bf4d90c847bfd3b-1688361173001-01995-_m0ENIDq&shareId=21031869060&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=51b9e6593cbd4ea6b7ab96122f625baf&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

coppermine
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 969,29TL  51%OFF | ACEFAST GaN 65W hızlı şarj 4K/60Hz HDMI uyumlu TV yerleştirme istasyonu için anahtarı 3port tipi C QC3.0 taşınabilir dizüstü bilgisayar şarjıhttps://www.aliexpress.us/item/3256804870642577.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21026535396&aff_fcid=835103c3d1324258a1a3787ded3872e6-1688361173100-08289-_mNQTHuC&tt=MG&aff_fsk=_mNQTHuC&aff_platform=default&sk=_mNQTHuC&aff_trace_key=835103c3d1324258a1a3787ded3872e6-1688361173100-08289-_mNQTHuC&shareId=21026535396&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=55879accadcb49af88fc62459fee782e&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 1.510,35TL  24%OFF | Buhar güverte desteği için H05A 6 in 1 yerleştirme istasyonu PD100W NVME + NGFF ProtocolsM.2 katı hal sabit Disk SSD Dock tabanıhttps://www.aliexpress.us/item/3256805241890178.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21031872397&aff_fcid=63e965e6a5da49b29a3b4b33f9292ffc-1688361173158-03804-_mqlZkqY&tt=MG&aff_fsk=_mqlZkqY&aff_platform=default&sk=_mqlZkqY&aff_trace_key=63e965e6a5da49b29a3b4b33f9292ffc-1688361173158-03804-_mqlZkqY&shareId=21031872397&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=5072536683784bcfa2edff90dbfa0a76&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

murlek
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 587,83TL  50%OFF | HDMI 4K @ 60Hz Gigabit Ethernet 3 USB-A 3.0 şarj USB-C ile buhar güverte 6-in-1 buhar güverte Dock ile uyumlu yerleştirme istasyonuhttps://www.aliexpress.us/item/3256805212300222.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21026618419&aff_fcid=add3fccdbdd24e71ad76f0cba8094ba4-1688361173218-05229-_mreJJog&tt=MG&aff_fsk=_mreJJog&aff_platform=default&sk=_mreJJog&aff_trace_key=add3fccdbdd24e71ad76f0cba8094ba4-1688361173218-05229-_mreJJog&shareId=21026618419&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=271ee8ff64b14a64908b637defcae04b&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

omeryucel  +  Tenebris.Pluvia
UGREEN Steam Deck için yerleştirme istasyonu, 6 IN 1 USB C Hub, USB C/USB 3.0, HDMI 4K@60Hz, Ethernet, PD 100W hızlı şarj ile, MacBook Air/Pro, iPad Pro, Surface Pro, Galaxy vb. ile uyumludur.https://www.amazon.com.tr/dp/B0BQB6VG39?ref_=cm_sw_r_apan_dp_CA29RX38G8D5338357CG

Tenebris.Pluvia
Fırsat: Baseus USB C Şarj Cihazı Hızlı 100W PD Güç Kaynağı USB C GaN II Tech 4 Bağlantı Noktalı [2USB-C+2 USB] Şarj İstasyonu MacBook Pro/Air, USB-C Dizüstü Bilgisayar, iPhone 13/12, Samsung Galaxy Siyahhttps://www.amazon.com.tr/dp/B09JNZXBP3?ref_=cm_sw_r_apan_dp_BV8YJ984KZEF01TC12NF

trueben
UGREEN Nexode 100W 2 Bağlantı Noktalı USB C PD Şarj Cihazı, MacBook Pro, MacBook Air, iPhone iPad Galaxy S21, Switch, MagSafe vb. için PPS GaN Tech ile.https://www.amazon.com.tr/dp/B0962XLVV8?ref_=cm_sw_r_apan_dp_KPTESM6ZS8W7G4JW9CJ1"Çanta"
RedlEyel  +  frostlord
ROG Ally Travel Case $39.99https://www.bestbuy.com/site/asus-official-rog-ally-travel-case/6541602.p?skuId=6541602&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

arifgs1995 https://www.hepsiburada.com/erkek-usb-portlu-omuz-antasi---yurt-diindan-p-HBCV00002S4O1M?magaza=Tulip+Kitchenware&isFashion=true&url_src=and-product-detail

omeryucel
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 542,79TL  74%OFF | EURCOOL çok fonksiyonlu erkekler göğüs çanta için 9.7 "USB sırt çantası şarj Messenger çanta Crossbody omuz erkek çanta сумка мужскаяhttps://www.aliexpress.us/item/2251832806921849.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038390263&aff_fcid=566a14d55104434c83f12557ba440f14-1688361185934-09258-_mtAQe0k&tt=MG&aff_fsk=_mtAQe0k&aff_platform=default&sk=_mtAQe0k&aff_trace_key=566a14d55104434c83f12557ba440f14-1688361185934-09258-_mtAQe0k&shareId=21038390263&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=f9432c8b10e8408da6b7362ebb02d787&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

geronimo180
BeisDirect Portable Storage Case for Steam Deck Rog Ally Game Accessories for Rog Ally Console Storage Bag Handbag EVA Hard Carrying Case, Blackhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0C8D4S7Q4?ref_=cm_sw_r_apan_dp_JDMMAXB0RSN9YTSVJT58

ROG Ally için Uyumlu Kılıf Çanta Buharlı Güverte, Seyahat Taşıma Saklama Çantası Taşınabilir Oyun Konsolu Denetleyici Kabuk Kutusu Koruyucu Sert Kapak Sırt Çantası Kılıfı (Sadece Kılıf)https://www.amazon.com.tr/dp/B0C8LY5TZ2?ref_=cm_sw_r_apan_dp_GFWG9DS5YGJHY4Y5NY7P

BeisDirect Carrying Case Compatible with ROG Ally, Protective Hard Shell Carry Case Built-in Charger Storage, Portable Travel Carrying Case Pouch for ROG Ally Console & Accessorieshttps://www.amazon.com.tr/dp/B0C9C96CK8?ref_=cm_sw_r_apan_dp_QWZ1XBZABXVW5W7E110D

ROG Ally için Uyumlu Kılıf Çanta, Oyun Konsolu Aksesuarları için Seyahat Taşıma Saklama Çantası Hırsızlığa Karşı Taşınabilir Kabuk Kutusu Koruyucu Sert Kapak Sırt Çantası Kılıfı (siyah)https://www.amazon.com.tr/dp/B0C8CDJ94Z?ref_=cm_sw_r_apan_dp_E8H5CSNERTAY4ZZ0TMQP

anatolianwarrior
LiLiTok for Rog Ally Carring Case Travel Bag Game Accessories Storage Bag for Rog Ally Handbag EVA Hard Protective Boxhttps://www.amazon.com.tr/dp/B0C88Z16VR?ref_=cm_sw_r_apan_dp_DMP8NBKWKEWH2HR1A713"Powerbank"
bilgennyk  +  omeryucel https://www.teknosa.com/anker-powercore-iii-elite-25600-mah-87w-pd-notebook-uyumlu-powerbank-p-145078378?shopId=teknosa&utm_source=DonanimHaber&utm_medium=referral&v=1.84&utm_campaign=DonanimHaber

arifgs1995https://www.hepsiburada.com/zore-b-33-askili-led-gostergeli-tasinabilir-powerbank-30000-mah-pm-HBC00003RVNBT?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

oguzmete  +  geronimo180https://www.hepsiburada.com/xipin-t133l-iikli-pd-100w-hizli-arj-zellikli-40000-mah-tainabilir-powerbank-p-HBCV000035QMVG?magaza=z-mobile&url_src=and-product-detail

copperminehttps://www.amazon.de/dp/B0BWQNKCBH?ref_=cm_sw_r_apan_dp_3SXGAF2XBNZA6MQA3QTM&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber"Harici Ekran"
arifgs1995
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 2.871,74TL  50%OFF | ARZOPA 14.0 inç 1080P taşınabilir monitör ultra ince IPS ekran USB C dizüstü Mac PC Xbox için HDMI ikinci ekran anahtarı PShttps://www.aliexpress.us/item/3256805034401009.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038374367&aff_fcid=5b90cdac245b4d45a7cd9ae656de4046-1688361190128-00593-_mMB8iqC&tt=MG&aff_fsk=_mMB8iqC&aff_platform=default&sk=_mMB8iqC&aff_trace_key=5b90cdac245b4d45a7cd9ae656de4046-1688361190128-00593-_mMB8iqC&shareId=21038374367&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=f2eafaa55a8c408ea941a0b8f8f7027a&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 2.654,24TL  58%OFF | 14.0 inç arara 1080p taşınabilir monitör ultra ince usb c HDMI uyumlu ips ekran taşınabilir oyun monitörü adet için anahtarı ps4 ps5https://www.aliexpress.us/item/3256804707942313.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038455815&aff_fcid=13649864bf354026abe519d4dd7bd7ec-1688361190198-01519-_mqnvfnm&tt=MG&aff_fsk=_mqnvfnm&aff_platform=default&sk=_mqnvfnm&aff_trace_key=13649864bf354026abe519d4dd7bd7ec-1688361190198-01519-_mqnvfnm&shareId=21038455815&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=524f4ccd8e9744178d5dc4ec09e8c3c1&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

coppermine
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 6.174,89TL  42%OFF | 15.6/13 inç OLED 4K UHD dokunmatik ekran taşınabilir monitör tip-c HDMI ile uyumlu harici oyun monitörü Xbox anahtarı dizüstühttps://www.aliexpress.us/item/3256803924301440.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21031957882&aff_fcid=dcf07dedbaf24977954924b339c3841e-1688361190255-06979-_mN1RZa8&tt=MG&aff_fsk=_mN1RZa8&aff_platform=default&sk=_mN1RZa8&aff_trace_key=dcf07dedbaf24977954924b339c3841e-1688361190255-06979-_mN1RZa8&shareId=21031957882&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=2e62099bddc04c829ae5927d0c9be48e&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 5.915,93TL  51%OFF | 13.3 inç 4K OLED dokunmatik ekran taşınabilir monitör 3840*2160 tip-c HDMI ile mobil PC Laptop için uyumlu oyun monitörühttps://www.aliexpress.us/item/3256804630247205.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038504795&aff_fcid=14e4e8dfcc2043259ae46cc8e815290e-1688361190326-09131-_mOetFbe&tt=MG&aff_fsk=_mOetFbe&aff_platform=default&sk=_mOetFbe&aff_trace_key=14e4e8dfcc2043259ae46cc8e815290e-1688361190326-09131-_mOetFbe&shareId=21038504795&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=2fbf67c559a740b18b027cf5c8de1332&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US"Klavye ve Fare"
arifgs1995 https://mobil.akilliphone.com/incele/hxsj-v100-a869-gaming-7200-dpi-7-rgb-isikli-oyuncu-klavye-oyuncu-mouse-105585?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber"Gamepad"
coppermine
QUMOX 8Bitdo SN30 Pro G Bluetooth Oyun padi Mac Android Switch Steam G-Classic Edition içinhttps://www.amazon.de/dp/B07GKLG3ZP?ref_=cm_sw_r_apan_dp_BW9HMG46KNE6MG8RD0PE"AR Gözlük"
geronimo180https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-televizyon-xreal-nreal-air-gozluk-1080694756/detay"SSD"
arifgs1995
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 1.913,85TL  58%OFF | Western Digital WD SN740 1TB 2TB SSD M.2 2230 Gen4 PCIe 4.0 X4 NVMe katı hal sürücü buhar güverte Microsoft Surface ProX içinhttps://www.aliexpress.us/item/3256805305709701.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21035946042&aff_fcid=1d148d94b1ca44b1bdee09c4137300e7-1688361191334-00911-_m0RLUDQ&tt=MG&aff_fsk=_m0RLUDQ&aff_platform=default&sk=_m0RLUDQ&aff_trace_key=1d148d94b1ca44b1bdee09c4137300e7-1688361191334-00911-_m0RLUDQ&shareId=21035946042&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=3a3baf10e9164a879e9a796fb8e0f090&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US"Micro SD"
1 TB
omeryucel https://www.hepsiburada.com/sandisk-extreme-pro-1tb-micro-sd-hafiza-karti-200mb90mb-sdsqxcd-1t00-p-HBCV000046Q3V5?magaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail

coppermine https://www.amazon.de/-/tr/dp/B09X7CFLDF/ref=sr_1_3?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=2DU3KJN2PGHR9&keywords=sandisk+extreme+pro+1tb&qid=1687092660&sprefix=sandisk+extreme+pro+1tb%2Caps%2C108&sr=8-3&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber


512 GB
RedlEyelhttps://www.amazon.com.tr/Samsung-Plus-microSD-Haf%c4%b1za-Kart%c4%b1/dp/B09FFFQ9KT?tag=dhapp00cyf-21&ie=UTF8&language=tr_TR

geronimo180  +  anatolianwarrior
n11'den Samsung Evo Plus MB-MC512KA/TR 512 GB MicroSD Hafıza Kartı seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!https://www.n11.com/urun/samsung-evo-plus-mb-mc512katr-512-gb-microsd-hafiza-karti-2300268?magaza=atn&utm_source=aff_mgm&utm_medium=cps&utm_campaign=mgm&utm_content=3301872_30305&utm_term=102be06b2cb5eb072c8e7aaa9e5959&pfx=102be06b2cb5eb072c8e7aaa9e5959&adj_t=6bpvvit_rl4t584&adj_campaign=mgm_6752&adj_adgroup=3301872_30305&adj_creative=mgm-3301872-84314_&adj_label=102be06b2cb5eb072c8e7aaa9e5959&adj_adnomia_click_id=102be06b2cb5eb072c8e7aaa9e5959


256 GB
RedlEyelhttps://www.amazon.com.tr/Samsung-microSD-Haf%c4%b1za-Kart%c4%b1-Siyah/dp/B09HKG6SPM?tag=dhapp00cyf-21&ie=UTF8&language=tr_TR"Ekran Koruyucu Cam"
arifgs1995
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 97,56TL  30%OFF | Asus ROG Ally Anti-scratch ekran koruyucu Film için 1-3 paket koruyucu temperli cam Asus ROG Ally 7 "cam aksesuarlarıhttps://www.aliexpress.com/item/1005005600601166.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038460675&aff_fcid=65f1e1ce1acd40f3a218956aaa74e91e-1688361193315-07562-_mq4QIFS&tt=MG&aff_fsk=_mq4QIFS&aff_platform=default&sk=_mq4QIFS&aff_trace_key=65f1e1ce1acd40f3a218956aaa74e91e-1688361193315-07562-_mq4QIFS&shareId=21038460675&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=9037ef7be788441ca089cf140d357ff1&afSmartRedirect=y"Araç Şarj Cihazı"
arifgs1995
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 284,66TL  63%OFF | Toocki araç şarj için iPhone 13 USB tip C hızlı şarj ekran hızlı şarj için Xiaomi Huawei taşınabilir PD şarjhttps://www.aliexpress.com/item/1005005329348106.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21026716143&aff_fcid=a3062fc335ab4ef093e453f1415c6f08-1688361193356-00707-_mKTMTCY&tt=MG&aff_fsk=_mKTMTCY&aff_platform=default&sk=_mKTMTCY&aff_trace_key=a3062fc335ab4ef093e453f1415c6f08-1688361193356-00707-_mKTMTCY&shareId=21026716143&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=225df8751a92489594f2911b3784ca1a&afSmartRedirect=y"Kauçuk Kılıf"
geronimo180
ROG Ally Oyun Konsolu için Silikon Koruyucu Kılıf, ROG Ally için Yumuşak Cilt Kapağı Düşmeye Dayanıklı Kılıf Koruyucu (Siyah)https://www.amazon.com.tr/dp/B0C8HRG3Q1?ref_=cm_sw_r_apan_dp_CDCCF4J2SJHYA21358Z6

coppermine
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 116,63TL  40%OFF | Asus ROG ALLY esnek yumuşak TPU çerçeve için koruyucu kılıf + PC sert arka kapak için ROGAlly taşınabilir konsol koruyucu kılıfhttps://www.aliexpress.com/item/1005005761595800.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21036070823&aff_fcid=c45f859c64bf4ac1a29fc5837fd5781b-1688361193770-00679-_m0Tt6KC&tt=MG&aff_fsk=_m0Tt6KC&aff_platform=default&sk=_m0Tt6KC&aff_trace_key=c45f859c64bf4ac1a29fc5837fd5781b-1688361193770-00679-_m0Tt6KC&shareId=21036070823&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=20e509d82ab444b892a1ebb7d0740dae&afSmartRedirect=y

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 124,51TL  50%OFF | ASUS ROG Ally tam silikon koruyucu kapak kılıf için Rocker Caps ile yumuşak ROG el oyun konsolu Anti koruyucu kılıfhttps://www.aliexpress.com/item/1005005741107891.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21026726415&aff_fcid=9a5b98879c2b4794b51c15544b1c74aa-1688361193828-07743-_mLU6jGg&tt=MG&aff_fsk=_mLU6jGg&aff_platform=default&sk=_mLU6jGg&aff_trace_key=9a5b98879c2b4794b51c15544b1c74aa-1688361193828-07743-_mLU6jGg&shareId=21026726415&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=6586fc3ec2634b35b934717aefae268e&afSmartRedirect=y

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 64,95TL  40%OFF | Temizle koruyucu kılıf yumuşak TPU kabuk Anti-Scratch kapak Asus Rog Ally oyun konsolu aksesuarları şeffaf kılıfhttps://www.aliexpress.com/item/1005005754850232.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=21038518202&aff_fcid=d2f2419372ed48d8aee5e73d464186c1-1688361193888-07657-_mPwdtEk&tt=MG&aff_fsk=_mPwdtEk&aff_platform=default&sk=_mPwdtEk&aff_trace_key=d2f2419372ed48d8aee5e73d464186c1-1688361193888-07657-_mPwdtEk&shareId=21038518202&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=3fbad2f2852f43508bc507669c9da560&afSmartRedirect=y


[/spoiler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrgmc1 -- 11 Şubat 2024; 1:6:46 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bilin bakalım hangi 3. dünya ülkesinde satış yok

Yoruma Git
Yorumun Devamı RedlEyel - geçen yıl +16
Steamdeck'i duyrulduğu ilk gün ön siparişini verdim ve 2022 şubat-mart gibi kullanıyorum. Muhtemelen bu forumdaki ilk Steamdeck kullanıcılarından biriyim belki de ilk kişiyim. Asus Rog A...
Yoruma Git
Yorumun Devamı coppermine - geçen yıl +14
Asus Rog Ally cihazı yaklaşık olarak bir haftadan beri kullanmaktayım, cihazla ilgili satın almayı düşünenler için deneyimlerimi mümkün mertebe kısaca yazmak isterim.

Cihaz...
Yoruma Git
Yorumun Devamı imphetus - geçen yıl +10
B
geçen yıl
Yarbay

Bu sene 256 gb Steam decki isveçten 9 bin küsür TLye aldım.
Bakalım Türkiye ve avrupa pazarına kaç eurodan giriş yapacak. Valve'e asustan daha cok guveniyorum yazılım konusunda. Fakat el konsollarının tekrardan popülerleşmesi güzel bir haber.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen yıl
Moderatör

Burak ?olt, Türkiye giriş fiyatını biliyor. Lakin asus'un açıklamasını baltalayacak bir söylemde bulunmamak için dolaylı olarak söyledi. DH+ da söylemişti. Şuanki güncel ev konsolları fiyatlarıyla paralel geleceğini söyledi. Yalnız, konsol fiyatları çok inişli çıkışlı. 15-18bin arası bir tutar aklımda canlanıyor. Tabi resmi, garantili bir ürün alacağız. Bunu da unutmamak lazım. Asus bu cihazı, bilgisayar olarak sokarsa (bilgisayar çünkü) istediğimiz fiyattan alabiliriz.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bilgennyk
G
geçen yıl
Yarbay

Cihaz umarım çok fazla ısınmıyordur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
O
geçen yıl
Binbaşı

satış tarihi belli oldumu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen yıl
Moderatör

Haziran ayında. Ön siparişler açılmış.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @oguzmete
G
geçen yıl
Yarbay

Bize ne zaman geleceği belli değil. Döviz kurları almış başını gidiyor. Allah kahretsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen yıl
Moderatör

Soğutma konusunda olumsuz bir haber yok şimdiye kadar. Hatta deck tarafına göre iki kat daha performanslı olmasına rağmen hem daha sessiz hemde daha serin çalıştığı söyleniyor. İlk incelemeler böyle. Asus, soğutma konusunda dersine çalışmış anlaşılan.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ginga Bishounen
A
geçen yıl
Moderatör

Şuan tek sıkıntımız bu kaldı işte. Uber fiyattan çıkıp niş kitleye hitap etmesinden korkuyordum. Bu olmadı. Global pazara, rekabetçi bir şekilde giriş yapıyor cihaz.
Türkiye fiyatıda düzgün olur umarım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ginga Bishounen
G
geçen yıl
Yarbay

İsviçre'de 799 Frank'tan ön siparişe açılmış.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
geçen yıl
Yüzbaşı

hangi sitede hocam


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ginga Bishounen
G
geçen yıl
Yarbay

A
geçen yıl
Moderatör

İncelemeler düşmeye başlamış.

Videoyu izlemek için tıklayınız< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

X
geçen yıl
Yarbay

X
geçen yıl
Yarbay

A
geçen yıl
Moderatör

Hepsini izliyorum, inceleme videolarına gömüldüm şuan :) Türk yayıncılara da gelecek diye biliyorum. Birisinde vardı hatta, lansman sonrası yapacak sanırım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @XanthiN
G
geçen yıl
Yarbay

Steam Deck, Rog Ally'ın donanımına sahip olsaydı düşünmeden alırdım.
Bu mesajda bahsedilenler: @XanthiN
C
geçen yıl
Binbaşı

Kral öldü, yasasin yeni kral. Verdik ön siparisi az önce. Haziran ortasi gelse de minciklasam :)
Steamdeck 256gb da satiliga cikacak artik :D

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coppermine -- 11 Mayıs 2023; 21:1:4 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen yıl
Moderatör

Kıskanmadım değil. Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. Türkiye üzerinden alabilirim, ülkemize gelmesini bekleyeceğim ancak.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @coppermine
M
geçen yıl
Yüzbaşı

Türkiye'ye de ön sipariş açılsaydı dolar fırlamadan sipariş geçseydik< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >