Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Arka sağ teker dışarıda duruyor

E Efsanelerölmezunutmayın Konu Sahibi
6 ay (1599 mesaj)
Aracımda arka sağ teker disarida duruyor. Sol teker ise içeride. Yani lastik ebatları araca uygun olmasına rağmen sağ teker camurluga daha yakın. Bu yüzden arkaya iki üç kişi binince teker çamurluğun içine girip sürtme yapmamasi gerekirken tam camurluga denk gelip camurluga sürtüyor. Sol teker ise içine girdiği için sürtme yapmıyor. Bunun sebebi nedir ve düzeltilebilir mi ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G goodorevil
6 ay (15160 mesaj)
Aracınızın arka aksı torsiyon çubuğu gibi sabit bir düzenekle bağlıysa, daha önce buradan darbe almış, bundan sebep arka yürüyen aksam kaymış olabilir. Aracın düz gitme konusunda sıkıntı yaşaması lazım aynı zamanda.
Diğer bir ihtimal, arka taraf bağımsız süspansiyon ise salıncak kollarında v.b yamulma olabilir.
Bir rotçuya gidip tespit yaptırabilir, muhtemelen şasecide düzelttirebilirsiniz.
C carreraman59
6 ay (142 mesaj)
Araba darbe aldıysa dingil yamulmuş olabilir.Ölçüm yapılması lazım.Arabanın arkasına geçin,arka tekerleğin ön tekerlekle olan hizasına bakın.
N NextMove
6 ay (3678 mesaj)
Genelde arabalarda 4 teker olur, Niye 1 tanesini ayiriyorsunuz ? O da tekerlek.

Ayrimciliga karsiyim, ama bir rot-balans servisine gidip tespit yaptirmak o kadar zor olmasa gerek.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.