Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
2487
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Apple ve Sharp, 1.2 milyar dolara LCD panel üretimi için tesis kurabilir

S Shady Konu Sahibi
11 yıl (10083 mesaj)Japonya merkezli Nikkei gazetesinin haberine göre Sharp, küçük ve orta boyutlu LCD panellerin üretimi için yeni bir tesis kurmaya hazırlanıyor. Apple'la iPod Touch'ın panelleri için ortak çalışan Sharp'ın yeni tesisinde üreteceği panellerin büyük bir kısmı da Apple tarafından satın alınacak. Kurulacak yeni tesiste seri üretim ise 2012 yılının ilk yarısından önce başlamayacak.


50 milyar dolarlık nakit parasını nereye ve ne şekilde harcayacağı merak konusu olan Cupertino'lu, Sharp'ın yeni tesiste üreteceği LCD panellerin en büyük alıcısı olmakla kalmayacak; tesisin 1.2 milyar dolarlık yatırım masraflarının büyük bir kısmını da karşılayacak. Kısacası yeni tesis Sharp ve Apple tarafından ortak inşaa edilecek.


Nikkei, hafta başında Toshiba ile Apple'ın LCD panel üretimi için ortak tesis kuracağını iddia etmiş; ancak Toshiba, bu haberi yalanlamıştı. Haberi Portalda Gör


T Takao
11 yıl (1727 mesaj)
bundan sonraki haberde sony le apple tesis kurcak olur o zaman :D :)
E ellesharr
11 yıl (663 mesaj)
50 milyar dolar nakit çok daha büyük yatırımlar yapacaklar elinde bu kadar büyük bir bütçe varken istediği herşeyi yapabilir apple
F funkmaster
11 yıl (12520 mesaj)
Sharp tamamen Japonya üretimli bir firma.
En önemli özelliklerinden birisi bu, keşke Japonya'da kurulsa.
Ama sanmıyorum.
D DH Misafiri
11 yıl (76005 mesaj)
Böyle haberleri neden koyarsınız ki.Adamlar bir tesis kurmak isteseler neden açıklamasınlar bunu, sonuçta borsada değerleri artar.japonya!nın bulvar gazetesinde ki habere göre gibi bişi.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.