Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
255
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Apple, App Store'da 7 milyar dolarlık dolandırıcılık girişimini engelledi
E
2 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Apple, App Store'da 7 milyar dolarlık dolandırıcılık girişimini engelledi
Apple, App Store’un iPhone uygulamalarını indirmek çin en güvenli yer olduğunu göstermek amacıyla her yıl dolandırıcılık önleme analizi paylaşıyor. Apple, yalnızca 2023’te 1.8 milyar doların üzerinde, 2020 - 2023 döneminde ise 7 milyar doların üzerinde dolandırıcılık işlemini engellediklerini söylüyor. Şirket, 14 milyondan fazla çalıntı kredi kartını bloke etti, 3.3 milyondan fazla hesabın da yeniden işlem yapmasını engelledi.Ayrıca Bkz.Apple, iOS 17.5 güncellemesini yayınladı: İşte iPhone'lara gelen yeniliklerGeçtiğimiz yıl App Store’da 1.7 milyondan fazla uygulama Apple’ın gizlilik, güvenlik ve içerik standartlarını karşılamadığı için reddedildi. Geçen yılki 428.000 geliştirici hesabının 118.000’i kapatıldı. Böylelikle, sahte hesapların oluşturulması engellendi. Ayrıca 91.000'den fazla geliştirici kaydı, dolandırıcılık nedeniyle reddedildi. 153 milyondan fazla sahte kullanıcı hesabı engellendi ve 374 milyona yakın geliştirici ve kullanıcı hesabı kapatıldı. Apple, 47.000 yasa dışı uygulamayı tespit edip engellediğini ve Kurumsal Program aracılığıyla yasa dışı olarak dağıtılan uygulamaları yüklemeye veya kullanmaya yönelik neredeyse 3.8 milyon girişimi durdurduğunu söylüyor.Geçen yıl App Store’a girmeden önce incelemeye alınan uygulama sayısı 6.9 milyon. 192.000 geliştirici, iPhone ve iPad için ilk uygulamalarını yayınladı. App Store’da kendini bir şekilde gizlemeyi başaran yasa dışı uygulamalarda artış olduğu, App Store ekibinin bu uygulamaları engellemeye çalıştığı da belirtildi. Kullanıcıları dolandırmaya yönelik finansal hizmet uygulamaları da kaldırıldı.Alternatif uygulama mağazalarından veya web sitelerinden indirilmeye açılan uygulamaların güvenlik noter tasdiki sürecinden geçmesi gerekiyor ancak Apple içeriğini kontrol etmiyor. Apple, App Store dışından uygulama indirmenin kullanıcıları dolandırıcılık, sahtekarlık ve gizlilik sorunlarıyla karşı karşıya bırakacağını iddia ediyor.
Kaynak:https://www.apple.com/newsroom/2024/05/app-store-stopped-over-7-billion-usd-in-potentially-fraudulent-transactions/

 Haberi Portalda Gör

J
2 ay
Yarbay

Esasen burada kullanıcılar okarak çok dikkatli olmalıyız.Ne idüğü belirsiz uygulamaları asla yüklememeliyiz.Uygulama yüklenecekse geçmişe ait sürüm güncellemeleri ve yorumlara bakmakta fayda vardır.
S
2 ay
Teğmen

Buradaki asıl sorun uygulama veya oyun içi satın alma işlemlerinde.
Oyun içerisindeki 3 bin elmas 3 bin TL diyelim. çalıntı kredi kartı ile 3 bin TL ye alıp oyunculara 500 TL ye satıyorlardı. telegram da discord da grupları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 15 Mayıs 2024; 12:46:43 >


K
2 ay
Yüzbaşı

Appstore'un rekabeti engellemesi, Appstore'u tekel haline getirmesi dolayısıyla bazı cezalar kesilmişti. Apple da bu yüzden algı yaratmaya başlamış, ben tekel olmazsam herkes yanlış uygulamalar indirip dolandırılır demeye getiriyor.

Bildiğiniz gibi Apple sırf tamircilere de ekmek düşmesin diye sürekli ürünlerin mimarisini de değiştirip kendisi dışında kimsenin müdahale edememesini sağlıyor.

Kısacası gelmeyin böyle oyunlara. Apple distopyaya giden dünyada en büyük baş belasıdır. Dijital kıyametin elebaşıdır. Merhamet etmeyin, manipülasyona gelmeyin. Sevgiler!
T
2 ay
Yüzbaşı

Apple'a söylenecek tek laf var: At yalanını "sevsinler" inananı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.