Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
183
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Anlaşma tamam: Samsung, Nokia'nın 5G patentlerini kullanmaya devam edecek
M
geçen hafta
Moderatör
Konu Sahibi

Anlaşma tamam: Samsung, Nokia'nın 5G patentlerini kullanmaya devam edecek
Finlandiyalı Nokia gelirinin büyük bir kısmını patentli teknolojilerinin kullanımına ilişkin telif ücretlerinden elde ediyor. Dolayısı ile Samsung Electronics ile lisans anlaşmasının uzatılması şirket için dönüm noktası niteliğinde bir olay.Ayrıca Bkz.Android ve iOS ile rekabet edecek IndOS işletim sistemi geliyorNokia, Güney Koreli dev ile çok yıllı yeni bir çapraz lisans anlaşması imzaladı. Lisans ücreti ödemeleri 1 Ocak'tan itibaren yeniden devreye girdi. Bir önceki lisans anlaşmasının süresi geçen yılın sonunda dolmuştu ve şimdi taraflar bunu tazeledi.5G alanındaki çözümleri kapsıyorNokia'nın 5G ve diğer temel teknolojik çözümlerini kapsayan anlaşma mevcut ortamda Samsung için stratejik öneme sahip. Şirket bu lisanslar sayesinde, Nokia'nın patentli teknolojilerini kullanarak cihaz üretmeye devam edebilecek.Anlaşma tamam: Samsung, Nokia'nın 5G patentlerini kullanmaya devam edecekYeni lisans anlaşmasının şartları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı, ancak Nokia temsilcileri anlaşmanın dostane ilkeler çerçevesinde imzalandığını belirtiyor. Nokia Technologies Başkanı Jenni Lukander konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:"Bu anlaşma her iki şirkete de inovasyon yapma özgürlüğü veriyor ve Nokia'nın patent portföyünün gücünü, onlarca yıldır Ar-Ge'ye yaptığı yatırımı ve hücresel standartlara ve diğer teknolojilere yaptığı katkıyı yansıtıyor."Oppo ve Vivo anlaşma sağlayamadıFinlandiyalı şirket geçtiğimiz Aralık ayında Huawei ile arasındaki lisans anlaşmasını uzatmıştı. Ancak diğer iki Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo ve Vivo, Finli şirketin temsilcileriyle henüz bir anlaşmaya varamamış durumda.
Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-01-23/nokia-samsung-reach-amicable-multi-year-agreement-on-5g-patents

 Haberi Portalda Gör

C
geçen hafta
Yarbay

Nokia da ibm gibi lisansdan kaZANİYOR< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.