Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
229
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Anduril, türünün ilk örneği elektromanyetik savaş sistemi Pulsar'ı tanıttı
M
2 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Anduril, türünün ilk örneği elektromanyetik savaş sistemi Pulsar'ı tanıttı
Anduril Industries, küçük ve orta boy dronlar da dahil olmak üzere elektromanyetik spektrumdaki mevcut ve gelecekteki tehditleri hızla tespit etmek ve bunları etkisiz hale getirmek için yapay zeka kullanan, türünün ilk örneği modüler, çoklu görev kabiliyetine sahip elektromanyetik savaş (EH) sistemleri ailesi Pulsar'ı tanıttı. Anduril, Pulsar’ın araçlara veya dronlara statik olarak yerleştirilebildiğini belirtiyor.Anduri'den yenilikçi elektromanyetik savaş sistemiElektromanyetik spektrum hakimiyeti hızla gelişen dron ve karıştırma teknolojilerinin bulunduğu modern savaş alanlarındaki operasyonlar için kritik önem taşıyor. Ukrayna'daki savaşın gösterdiği gibi, elektromanyetik savaş (EH) taktikleri her zamankinden daha hızlı gelişiyor. Anduril'e göre EH taktiklerindeki gelişmeler artık haftalık, günlük ve hatta saatlik bazda gerçekleşiyor. Dolayısıyla elektromanyetik savaş sistemlerinin sahada güncel kalması ve yeni koşullara hızlıca uyum sağlaması oldukça önemli. Anduril'e göre Pulsar'ın yaptığı da tam olarak bu.Anduril, türünün ilk örneği elektromanyetik savaş sistemi Pulsar'ı tanıttı
Pulsar, yazılım tanımlı bir radyo, bir grafik işlem birimi ve ek çeşitli bilgi işlem yeteneklerini entegre eden güçlü ve kompakt bir sistem olarak tanımlanıyor. Bu entegrasyon, radyo frekansı makine öğreniminin (RFML) uç noktada ortaya çıkan tehditleri hızlı bir şekilde tanımlamasına ve bunlara uyum sağlamasına olanak tanıyor.Ayrıca Bkz.Milli Muharip Uçak KAAN ikinci uçuşunu başarıyla tamamladıSistem, elektronik karşı önlemler, insansız sistemlere karşı koyma, elektronik destek, elektronik saldırı, yön bulma, coğrafi konum belirleme ve diğer gelişmiş EH yetenekleri dahil olmak üzere çok görevli bir EH çözümü olarak bir dizi yeteneği de sunuyor. Pulsar'ın modüler form faktörü, birden fazla alanda dağıtılmış EH operasyonlarını desteklemek için kara araçlarına (Pulsar-V) veya hava araçlarına (Pulsar-A) da entegre edilebiliyor.Anduril, türünün ilk örneği elektromanyetik savaş sistemi Pulsar'ı tanıttı
Aktarılanlara göre Pulsar, daha geniş bir elektromanyetik spektrum aralığını akıllı ve otonom bir şekilde tarayabiliyor, bilinen tehditleri ve anormal olayları tespit edebiliyor ve yeni EH eylemlerini uygulamak için gereken süreyi saatler ve günlere indirebiliyor.Pulsar'ın açık mimarisi, çeşitli EH ve komuta-kontrol sistemleri ile entegrasyona izin veriyor, bu da daha geniş bir kapsama ve koordineli operasyonlar sağlıyor. Ayrıca, yeni tehditlere ve görevlere ayak uydurmak için üçüncü taraf sağlayıcılarla sürekli geliştirme ve entegrasyon sağlayan bir yazılım geliştirme kiti da sunuluyor.


Kaynak:https://interestingengineering.com/innovation/andurils-electromagnetic-warfare-tech

 Haberi Portalda Gör

M
2 ay
Binbaşı

Yeni savaş düzeninde milyor dolarlık aletini ve eğitimli askerini 100 dolara kaptırmamaya çalışmak var.
D
2 ay
Yarbay

esas cumbus dronelar kendi kendilerine karar verebildikleri ai yazilimlarina kavustugunda basliyacak. o zaman operatorden gelen sinyal olmadigi icin elektromanyetik savunma sistemlemleride bir sey ifade etmiyecek. ufak hizli her yerden cikip saldirabilen mobil silahlar olacak. savasin tanimini ve seklini ciddi sekilde degistirebilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.