İnceleme için teşekkürler . Ama fiyatı çok yüksek . Eminim ki üründe Apple lafı geçtiği için bu fiyat . Bu paraya 10" bir tablet alıp hem arabada hem de evde hem işte daha verimli kullanılabilir . şahsi fikrim tabi . |
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Fiyat konusu göreceli; bu ürün ülkemizde çok daha yüksek fiyatlara satılıyor. Aslında konuyu açmaktaki amaçlarımdan biri ürünün komplike bir şey olmadığını kendilerinin sipariş verebileceğini göstermek. Ürünün fiyatının bu şekilde olmasının sebebi arge çalışmaları olabilir. Sonuçta Carplay sistemi üzerinden hizmet veren bir Android kutusundan bahsediyoruz. Ben açıkcası çindeki fiyatlandırmalarda kar marjının düşük olduğu kanaatindeyim. Arabaya tablet almak iyi bir fikir gibi görünse de;
|
Ben de bu kutuyu satın alıp video çekmiştim, ekranı büyük bir araçta bu Android kutu çok daha iyi olacaktır. Videoyu izlemek için tıklayınız |
![]() ama bu konudaki android box hepsini siler geçer, çok başarılı ![]() Videoyu izlemek için tıklayınız |
|
|
Bir forum üyesi bir soru sormuştu başka bir forum kısmında. ona yazdığım açıklamayı da burada paylaşmak istiyorum. Diğer arkadaşlara yardımcı olabilir.
Hocam bir kaç anlaşılmayan noktayı düzeltelim öncelikle. Bu cihazın sizin iPhone telefon kullanıp kullanmamanızla hiç ilgisi yok. Bu cihaz; arabanızın CarPlay arayüzünü kullanarak Android arayüzünü aracınızın ekranına yansıtıyor. Yani aracınızın CarPlay özelliği varsa; sadece bu ürünü aracınızın USB'sine takarsanız ekranınıza android box'un arayüzü yansıyor. Tıpkı bir tablet gibi. Bu noktaya kadar herhangi bir telefona ihtiyacınız yok. Bu noktada daha önce cihaza kayıt ettiğiniz videoları izleyebilir, offline android uygulamalarını sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Siz eğer youtube, netflix vs gibi internet gerektiren uygulamaları kullanmak isterseniz o zaman telefon ve ya taşınabilir modem kullanmanız gerekiyor. Telefon olarak iPhone ya da Android olması farketmez. Sonuçta sadece internetinizi paylaşacaksınız. Gps anten konusuna gelirsek, araçların bir kısmı kendi üzerinde bulunan GPS anteninin verilerini bu cihaza iletiyor. Örneği; Clio'da ekstra anten takmanıza gerek yok. Bazı araçlarda ise bu durum olmadığından kutunun içinden standart çıkan anteni kullanmanız gerekir. Bu anten ile android box arasında kablosuz haberleşme var. Dolayısıyla bagaja da koyabilirsiniz. Normalde gps anteni sigortadan güç alacak şekilde kablo ile gelse de, kolayca çakmaklıktan güç alacak şekilde dizayn edilebiliyor (internette bir türk ün videosunda gördüm). Dolayısıyla bagajda çakmaklık varsa oraya da takılabilir. Bunun dışında bu cihazla android veya iPhone telefonunuzun ekranını arabanızın ekranına yansıtma da yapabilirsiniz. Normalde android auto ekran yansıtmaya izin veren bir arayüz değil. Cihazını rootlamanız gerekir. Bununla alakalı daha önce başka biri için yorumlarımı yazmıştım buraya aktarıyım. """Bu konu hakkında bildiklerimi söylemek isterim: 1.Root denilen işlem zaten güvenlik problemleri olan android telefonları tamamen savunmasız bırakır. 2. Root yapmak telefonunuzu garanti dışı bırakır. 3. Root yapıldığında özellikle cihaz dosyaları üzerine yapıldığında google ve samsung güvenlik programları ile algılanarak telefonunuzu kalıcı olarak bazı uygulamalardan engelliyor. 4. Root'u muhtemel çoğu kullanıcı yapamaz ve telefoncuya verir. İmei klonlanması açısından bile böyle bir işlem risktir. Ki daha bir çok riskleri var 5. Rootlu cihazınızdan Netflix, Amazon Prime, Bein connect, Tv Plus gibi programlardan DRM koruması nedeniyle görüntü aktaramazsınız. 6. Netflix için özel bir ayarla görüntüyü aktardığınız zaman ise o cihazda Netflix görüntü kalitesi kalıcı olarak 480p'ye düşmektedir. Aracınız muhtemelen daha iyisini desteklemesine rağmen 480p üzerine çıkmaaycaksıız. Araca bağlı olmasanız bile daha kaliteli izleyemezsiniz. 7. Araç için ayrı bir samsung vs android telefon alıp yukardaki işlemleri yapmak istediğiniz de ise yeni bir hat almanız gerekiyor. Çünkü araca kablosuz bağlandığınız cihaza aynı anda farklı bir telefondan internet paylaşımı yapamıyorsunuz. 8. Bazı araçlarda CarPlay arayüzü olmasına rağmen Android Auto arayüzü desteği yok (Sizin bahsettiğiniz olay için AndroidAuto gerekli). Bu ürün CarPlay arayüzünden bağlantı kuruyor. Bütün bunlar göz önüne alındığında günlük olarak kullandığınız, bankacılık işlemleri yaptığınız telefonunuzu root'layıp garanti dışı bırakmak, hackerların hedefi haline getirmek ve arabaya bağlamak çok mantıksız..""" Sizin tek istediğiniz Android telefonunuzu aracınıza kablosuz olarak bağlamaksa o bahsettiğiniz ürünü beklemeniz mantıklı ancak ucuz bir ürün olacağını düşünmüyorum. Şuan piyasada bulunan Kablosuz CarPlay araçları bile vergiler ve kargo dahil olunca 1000 Tl ye yaklaşıyor. Ancak AAwireless ile ekranda video oynatamazsınız (Youtube, Netflix, iptv vs.). Asıl olarak bu cihazla AAwireless farklı şeyler. Yine aklınıza takılan şeyler olursa cevaplamaya çalışırım. Bu arada android tabletin içine Launcher (Nova launcher vb) kullanırsanız daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ek olarak Android auto veya Carplay arayüzüne benzeyen aplikasyonlar androidde mevcuttu. Onları kullanarak hem android auto/carplay hem de video vs izleyebilme keyfini aynı cihazla yaşayabilirsiniz. |
Hocam, netflix veya youtubedan video izlerken kasma oluyor mu? Videoda sanki otopark com un videosunda hafif kasma var gibi geldi de. |
Naviin smart box kullanıyorum 0 sorun |
|
|
Audi sayfasında gördüm paylaşımınızı ben de sipariş geçtim.MMİ da video oynatmanın açılması içinde aşağı yukarı aynı parayı istiyorlar onlara para vereceğime diğer araçlarda da kullanabilinecek bu ürün mantıklı geldi. |
Kaç TL ye sipariş verdiniz hocam ben tam çözemedim siteyi😅 |
![]() |
|
Faruk Hocam merhaba, 2016 model Opel Astra K aracım var.Bu araçta Carplay mevcut.Ancak ürünün sitesinde Opel markası yok.Siz 2 Opel araçta denemişsiniz.Acaba Astra K araçta çalışır mı.Ürün ile ilgili araştırmalarımda 3. nesil carplay olan cihazlar desteklenir şeklinde belirtiliyor.Carplay sürümünü nasıl öğreneceğiz. Astra K aracında kullanan var ise bilgi verirse de sevinirim. İyi Günler. |
Superb 2017 için uygun mudur acaba? carplay kullanıyorum araçta.Fiyatı ne kadar ürünün bir de gümrük vergisi falan oluyor mu?Yurtdışından alım konusunda pek güncel bilgim yok. |
Ürünü Satın aldığım link: youtube videosunun açıklamasında yer almaktadır.
Ürünü indirimli olarak almak için indirim kuponu kodu: CARPLAYTURK
(Satıcıdaki tüm ürünlerde geçerli, ödeme ekranında kupon kodu girme bölümü var)
Orijinal Carplay arayüzü bulunan araçlar için Android Ai medya kutusu incelemesini çektim.
Aldığım ürün 4GB Ram ve 32GB Hafıza'ya sahip.
Bu ürünün avantajları:
Carplay (Versiyon 3) arayüzü olan tüm araçlarla uyumludur.
Ürünü almadan önce satıcıya sorduğumda bana söylediği uyumlu markalar:
Audi, Mercedes, Porsche, Volkswagen, Volvo, Peugeot, Citroen, Cadillac, Buick, Chevrolet, Nissan, Honda, Ford, Hyundai, Lexus, Toyota, Mazda, Kia, Dodge, Suzuki, Pioneer, Kenwood, Alpine.
Satın almadan önce satıcıya aracınızın modelini ileterek uyumluluğunu sorabilirsiniz.
Benim ürünü denediğim ve ürünün çalıştığı araçlar (Deneyen arkadaşlar bana mesaj atarsa listeye eklerim):
-Citroen C5 Aircross 2020
-Fiat Egea 2020
-Ford Kuga 2020
-Ford Puma 2020
-Ford Eco Sport 2020
-Honda Civic 2020
-Honda Civic 2019
-Hyundai Kona 2020
-Nissan Qashqai 2020
-Renault Clio 2020
-Opel İnsignia 2020
-Opel Grandland X 2020
-Skoda Superb 2020
-Mercedes C Serisi 2020
-Mercedes E Serisi 2017
-Mercedes E Serisi 2020
-Toyota Coralla 2020
-Toyota Coralla 2019
-Volkswagen T-roc 2020
-Volkwagen Passat 2019
Ürüne ait internetten bulduğum görseller:
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukdanis -- 23 Şubat 2021; 12:32:17 >