Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
100
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ALTYAPIM YOK TEK 1 AYLIK METRO ETHERNET BAŞVURUSU YAPSAM ALTYAPI ÇEKERLER Mİ
B
3 ay
Çavuş
Konu Sahibi

Konu şu şekilde telefon kutusu bizim binamızda, hatta bizim binamızdaki telefon kutusundan 2 yan bina yararlanıyor. Ama adres ile baktığım zaman altyapım yok görünüyor. Bende şu şekilde düşündüm :
Eğer metro ethernet başvurusu yapar isem büyük ihtimalle fiyatları dolayısıyla öncelik vereceklerinden altyapıyı artık herneyse çözüceklerdir diye düşünüyorum. Comnet taahhütsüz metro ethernet hizmeti veriyor. 1 aylığına metro ethernet parası verip iptal ettirsem doğal olarak eve hat geldiğinden artık normal internet başvurusu yapabilirim diye düşünüyorum. Size sorum şu düşündüğüm gibi altyapıyı getirirler mi? Diyelim ki getirirler 1 ay kullanıp normal internete geçebilir miyim portumu açık bırakırlar mı?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

İ
3 ay
Binbaşı

Hocam hali hazırda binanızda telefon kutusu yer alıyor ise bölgenizdeki türk telekom müdürlüğündeki planlamaya giderseniz tanım bilgisi girmesi durumunda abonelik alabilirsiniz. Onun dışında metro ethernet gibi durumlarda epey yüksek kurulum ücretleri çıkabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
3 ay
Çavuş
Konu Sahibi

Hocam yanıtın için çok teşekkürler altyapı sorunu üstüne bir de şimdi port sorunu eklendi. Ailemin evi ile benim taşınacağım yani altyapı olmaması ile bahsettiğim evin arasında 500 metre var. Ailemin evinde internet var ikinci bir internet çektirsem bunu kablosuz şekilde hız kaybı olmadan cpe710 ile taşınacağım yere taşıyabilir miyim? İki tane cpe710 alsam aralarda binalar var fakat cpe710 pratikte iki tane kullanılması 30 km destekleyen bir cihaz 500 metreyi pratikte hız kaybı olmadan paylaşması gerekir diye düşünüyorum. Zaten çektirebileceğim internet hızı aile evine 64 mbps mühim olan bu hızı kayıpsız diğer eve taşımak. Medya dönüştirücü kullanacaktım fakat elektrik direği binaların çatıları falan insanlarla uğraşmak istemiyorum. Kablosuz teknolojiside çok ilgim ve bilgim dahilinde olmadığından emin olamıyorum. Kanlolu internet tarafında olmuşumdur genelde. Bilgin varsa benimle paylaşabilir misiniz?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @imate
İ
3 ay
Binbaşı

Dış ortam kablosuz ürünlerinde kayıpsız iletim durumu şans eseri diyebilirim çünkü sebebi etrafınızdaki kablosuz sinyallerinin yanı sıra hava şartları parazitlenme durumu dış ortam kablosuz ürünlerinde ping sorunu hız kaybı sorununa sebebiyet veriyor bundan dolayı böglenizdeki müdürlük üzerinden ücretli bir şekilde altyapı çekimide yaptırabilirsiniz tabi önceki mesajımdada belirttiğim gibi planlama ile görüşmeniz gerekiyorDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.