Arkadaşlar Euro ödemek mi?Dolar ödemek mi?Yoksa TL ödemekmi daha avantajlı.Bir ürün alıcam TL olarak 1100 TL,Dolar olarak karşılığı ise 850 TL tutuyor.Ters bir şey yaşamak istemiyorum.Bilgisi olan varmı acaba? |
Dolar olarak al, yoksa TL olarak çok daha fazla kazıklıyor.. |
Önce extreni dövize çevir yani usd olarak alacaksın ödemeyi usd yapacaksın, banka makası açık o yüzden ali yüksek çekiyor. |
Dolar almak daha mantıklı tabii gündüz sipariş verin. 5 den sonra olunca makas açılıyor. 2 gün önce sipariş verdim. 60 dolarlık bir üründü vergi dahil ve iş bankası 32.83 den işlem yapmış. Tl olarak bakınca aralarında 130-140 tl civarı fark vardı. Yalnız 1100-850 fark da pek mantıklı değil. |
115 dolarlık bilgisayar alacağım, vergiyi Aliexpress'te ödeyeceğim, kargosu ücretsiz, Aliexpress standart gönderimle yollanacakmış hangi firmayla yolluyorlar bilen var mı? İmza alarak mı teslim ediyorlar? Bulunduğum yerde normalde kargoları kapıma bırakıp gidiyorlar. |
2 ile başlayan 13 haneli bir takip numarası verilecek ve zaten AliExpress Sitesi üzerinden de takip edebileceksin, Türkiye'ye girince de PTT'den de takip edebileceksin ve PTT dağıtacak.. |
3 kez vergi ödedim ürüne 😂 önce 23 usd uygulamadan ödedim, sonra 550 tl ikinci vergiyi ödemiştim ama ürün kusurlu geldi. Satıcı tekrar yenisini gönderdi onada 85 tl vergi cıktı. Aliexpress cok yazdım gümrüğe ulaşmanız lazım diyip duruyor onlar vermiyor iade |
Beyler aynı üründen 3 adet olunca gümrüğe takılır mı? Varmı 3 adet sipariş verip sorun yaşayan? < Resime gitmek için tıklayın > |
Dikkat etmezlerse ve küçükse paket geçer herhalde. |
Paket küçük sayılır katlanır kaşık çatal. |
Bilgilendirme için teşekkürler süpürgem geldi her hangi bir sıkıntı çıkmadı |
merhaba arkadaşlar. bana, aylık 5 gönderi limitini doldurduğunuz için ürünlerinizin gümrük işlemi tamamlanamamıştır. gümrük işlemlerini yapmak için şu email adresine yazın gibi bir sms geldi. Mayıs ve Haziran olarak 5-6 ufak tefek şey söylemiştim hepsi Haziran'da giriş yaptığı için oldu sanırım. Şimdi Haziran ayının bitmesine 5 gün kaldı. 5 gün sonra otomatik olarak işleme devam ediyorlar mı yoksa ürünlere el mi koyuyorlar veya geri mi gönderiyorlar? Bu durumda peşin ödediğim en azından vergiyi iade alabiliyor muyum? |
Aliexpress ise peşin ödenen vergiyi de geri vermiyorlar ve malı da geri göndermiyorlar bildiğim kadarıyla; sanırım devlet açık artırma ile bu malları satıyor. Eğer bir hafta gibi bir zaman içerisinde gümrük müşaviri tutup işlemlere başlamaz iseniz her türlü devlete kalıyor... |
Bir hafta sonra, yeni ay başlamış olacak. Bu durumda aylık hakkım sıfırlandı diyemiyor muyum? |
Önceki ayda da satın almış olsan bile yeni ayda gümrüğe girer ve normal hakkın 5 alışverişi 6'ya taşırırsa resmi ithalat yap diyecekler yine... |
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır AliExpress'ten alışveriş yapmadığım için kafam karıştı bir şey danışmak istiyorum. 22 litrelik bir ürün aldım. 500 küsür kargo çıktı onu da ödedim. Ama satıcı şöyle bir mesaj atmış bir şey anlayamadım üste bir ödeme butonu var ne demek istiyor. < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
Ağır ve büyük olduğu için 330 dolar kargo ücreti istemişler. İptal edin direkt. O kadar büyük ürün gelmesi zor |
Hocam üstte CNY öde diye bir yer var kargo ücreti mi o anlayamadım |
Onu bilmiyorum. Para çekilmedi mi ki senden? İptal et ödeme yaptıysan da boşuna uğraşırsın |
Alınacak ürün telefon kılıfı (İphone 13-15 için)
1) Bu sınırlı gönderim durumu tam olarak nedir ? İphone 13 ve 15 için telefon kılıfları alıcam farklı satıcılardan yada bir mağazadan bunların toplamı 5 adeti geçmemesi mi lazım ? Yada 5 tane kendi adıma 5 tane kardeşim adına alabilir miyim ?
2) Kapıda ekstra ücret ödeme konusunu da tam anlayamadım. Ürünü satın alırken bütün vergileri ödemiyor muyuz? Kapıda kargo firması bizden ğcret talebinde mi bulunuyor?
3) Gümrük işlemleri için herhangi bir alt limit var mı yada üst limit?
Şimdiden teşekkürler
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >