Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Alibaba'ya göre robotlar paket teslimatın geleceği

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
3 ay (96 mesaj)

Çin devi Alibaba gruba göre paket teslimattaki en büyük problem, teslimatın son aşaması olan şubeden müşteriye teslimat. Firma paket teslimatın bu son adımını "pahallı, çok fazla zaman alan ve büyük ölçüde plansız" olarak tanımlıyor.Üreticiden son kullanıcıya kadar uzanan bu sürecin son adımı, insan kuryeler için Çin gibi büyük ülke ve geniş şehirlerde epey zor olabiliyor. İnsan kuryeler paket teslimatı yapmak için gittikleri devasa kule yapıların arasında kayboluyor ve bu durum çok büyük zaman kayıplarına sebep oluyor.

Alibaba'nın teslimat robotları paketleri bir toplama merkezinden alacak. Teslim alınan paketler kaldırım ve bisiklet yollarını kullanarak hedeflerine ulaşacaklar.Şirketin açıkladığına göre teslimat robotları, muhtemel çarpışmaları 10 saniye önceden hesaplayarak %99.9999 oranında çarpışmayı engelleyebilecek.Alibaba öncelikli olarak üniversite kampüslerini ve trafikten uzak site konutları test bölgeleri olarak kullanıyor.Genç nüfusun azalması eleman problemi yaratıyor.Alibaba'nın dediğine göre robotlarla teslimat işi bir teknolojik fetiş değil. Giderek yaşlanan Çin nüfusu gelecekteki teslimat elemanı ihtiyacını karşılayamaz hale gelecek ve firma yeteri kadar posta aracı sürücüsü bulamayacak.
Kaynak:https://www.theregister.com/2021/08/24/alibaba_1000_parcel_drones_tests/

 Haberi Portalda Gör


B Bloodin
3 ay (3148 mesaj)
Sigara içmeyen ve işini hızlı yapan teslimat görevlilerinin suçu ne? Onlar da işinden oluyor...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.