Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
6
Cevap
138
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ACİL KABLO ISINMASI YARDIM

A atahataha6 Konu Sahibi
5 yıl (124 mesaj)
Merhaba hocalarım..

Bilgisayarımda overclock işlemleri yaptığım için 1 power yetmediğinden 2 power kullanmaya başladım. Lâkin beni korkutan bir durum oldu. 2. powerı sadece işlemcinin güç girişine taktım ( 12v2 ) sorun şu ki bilgisayarım yük altına girdiğinde kabloları deli gibi ısınıyor bazen el yakacak seviyeye geliyor genelde ılık ve biraz sıcak oluyor. Bunun zararı olurmu ? Kısa devre olmadığınada eminim. Açıkcası anakartımın yanması hiç hoş olmazdı. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
L Laichzeit
5 yıl (296 mesaj)
2 psu'nun groundlarını birleştirdiniz mi?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kukubara
5 yıl (1223 mesaj)
İki adet PC güç kaynağını o şekilde kullanmanızı hiç tavsiye etmem.
Zaten en başından kendini belli etmiş sıkıntı.
Bir şeyleri yakmadan hemen vazgeçin derim.
D Diamondx
5 yıl (1159 mesaj)
Kabloda ısınma varsa ya çekilen amper yüksek (bu durum psu ve kart ve cpu'ya göre değişir)
Yada bir bölümde kısa devre mevcut.
bu arada psu vs sistem bilgisi verilmemiş?
M MEMATİ
5 yıl (1500 mesaj)
El değmeyecek kadar ısınıyorsa sıkıntı büyük demektir. Bence en yakın usta bilgisayarcıya danışın
A atahataha6 Konu Sahibi
5 yıl (124 mesaj)
Evet aynı anda çalışması için mecburen birleştirdim. FX 8120 @ 5.4 Ghz overclock edilmiş işlemci. Asus M5A97 R2.0 anakarttan oluşuyor sistem. Tek psu kullanırsam overclock yaptığım an tak diye kapanıyor pc fişi çıkartıp geri takmadan açılmıyor. 2. psu ile overclock çıtasını yükseltebiliyorum. Bir kısa devre olduğunu düşünmüyorum bayağıda inceledim. 500 watt FPS BlueStorm adında psu takılı ek olarak sisteme. Sadece cpu'nun 4 pinlik güç girişlerine takılı ve corsair psu ile yeşil kablo ve siyah kablo birleştirdim. Böylelikle tek tuş ile 2 power aynı anda çalışıyor. Kablo özellikle stress testlerinde çok ısınsada çalışıyor yani performans'ında sıkıntı yok lâkin bu ısınma korkuttu beni diyebilirim. Sizce sıkıntılı bir durummudur ?
Bu mesajda bahsedilenler: @Laichzeit

B berke_17
5 yıl (6248 mesaj)
2 adet psu değilde 2 1 ded 2 nin topalm gücünü yada daha fazla kaliteli olan birşey takın derim ben hocamDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.