seçtiğiniz 3 psu da güzel tam bütçenize göre. yok ben daha fazlasını isterim diyor iseniz Corsair RM850 x 80 PLUS Altın Tam Modüler 850 Watt ATX Güç Kaynağı (135 mm Fan, Manyetik Yataklı Kapsamlı Uyumluluk, Japon Kondansatörler, Son Derece Hızlı Uyanma) EU - Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar 2700 tl. öneririm. |
Bunu 2.300 dolayında Amazon Germany den alabilirdim ama kaçırdım hocam, araştırmamı geç yaptım sağlık olsun. Aradaki fiyat farkı şimdi biraz fazla. |
RM 850 memnunuz. |
GF1 serisi için newegg de pek iyi konuşmamışlar. https://www.newegg.com/global/tr-en/thermaltake-toughpower-gf1-series-ps-tpd-0850fnfagu-w-850-w/p/N82E16817153432?quicklink=true |
İki bilindik sitenin incelemesine göre ürün gayet başarılı, sonuç kısımlarını ekledim geriye dönerek incelemeleri baştan okuyabilirsin. https://www.eteknix.com/thermaltake-toughpower-gf1-850w-power-supply-review/9/ https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-toughpower-gf1-argb-850-w-gold/7.html |
Newegg de ki beyazin model numarasi; TPD-0850FNFAGU-W Newegg de ki siyahin model numarasi; TPD-0850FNFAGU-1 Amazon da ki model numarasi; TPD-0850FNFAGE-1 Diger güc kaynaklarina da baktigimizda newegg de benzer yorumlari görebiliriz. Silicon lottery dedigimiz olay her modelde basa gelebilir. Ard arda aldigim seasonic focus plus (2017) ve seasonic m12ii 620w (2017) sorunluydu, farkli sistemlere almistim, focusu iade ettim m12ii yi yenisi ile degistirdim. Focus plus yerine Evga g2 750w aldim, ilk acilis ile beraber psu yandi. Koku geldi. Yerine gelen G2 750w suan hala sorunsuz calisiyor, rtx 3090 ile dahi bir müddet kullandim. Evga almadan evvel Corsair rmx serisinde amazon da ve orda burda o kadar cok negatif yoruma denk geldim ki... Almaya cekindim. Aldigim evga ve seasonic ile problemler yasadim. Her modelde sorun yasayan ve sorunsuz kullananlara denk gelmek mümkün. https://www.tomshardware.com/reviews/thermaltake-toughpower-gf1-850w-power-supply Bu testi yapan kisi cybeneticsin yöneticisi https://www.cybenetics.com/index.php?option=database¶ms=1,0,56 Icine sinmediyse diger modellerde iyiydi ![]() Eklemeyi unuttum; corsair rm/rmx ile GF1 in üreticisi ayni CWT... RMX 850 ile ünitesi neredeyse ayni, CWT nin en yaygin kullandigi platform. Ikisinde de bilesen kalitesi yüksek. |
İncelemeler gayet olumlu, daha öncesinde bunlara bakmıştım fakat kullanıcı yorumlarına da göz gezdirmek istedim. Sonuçta kullanıcılar haliyle daha uzun süreli test etmiş oluyorlar, paylaşımınız için sağolun @LEON-X Dediğiniz gibi belki de enseyi karartmaya gerek yok. Her ürünün belli bir arıza olasılığı elbette vardır. Ancak seasonic focus plus ve aynı üretimlerinde memnuniyet oranı daha yüksek gördüğüm kadarıyla. şu site; https://www.cybenetics.com/index.php?option=database¶ms=1,0,56 karşılaştırma yapmak isteyenler için gerçekten güzelmiş, sağ olun benim de işime yaradı. @kunGFu Tr garantili C850 ve yurt dışı garantili GF1 arasındayım. Amazon Germany'de depozito ve vergi hariç ücret iadesi yapıyorlarmış ama fiyatların günden güne artmasından dolayı ürün bozulduğunda değişim yapılması daha cazip bir seçenek aslında. Konuyu daha fazla uzatmadan son olarak merak ettiğim global garanti meselesi. NZXT ve Thermaltake firmaları 10 yıl garanti veriyorlar, bu çok güzel. Ancak TR'de garanti 2 yıl. Geriye kalan sürede üretici garantisi oluyor anladığım kadarıyla. Peki üretici garantisi safhasında biz bu ürünü yurt dışına mı yollayacağız? Üretici garantisi safhasında ürünün hangi ülkeden alındığı önemli midir? Örneğin ürün TR'den alındıysa üretici TR'deki servise; yurt dışından alındıysa yurt dışından bir servis noktasına mı yönlendirir? |
Kullanıcıların en fazla test edeceği durum ses ve ya sistem deki yaşadığı kapanma/resetlenme vb. sorunları dile getirebilirler, aksi halde binlerce dolarlık psu test cihazları yoksa ellerinde başka bir yorum yapmaları mantıksız. Diğer durum garanti maalesef ülkemizde sorunlu Vektron Elektronik Thermaltake markasını ithal eder ve olası bir durumda ilgilenmeme olasılığı yüksektir, bu yüzden ürünlerinizi alırken ben şahsen öyle yapıyorum Amazon TR satıcı-göndericili olarak alıyorum en azından bir sorun yaşarsam iade konusunda gayet sorunsuz şekilde işlem yaptırabiliyorum, aynı şekilde Akortek Teknobiyotik firmasının distribütörüdür, Seasonic markasını sırf bu yüzden almıyorum ve almayan da bir çok kullanıcı var, satış sonrası hizmet çok önemli oluyor. |
Az önce Amazon’dan cevap aldım. 2 yıllık garantisi olduğunu ve sadece ücret iadesi yapılabileceğini söylediler. Amazon bu konularda bence de başarılı. Kalan garanti süresi ise meçhul 😔 |
Msi mpg 850w için ne dersiniz ben aldım da hata mı ettim 2279 tl amazondan 🙈 Bunu buldum ne dersiniz? https://www.sinerji.gen.tr/nzxt-850w-c850-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-p-40371 Fiyat 1903 tl |
Hata yok, msi da iyidir ![]() |
CWT üretime olan cihazların kalite durumu fark ediyor mu? Halen kullandığım HighPower 750W PFC 80+ 13,5cm bu psu tam 12 yıl oldu, artık değişim zamanı geldi değil mi ![]() Msi mpg 850w olanı iptal edip Nzxt de alabilirim arada 350 tl fark var ne dersiniz? |
bizim anlayabilecegimiz bir kalite farki yok. Ikisi de kaliteli bilesenlere sahip, ünite farkliligi olsa da verimlilikleri ayni, full japon, full koruma devresi... Burda tercih kisisel oluyor. Ben sahsen msi alirdim. Msi da coklu kanal yapisi olmasi iyi, kanal basina ocp korumasi var. Sonra, daha güncel bir model. 2017 de seasonic focus plus ile iyi bir tecrübem olmadi, biraz kisisel oluyor bu benim icin. Objektif bakinca düsük fiyat bir tercih sebebi olabilir. Karar sizin. Edit; güc kaynagi degisikligi noktasinda, 12yil konusu acilmis. Simdi bozulmadi diyelim, iyimser düsünelim 1 yil daha gitsin. 1 yil sonra akakce yi actiginda, bu güc kaynaklarini ayni yada yakin fiyata bulabilecegine garanti veriyorlarsa, bekle ve alma. Ama fiyatlari artarsa neden almadim dersin. Bu modeller 10 yil garantili ürünler. Yukarda ilk sayfada 9. ve 10. yoruma bak, 2017 de 390liraya aldigim modelin bugün muadili 1200 lira... Msi a750gf modelini daha bir yil oldu olmadi 800-900 liraya, xpg core reactor 750 yi 1000-1200 liraya aldiriyordum. |
12 yıl olması değiştirmeniz anlamına gelmiyor. Bağlantı anlamında yetersizse, voltajlarda dengesizlik varsa o halde düşünebilirsiniz ama sorunsuz çalışıyorsa bütçeyi daha başka yerlere aktarmanız daha mantıklı olacaktır. Yine de karar sizin. |
3080 rog strix için 3 adet 8 pin girişi istiyor. Mevcutta kullandığım psu da 2 adet 8 pin girişi var. Bunu nasıl çözebilirim? Eğer çözersen ürünü iade edebilirim ztn onun için almıştım |
Garantiyi kimser veremez hele ki doların inanılmaz bir artışını hep beraber izledik. Zaten mevcutta kullandığım psu yu bekliyorum artık bozuldu bozulacak 12 yıl dile kolay “faturasını kontrol ettim” 3080 rog strix aldığım için almıştım 3 adet 8 pin girişi istiyor çünkü. Mevcuttakinde 2 adet 8 pin çıkışı var |
Kullandığın psuda zaten tek 12V kanalı var yanlış bakmadıysam. İki adet molexten çevirici ile 3üncü 8pin bağlantıyı elde edersin. Sıkıntı olmaz. Yalnız kullandığın psu markasına dikkat edememişim geçmişte HP psularla çok da iyi anılarım yok. Şahsen marka özelinde değiştirmen yerinde olacaktır. |
Bu mesajda bahsedilenler: @Wilson Fisk