arkadaşlar "hırsızın hiç mi suçu yok" adama galeriden araba mı alınır diye yükleniyorsunuz? adam iyilik olsun diye başkası yanmasın diye başlık açmış düşene bi de... |
arkadaşlar "hırsızın hiç mi suçu yok" adama galeriden araba mı alınır diye yükleniyorsunuz? adam iyilik olsun diye başkası yanmasın diye başlık açmış düşene bi de siz vuruyorsunuz. |
Galeriden araba almaya kalkıp birde bize katakulliye gelmeyin diye akıl vermen.... Ne bileyim.... |
galericiden araba almaya çalışmakla hata etmişsin. al-satçılardan ve galericilerden uzak dur. arabayı en az 1 yıl kullanmış birinden satın al. |
Galeriden araba almaya kalkıp birde bize katakulliye gelmeyin diye akıl vermen.... Ne bileyim.... |
galericiden araba almaya çalışmakla hata etmişsin. al-satçılardan ve galericilerden uzak dur. arabayı en az 1 yıl kullanmış birinden satın al. |
yıl 2020, galeriden araba almaya çalışmak, ne bileyim ilginç geldi. |
Diğer arkadaşların dediği gibi galerilerden olabildiğince uzak durmak lazım, hiç güven vermiyorlar. Ben de şu ara araç bakıyorum ve genel olarak yetkili satış bayilerinin ilanlarına bakıyorum, daha güvenilir geliyor bana. |
Bundan sonra konu açarken sana soralım güzel kardeşim. |
Galeriye araba satmayın o kazanır Galeriden araba almayın kesin kazık yersiniz. Dürüst çalışanları zaten distribütörler kaptı kapıyor |
arkadaşlar "hırsızın hiç mi suçu yok" adama galeriden araba mı alınır diye yükleniyorsunuz? adam iyilik olsun diye başkası yanmasın diye başlık açmış düşene bi de siz vuruyorsunuz. |
Her galeri tabi ki bir değil ama elbette ki dikkatli olmak gerekli. Günümüzde "bayi"den alınan araçlarda bile adamlar indirim falan yapması gerekirken, hasarları, boyaları söylemiyorlar. Daha geçtiğimiz aylarda arkadaşım kavga kıyamet Doğuş'tan sıfır aldığı Golf'ü değiştirtti sol tarafında boya var diye. Fabrika boyamış, burada boyanmadı, şöyle olmuş böyle olmuş deseler de (Tarcanlar da bunu belgeledi, fabrika boyamış) arkadaşım kabul etmedi, bunu başta söyleyecektiniz ve indirim vesaire teklif edecektiniz ama ben bu arabayı zaten böyle olduğunu bilsem almayı kabul etmezdim dedi. Bayi arabayı arkadaşımın aldığı fiyattan geri aldı, yerine yenisini verdiler. Yanlış bilmiyorsam aradaki fiyat farkını vermesini istediler. Çok büyük zararı olmadı bu anlamda ama yapılan hoş değil elbette. Tabi arkadaşın eşinin avukat olması da durumu "biraz" etkilemiş olabilir :) Başka bir tanıdık Seat Leon almıştı, bagajı boyalı geldi, son anda söyleyip 3.000 TL indirim teklif ettiler zamanında... Markayı değiştirip değiştirip de örnekleri çoğaltabiliriz. Sıfır, ikinci el fark etmiyor artık. Önemli olan dürüstlük. Çalıştığım kurum ve yaptığım iş itibariyle "yetkili" ve "2.el ticareti" yapan otomotivcilerle bir aradayız, toplantılar vesaire şu bu... İşin kaşarı olan, iş ahlakı olmayan adamlar birbirlerini bile kazıklıyor zaten. Neler neler anlatıyorlar. Ağzımız açık izleyip dinliyoruz. Sıfır bile alsanız Tarcanlar'a koşacaksınız :) |
|
Ne tarcanmış arkadaş! Dünya onların etrafında dönüyor sanki herkes onu öneriyor. Tamam iyidir ama forum gibi tüm ülkeye hitap eden bir yerde de herkese onları önermek, bilemedim yani. Adam malatyada araba alacak şimdi oraya mı götürsün aracı? |
Aynısını temmuz ayında ben yaşadım. Sahibindende bi ilan gördüm. 2001 Clio otomatik idi. Fiyatı da emsalleri kadar.Galericiyi bir gün önceden aradım, ben araca bakmak istiyorum ama benim belirlediğim expertizde buluşabilir miyiz dedim. Tabii dedi. Ertesi gün işten izin aldım. Expertizin önüne gittim, adamı aradım ben geldim diye. Kardeşim kusura bakma arabanın sigortası yokmuş ben bilmiyordum, bizim galeriye gel yakın zaten hemde çayımı içmiş olursun. Bizim buradaki expertizlere gösterelim dedi. Hayır ben sadece benim istediğim güvendiğim yere götürmek istiyorum dedim. Sonrasında senin götüreceğin yerde vahiy mi inecek, o da bu da aynı şeyleri söylecek dedi. Teşekkürler dedim telefonu kapattım. Bide helallik istedi. Boş yere işten izin almış oldum, git gel yemek masrafı derken 250 tl'den oldum.Heryer çakal dolu.. |
Galericilerin sahtekarlık oranı çok yüksek fakat şahısların da çok farkı yok artık. Düzgün satıcı nadir bulunuyor, onlar da al-satçı ve galericilerle uğraşamadığı için aracı onlardan birine verip geçiyor. |
⬆️ |
Gittiğim 3 tane kişisel satıcıda ilan ile gerçekte alakasız araba çıktı İşini çok güzel dürüst yapan işletmelerde var |
Bu millete düzgün satıcı da haram emin olun :) |
Galeriilerin en sevdiği expertizciler, plastik aksam, hava yastığı ve olaya hakim olmayıp eldeki boya makinesine bakarak kontrol yapan firmalar oluyor. |
2.el araç alırken ilk önceliğiniz para olmasın, güzel temiz bir araç almak olsun. |
millet olmuş kaşar bu gün sakarya dan kalkıp istanbula geldim 2.el motosiklet almaya 90000 tl ye anlaşmıştık gece çalıştım sabah çıkıp otobüse ordan istanbula hoop ordan galeri ye gittiğim zaman araç sahibini aradı adam demesin mi ben başkası ile anlaştım 98000 e diye satıcı da dedi ama abii biz buraya müşteri getiriyoruz şöyle böyle zırvaladı durdu ve bana en son 500 daha almayacağını 97500 e verebileceğini söyledi bende sizin satacağınız motoru tekerini yapacağınız işe başlayayım dedim çıkıp geri geldim 3 saat uyku ile tekrar işe geldim velhasıl al sat çı galeriden uzak durun düzgün ü 1 elin parmaklarını geçmiyor çünkü şerefsizi bol bi sektör |
Demem o ki, Bu aracı alırken cok dikkatli olun katakulleye gelmeyin..
Şase: NMTKZ4BX90R104322
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 16 Ekim 2020; 11:14:8 >