Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
15
Cevap
7533
Tıklama
1
Öne Çıkarma
11'den 12'ye geçilen yaz ne yapmalı
J
5 yıl
Er
Konu Sahibi

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 11'im ve 12.sınıfa geçtim. Temelim sağlam görürsem hatırlarım konuları. (9 10 11 de ders çalıştım obp 93 94 arasıydı.) 11 de tyt mat geo yarısına kadar geldim konuların. Şimdi Yazın 3 , 3.5 ayda tyt yi konu olarak bitirebilir miyim (tyt nin geniş olduğunu biliyorum konu bazında soruyorum) Tıp için geç kalmış olabilir miyim? Teşekkürler şimdidenYatabilirsin mesela 12ye dinç girmiş olursun
Yoruma Git
Mamga - 5 yıl +3
H
5 yıl
Çavuş

Ne yapılabiliyorsa yapılmalı. Eylülden sonra 8ay<3 aylık yaz tatili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroicMovement -- 5 Mayıs 2019; 0:53:47 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

J
5 yıl
Er
Konu Sahibi

Neler önerirsin hocam daha spesifik olarak< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

E
5 yıl
Yüzbaşı

Evde tek başına çalışabileceğin basit konuları çalışman yönünde bir tavsiye verebilirim . Her gün 10-15 soru geometri + paragraf denemesi kesinlikle çözmelisin . Bunlar hocaya çok ihtiyaç duymadığın ve kesinlikle zamana yayılması gereken şeyler . 1 haftada geometri görüşü kazanamazsın . Ama 1 haftada integralş halledebilirsin gibi düşün . Bunlar kesinlikle olmalı . Aynı zamanda bu sürede kendin çalışman basit olacak sosyali aradan eleyebilirsin . Biyoloji çalışabilirsin . Ayt sistemler çalışabilirsin gibi .
Ege tıp 2. Sınıf öğrencisiyim . İstediğin zaman kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin . Koçluk ders falan da veriyorum aklında olsun . Onun haricinde de özel mesaj olarak özel hayatınız olur , kendiniz olur her türlü probleminizi yazabilirsiniz . Hepinize başarılar dilerim .< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

C
5 yıl
Er

geometride yaz süresince üçgenleri sağlam bitirsen yeter gerisi çorap söküğü.

fenlerde 11. sınıfı tekrar etmen faydalı olur çok bir şey koyman gerekmez üstüne sene içinde halledersin, yazın çok bunaltırsan kendini 12 de çalışmalar sıkıntıya girebilir.

matematikte yine 11.sınıfı tekrar etmelisin müfredatı tam bilmiyorum şuan ama galiba logaritma-trigonometri gibi konular 12 ye aktarılmış ben olsam 12 ye trigonometri ve logaritma biliyor halde girerdim. benim zamanımda bunlar 11.sınıf konusuydu. bide her gün 10-15 problem çözsen kimse tutamaz seni.

yaz boyunca ortalama 3-4 saat çalışırsan günlük baya ilerlersin(gaza gelip 10 saat çalışma tarafımca denendi sonuç 12 de çalışamadım ve mezunum )M
5 yıl
Onbaşı

Yatabilirsin mesela 12ye dinç girmiş olursun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M
5 yıl
Er

Hocam kesinlikle tyt bitireyim hemen oh biraz da 12 konularına başlayayım diye düşünme, hata olur. Kafanda kurduğun gibi gitmiyor çoğu şey ayrıca dinlenmeye de ihtiyacın var. Senin yerinde olsam tyt çalışırdım özellikle mat geo türkçe kasardım. 12.sınıf konuları eskisi gibi değil inan, yıl içinde çok güzel hallediliyor zaten kendini kasma.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
5 yıl
Teğmen

limit türev integral bitir. -gözünde büyütme zor konular değiller-
geometriyi bitir
dil bilgisi bitir.
ayt matematikteki eksilerini kapat.
günlük paragraf problem çözmeyi aksatma.

zaman kalırsa
11 feni tekrar et.
tyt fen tekrar et.

zaten çok önde başlarsın böyle olursa.R
5 yıl
Onbaşı

bende 11im yazın kaf2-kaf3 geo tyt fen bitirmeyi düşünüyorumS
5 yıl
Onbaşı

keşke 11den 12 ye geçsem ahhh ahhhT
5 yıl
Yüzbaşı

Ben ayt mat 40 seans çözüp ayt mat kitaplarına başlamayı planlıyorum.(11)< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

K
5 yıl
Onbaşı

11. sınıftaki eksiklerini halledip diğer konuları da cilalayıp geometriye yoğunlaş dönem içinde zaten tyt yi rahatlıkla halledersin yazın tyt bitiricem diye kafanda kodlama yapmaC
5 yıl
Er

hocam bende öyle oldu ama abartmıştım en son yazın sonunda 10 saat falan çalışıyordum. bu kadar çalışmazsanız etkilemeyedebilir, iyi planlarsanız 6 saat güzel olabilir 2 saatten sabah öğle akşam mesala :D aralarda film izlersiniz dışarı çıkarsınız böyle olursa güzel olur baymaz ama kalkıp 10 saat çalışınca kendine zaman kalmıyor bu yüzden çok sıkılmıştım ben.
temelinize bağlı olarak 6-7 saati fazla aşmayacak şekilde bir plan yapmanız güzel olabilir
Bu mesajda bahsedilenler: @Krazy_Potato
C
5 yıl
Yüzbaşı

matematik ve geometri zayıfsa yaz tatilinde çılgınlar gibi mat1 ve 11.sınıf matematiği çalışılmalı.
fen yada sosyal dersler her türlü yetişir.B
5 yıl
Çavuş

Eskisi gibi değil ki 12 logaritma trigonometri de eklendi ağır bir müfredat yani< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Mirai-Nikki
S
5 yıl
Teğmen

Abi şimdi çok garip bir şey öne süreceğim. Bence 11ler şu kalan zamanda nasıl ders çalışılır onu öğrenmeliler. "Ne demek yaannniii sen benim ders çalışmayı bilmediğimi mi ima ediyorssssuuunnn?" Valla öyle demek istemiyorum güzel kardeşim sadece bazı şeyleri kolayından yapmak varken niye kendini zorlayasın? 

Aklında Kalsın Başarılı Öğrenme Bilimi (mavi beyaz çizgili bir kitap) 
Learning How To Learn(ingilizce ama idefixden e kitap olarak alıp koboyla telefondan okuyabilirsiniz dili çok sade büyük ölçüde anlarsınız) 
Ali Abdaal-How to study for exams videoları(cambridge tıp 1.si veya ona yakın bir şey aklında kalsın kitabını uygulaması hakkında fikir vermesi açısındam önemli) 

Bence bunları çok dikkatlice incelemelisiniz. Sadece üniversite sınavı için değil hayattaki herhangi bir şeyi öğrenmek için de aynı teknikleri kullanacağınızı düşünürsek net iyi yatırım. < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.