Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
612
Tıklama
0
Öne Çıkarma
1 tblık diskler ve fazla dosya sorunu
E
16 yıl
Er
Konu Sahibi

arkadaşlar selam, 1tblık harici diskiniz var diyelim. bu diske atıyorum 1 milyon dosya kopyalayınca ya da 800.000 sorun çıkar mı? dosyaların bozulması v.b gibi (tabii ki hepsi tek klasör de olmayacak) klasör sayısı da çok olacakD
16 yıl
Binbaşı

Hiç bir sorun olmaz..Dosya sistemine göre değişir ama FAT yada NTFS gibi


Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
16 yıl
Yüzbaşı

Sene 1990, Üniversite 1. sınıftayım. Malum, o zamanlar HDD yok. 5.25" disketlerle açıp kullanıyoruz bilgisayarları. Birgün virüs gibi birşey bulaşmış diskete, daha doğrusu bilmediğim bir dosyayı çalıştırmıştım disketten. 0 byte'lık sayısız dosya üreterek random isimlerle diskete yazmıştı. Aslında disket boş gibi görünüyordu, ama adres satırı 0 bytelık boş dosyalarla doldurulduğundan diskete hiç birşey kopyalanamıyordu.

Demek istediğim, disklerin dosya isimleri için ayrılmış bir alan var, burada sadece dosyaların isimleri ve disk üzerindeki yerleşim koordinatları tutuluyor. Bu kısımın da belli bir kapasitesi var, ama yukarıdaki gibi istisnai durumlar dışında adres bölgesini doldurmak pratik anlamda mümkün değil sanırım.

Teknik bilgisi daha iyi olan arkadaşlardan açıklayıcı bilgi bekliyoruz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
16 yıl
Binbaşı

1 terabaytlık bir harddisk yapıyorlarsa beş yüz bin dosya kopyalnsın diye yapılmıyordur herhalde, bence bir problem çıkmaz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.