Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2779
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Cevap: Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (142. sayfa)

A akancaym
5 gün (265 mesaj)
Arkadaşlar, son güncellemeden sonra 1080p menülü full bluray disklerde filmi menülü başlatırken donmalar yaşıyorum. Yani interaktif menüler arasında geçiş randımanlı değil. Daha önce böyle bir durum yoktu. Birkaç tane farklı film denedim hepsinde aynı sorunlar vardı. Bu durumu ilgili arkadaş Zidoo ya bildirebilir mi acaba? Deneyebilirmisiniz sizlerde de olacak mı? Saygılar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


P Papirus Konu Sahibi
5 gün (5842 mesaj)
Merhaba ,

Bu tarz durumlarda öncelikle yaşanılan sıkıntının tekil bir problem olmadığını ve diğer kullanıcılarda da yaşandığını doğrulamak gerekiyor.

Sonrasında eğer yazılımda genel anlamda bir sıkıntı varsa bunu Zidoo'ya direk değilde Zidoo forumda son yazılımla ilgili açılan konu başlıklarına yazmak daha mantıklı.Çünkü o konu başlığında bizzat Zidoo Beta Tester'lar aktif ve en azından onlarda okumuş oluyor.Böylelikle sıkıntı varsa hem onlar bu konudaki görüşlerini yazıyorlar , hem de firmanın yazılım ekibinin haberi oluyor.

Ama şunu da yazmam lazım : Zidoo forumda uzun bir süredir açık olan güzel bir konu başlığı var ve bu konu başlığı her yeni yazılım yayınlandığında ( yaşanan sıkıntılar bazında ) güncelleniyor.

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/confirmed-aggregated-problems-fw-v6-3-22-no-feature-requests.84836/


Yukarıdaki linkten ulaşabileceğiniz bu konu başlığı ; " HDD Media player (RTD 1619DR) " bölümünde ve adı da : " Confirmed aggregated problems FW V6.3.22 " . Yani Türkçe'ye çevirirsek ; " Onaylanmış toplu sorunlar FW V6.3.22 " adında bir başlık.


Bu başlığı RTD1619DR chipsetli Zidoo modellerine sahip tüm kullanıcıların takip etmesinde fayda var.Çünkü cihazın güncel yazılım sonrası son halini görme açısından gerçekten iyi bir başlık bence.Ve bu konu başlığına ait içerikler, çıkan her yeni yazılım versiyonu sonrası güncelleniyor.

Firma tarafından yayınlanan yazılımdaki sıkıntılar, eğer genel bir sorun ise bu konu başlığındaki listeye dahil ediliyor ve çıkan her yeni yazılımda bu sıkıntı kontrol ediliyor.Düzeltildiyse siliniyor ve böylelikle mevcut son yazılımda yaşanan sıkıntıları daha net görebiliyor kullanıcılar.

Mesela bu konu başlığında ilk sıradaki detaylı hata mesajı Blu-Ray ile ilgili.

Yazılanlar şöyle :

1. BD menu processing:
BD Menu processing works mostly (my guess above 95%). The nasty thing is that BD Menu's mostly fail (getting stuck) when you need/want them to work most being with multi-cut version BD's, with Multi-Episode/Multi-Movie BD's/BD Pure Audio albums as you need the menu for these to select the desired playlist/track.
The workaround is just starting default longest track playback without BD menu and then going to the BD Menu option for direct track selection. That will mostly do the trick to still getting the desired track to play.
Problems with BD-Menu are more common also if the menu itself is multi-language which is often the case with recent movie releases including UHD. These have no region limits anymore resulting in wider global language versions being released.
Some BD's just refusing to start pressing "play" you can start from "the chapters selection" as a workaround. This if it returns back to the main menu selecting play instead of starting playback as it should.


Yani burada yazılanlara bakarsak Blu-Ray menülü oynatımında hâlâ bir takım sıkıntıların olduğu aşikar ve firma tarafından da biliniyor.Siz haklı olarak önceden yoktu diyeceksiniz ama bazı güncellemeler farklı şeyleri etkileyebiliyor yeni yazılımlarda.Bunu zaman zaman maalesef yaşayabiliyoruz.

Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 26 Temmuz 2021; 22:39:51 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A akancaym
5 gün (265 mesaj)
Teşekkürler güzel insan 🙏< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Papirus

P Papirus Konu Sahibi
4 gün (5842 mesaj)
Takılan bir filme ait aynı Torrent linkini PM'den paylaşırsan bende aynı filmi indirip test edebilirim.

Diğer yandan Blu-Ray menüde tam olarak ne sıkıntılar yaşadığını bu konu başlığında detaylıca yazarsan kullanıcılar da ona göre kontrol ederler...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @akancaym

P Papirus Konu Sahibi
3 gün (5842 mesaj)
Selam ,

@akancaym nickli arkadaşın Blu-Ray menülü filmlerde bahsettiği sıkıntıyı ( onun sıkıntı yaşadığı aynı filmi indirerek ) bende test ettim. Sonuç olarak diyebilirim ki ; dediği gibi menülü oynatmalarda bazı sıkıntılar mevcut.

Benimde gözlemlediğim ve kendisi ile hemfikir olduğumuz sıkıntılar şöyle :

İndirdiğim Blu-Ray filmi Home Theatre'da açıp ekrandaki BD seçeneğine bastım.Filme ait şirket logosu dönüyor ekranda ama sonrasında ekran ortasında yakın bir yerde kalın beyaz bir çizgi beliriyor ve bu ekranda kalıyor.Bu takıldığınız ekranı da ancak kumandanın OK tuşuna bastığınızda geçebiliyorsunuz ve ekrana öyle geliyor menü seçenekleri.

Yani menünün ilk açılışında kalın beyaz bir çizgi beliriyor ekranda ve öylece bekliyor.

Bu girişteki takılma haricinde menülerde gezinirken birkaç seferde ana ekrana attı menü.Ama izleme esnasında bir sıkıntı göremedim.

Sonuç olarak bazı tutarsızlıklar var BD menüsünde, o kesin.Fakat bu BD menüsündeki bu sıkıntılar , firma tarafından da bilinen ve üzerinde çalışılan seyler.

Bilgin olsun...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.