Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yılda Bir Bakıma Gitmeyen Araç Garanti Dışı Kalır Mı

S S1000XR Konu Sahibi
4 ay (5462 mesaj)
2018 model Civic .

Daha 27 bin km'de sürekli yetkili servise giden bir araç.
En son bakımı 15 ay önce 26.500 km de ,
yani 500 km ve 15 ay önce yapıldı.

Araç sahibi yurt dışında kapalı garajda üstü örtülü yatıyor araç, kullanılmıyor.

Honda 10 bin km veya 1 yıl yazmış internette.

Sizce bu araç garanti dışı kalmışmıdır?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet garanti dışı. Servise sorarsanız muhtemelen birşey olmaz der ama en ufak bir problemde merkeze sorarlar onlar da bakımı 3 ay geçirdiği için garanti dışı olduğunu söyler.
Yoruma Git
tripledes - 4 ay +9

H HemşireZED
4 ay (582 mesaj)
Takip< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tripledes
4 ay (542 mesaj)
Evet garanti dışı. Servise sorarsanız muhtemelen birşey olmaz der ama en ufak bir problemde merkeze sorarlar onlar da bakımı 3 ay geçirdiği için garanti dışı olduğunu söyler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S S1000XR Konu Sahibi
4 ay (5462 mesaj)
Normalde garanti bitmesine daha 2 yıl var.
Acaba bir önceki bakımdan sonra Km yapmadığı için bir istisna olamaz mı yani bu yıl doldurma olayı bu kadar katı mı uygulanıyor?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tripledes

D deserthawk
4 ay (12347 mesaj)
Geçen gün yeni aracım fiat egea ile şehir dışı seyahatteydim.

Araç birkaç günde çok km yapınca 11000 km'yi geçti. Fiat servisi diyor ki, eğer 1500'ü aşarsanız garantide sıkıntı çıkar. Haliyle dönüş yolumda bunu aşacağım için apar topar bakım yaptırdım.

Yani değil yıl adamlar km. konusunda bile hassas.

Fakat bu tamamen servis ile alakalı bir konu. Kiralık olduğu için adres gösterilen yere gitmek zorundasınız. Eski serviste ilk 10 bin bakımını (yine eski aracım egea idi) 10.000 bakımını 15 binde yapmıştım ve sorun olmamıştı.

Bu arada garip bir şey. Aracın yol bilgisayarında ilk bakımı yılda veya 20 bin km'de bir diyor. Ona güvenmek hata, çünkü Türkiye'de bu süre 10 bine çekilmiş ve araç sizi uyarmıyor.
R RoyWalsh
4 ay (1089 mesaj)
2016'da sıfır Fiorino aldım. Üçüncü bakıma henüz km dolmadığı için bir yıl 3 ay sonra gittim. Serviste yakın bir tanığımız da çalıyordu. Yıl bakımına gelip gelmediğimi sordular. Ben de daha önce geldim deyip geçiştirdim. Servisteki işlemler bittikten sonra hangi işlemleri yaptıklarını açıkladılar. Periyodik bakımın dışında garantiden ön alt takımdan iki parçanın da değiştiğini söylediler. Lafı uzatmadan ödememi yaptım çıktım. Bir yıl sonra aracı sattım. Sonrasında garanti ile ilgili hiçbir sorun çıkmadı. Bir arızanın garanti kapsamına girip girmeyeceği güzel ülkemde periyodik bakım bahane edilerek hemen aleyhte karara bağlanıyor. Periyodik bakımı garanti bozulmadan üretici onaylı ürünlerle kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda Ford ile takışıp işi ciddiye bindiren bir tanıdığım dahi var. Adam Ford bayisini zamanında periyodik bakım konusunda cevapsız bırakmıştı. Üretici onaylı ürünler ile periyodik bakım yapılmış ve garantiyi ilgilendiren bir sorun yaşanmış ise bu işlemleri belgelemeniz durumunda araç garanti kapsamından çıkmıyor. Ancak uygulamaya gelince bunu hiçbir servise anlatamayacağımız için değirmen sistemine devam ediyoruz. Para para para... Para için... neyse.... Araçta sorun çıkmış diyor ki periyodik bakımı da şimdi yaptırırsanız garantiye sokarız. Garantisi bitmemiş Polo'yu servise götürüyorum, aracı oradan satın almadığımız için daha kapıda aracın garantisinin dolmadığına emin misiniz diyor oradaki ... m. Niyetleri belli... İlgilenmemek için türlü bahaneler üretiyorlar. Bu yüzden aracın bakılarını başka şehirde yaptırıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S S1000XR Konu Sahibi
4 ay (5462 mesaj)
Servisi arayıp sorsak bir sonuç elde edebilirmiyim ki?
Servis birşey olmaz getirin bakım yapalım garantisi devam etsin Gibi birşey derse fakat sonrasında garantilik birşey olur da genel merkeze sorarlar da garanti dışı der mi ?
Sonuçta Honda dan bahsediyoruz.
Fabrikasyon hatalı durduğu yerde yamulan araçlari bile garantiye sokmadı bunlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @RoyWalsh

R RoyWalsh
4 ay (1089 mesaj)
Arkadaşım sıfır Ford Connect ön kapılardan yağmur suyu aldığı için bayi ile iletişime geçmiştik. Bayi işi uzattı, yokuşa sürdü. Biz de genel merkeze ulaştık, daha doğrusu ulaşabildiğimiz en üst birime kadar zorladık. Sorun garantiden halledildi ancak arkadaşa bir üst segment araç verilecekti bayi yüzünden iş değişti. Bayi süreci doğru yönetmediği için ceza aldı. Arkadaşıma da üç bakım hediye ettiler. Size tavsiyem bayi dışında genel merkezde ulaşabildiğiniz en üst birime bu konuyu sormanız olacaktır. Bayi işi yokuşa sürer genel merkez hiçbir sorun çıkarmadan işinizi halledebilir. Servisten önce siz genel merkezle iletişime geçin.
Bu mesajda bahsedilenler: @S1000XR

M MaDMaxiBo
4 ay (14448 mesaj)
Pandemi sebebiyle esneklik vardı ki zaten birçok firma 2 aya kadar gecikme için sorun çıkarmıyordu.

15 ay olduysa sorun, bayi sorun olmaz derse götürün yaptırın bence bakımını.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S S1000XR Konu Sahibi
4 ay (5462 mesaj)
Müşteri hizmetleri servis ile görüşün dedi net cevap vermedi

Servis ile görüştüm km yapmamış garanti dışı kalmaz dedi ama güvenemedim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y ysnaltprmk
4 ay (82 mesaj)
Sürekli aynı bayide işlem yapılıyorsa sorun etmeyebilirler. Opel aracımı şu an kapanan Bayrampaşa Odak'a götürürdüm. Garantisi bittikten sonra bile araç servisten başka yere gitmediği için yapılan işlemlerde indirim veya işçilik almadan parça ücreti alarak yapılıyordu.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.