Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
31
Tıklama
0
Öne Çıkarma
yeni sistem boot edememe sorunu

K kakarikikiri Konu Sahibi
3 yıl (968 mesaj)
merhaba arkadaşlar. yeni sayılabilecek bir sistemin var. dün birkaç ayar yaptım ve sistem şuan çalışmıyor. adım adım ne yaptığımı anlatacam, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
öncelikle sistemin asrock anakart, threadripper, quadchanell 32gb ram, psu; corsair rma1000i, enermax 360 su soğutma.

Baştan başlamam gerekirse bilgisayarı açmak için powera basınca su soğutmanın bütün fanları %100 çalışıyor ve birkaç saniye sonra sistemin enerjisi kesiliyordu, yine birkaç saniye sonra enerji tekrar geliyor ve sistem açılıyordu.bu arada sistem yavaş açılıyordu biraz.Dün sistem açılışını hızlandırmak için biostan "fast bios"u aktif ettim. pcyi yeniden başlattığım da windows yüklenme ekranında donuyordu pc. işlemi geri almak için biosa tekrar girmeyi denediğimde giremedim. belki ramlardan kaynaklanıyordur diye ramlerin yerini değiştirdim, bu sefer anakarta çalışmadı. sonra farkettim ki 2 ram i dalgınlıkla tam tam oturtmamışım. ramları tam takıp sistemi açtığımda herşey çalışıyor görünüyor ama monitöre görüntü gelmiyor. anakartın üstndeki ki küçük led ekranda "co" diye bir kod beliriyor. hatta tam olarak şu oluyor.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=51&v=D0aiTVnpFOI

benzer bir durum için yabancı bir sitede konu açılmış.http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=6546&title=x399-taichi-boot-loop-after-flashing-to-bios-v180

işe yarar mı bilmiyorum ama akşam eve gittiğimde pili söküp biosu resetlemeyi deneyecem. aklıma başka birşeyde gelmiyor işin aslı. yapabileceğim şeylerle ilgil sizin fikriniz var mıdır?
A awaqado
3 yıl (2701 mesaj)
su sogutma takılı olmadığı halde test edin
yani sadece stok fanı takıp test edin< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


K kakarikikiri Konu Sahibi
3 yıl (968 mesaj)
cevabınız için teşekkür ederim. sorun 4lü ramlarden birindeymiş, ya da ben bozdum bilmiyorum. quad channel ramlerden biri gitti tekrar quad hale nasıl getirecem onu araştırıyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.