Ben geri ileri yapıyordum önü görmem gereken durumda |
Araç ayar tuşuna basınca park yardımı gibi bir ayar var. Ona basınca ön kamera açılıyor. Edit: < Resime gitmek için tıklayın > |
Merhaba arkadaşlar 2020 Şubat ayında sıfır olarak aldığım 3008 GtLine aracımı geçen gün yıkattıktan sonra ön kaput üzerinde 15 cm yarıçaplı bir güneş yanığı olduğunu farkettim. Aracımın rengi turuncu bakır. Bu durum hiç normal değil. Başına böyle bir olay gelen var mı?.Peugeot ların boyaları kötü diyenlere inanmıyordum. Meğerse doğruymuş!..Ne yapmam gerekiyor acaba?... |
Geçmiş olsun.. Güneş yanığı mıdır görmeden net bir şey söylemek zor ama açıkçası psa güncel araçlarda ilk defa duydum. Yoktur diyemem tabi forum ve çevremdeki psa lari baz alarak ilk kez duyduğumu belirteyim.. 4 yıllık aracın güneş yanığı çok normal bir sonuç değil acikcaso hangi marka olursa olsun. Aracınızı farklı bir yerde yıkatma, bir boya koruma seramik, kaplama vs yaptırdınız mı daha önce? |
Selamlar Bugünlerde start a bastığımda uzun bir kızdırma ikazı alıyorum ve motor start almıyor Bir süre beklediğimde yada klimayı iptal ettiğimde problem kayboluyor. Akü ile ilgili olabileceğini düşünüyorum umarım buji ile ilgili değildir Benzer sıkıntıyı yaşayan çözen oldumu? |
Aracınızın dizel olduğunu varsayarak Kızdırma bujisinin değişmesi gerekiyor. Akü den olma ihtimali olmakla birlikte buji olması daha muhtemel eğer bekledikten (start a uzun bastiktan sonra çalışma durumu) çalışıyor ise. Akü de genelde garip hatalar veriyor, esp, acil fren, radar, motor arıza ışığı vs gibi. |
Tam da satış öncesi :) Ben yine de bir yeni akü ile de deneteceğim Klimayı kapatınca sorunsuz başlaması bana akü gibi geldi 6 yıl oldu artık onunda değişim zamanı Hiç olmadı bu iş |
Akü den daha ucuzdur :) |
Genel olarak ss nin de uzun süre önce beni terk etmesi ile aküyü değiştirmek istiyordum. Satsamda bu dosta borcumuz artık güzel günler hatrına |
Şu anda resim atma şansım yok ama oto yıkamacı güneş yanığı olduğunu söyledi. Aracı ilk aldığım zaman Peugeot yetkili bayi boya koruma ve seramik kaplama yapmıştı. Bir daha da yaptırmadım. |
Periyodik Bakimlara yetkili serviste gittiyseniz, bu konuda destek isteyebilirsiniz servisten. |
2024 1.2 hibrit Mardin-Giresun rotasında, 2 yetişkin+2 çocuk+full bagaj, mümkün oldukça 120-130km hız aralığında ekstra az yaksın diye çabalamadan, %50 klima açık şekilde kullanım sonucu tüketim. < Resime gitmek için tıklayın > |
Hocam şu resimde görünen km sayacı bir taraf neden 96.1 iken diğeri 2099 halbuki 2000 e kadar da iki tarafta eş güdümlü gidiyordu. Bir ara güneşte araç kaldı ve multi medya ekranı biraz soğuyana kadar ekranı kararmış şekilde kalmıştı bunun etkisi olabilir mi yoksa farklı bir durum mu var. < Resime gitmek için tıklayın > |
Sağ taraftaki km bilgisini trip tuşuna uzun basarak sıfırlanabiliyor. Muhtemelen sıfırlandı ve baştan saymaya başladı. Sol taraftaki km bilgisi ise sıfırlanamayan, aracın gerçek km bilgisi |
Trip tuşunda hangi kısımda iken basılı tutmak gerekiyor yoksa direk basılı mı tutmak lazım |
Sadece basık tutman yeter. Başka herhangi bir ayar yok |
Takipte kalayım konu için teşekkürler. |
3008 1.2 puretech 36.000 km 4. Yıl bakımı Klasik yağ bujiler filtreler 7700 tuttu, sanırım bir kampanya var 10.000 tl üstüydü ilk verilen fiyat, yüzde 25 indirim yapıldı, Ekstra olarak 4. yıl olduğu için triger genişlemiş mi diye ölçüm yapıldı km düşük olsada, normal çıktı, 2020 sonrası modeller için dahi 4. yıldan sonra yapılacakmış. Klasik motor yıkayalım, boya koruma yapalım goygoyuna hayır denildi, balata ve diskler daha gidermiş, |
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @av_avi