Kasami yeni topladım, bileşenleri aşağıda yazacağım.
Asus M5A99x Evo anakar
Nvidia Zotac GTX 770 AMP ekran kartı
AMD FX 8350 İşlemci
Hyperx 2x4gb 1600 MHz ram
Sanki yolunda gitmeyen birşeyler var, istediğim performansı alamıyorum sebebi ne olabilir, tüm sürücüleri güncel tutuyorum, uzun zamandır fps oyncusuyum gözüm oyunlardaki Fps düşüşlerini algılıyor istediğim performansı yakalıyamıyorum,
Öncelikle hayırlı olsun. Yanlış anlamayında benim 3 yıl önce topladığım sistemin benzerini toplamışsınız. Ben çokça test etme imkanım oldu bu sistemi özellikle anakartı. Anakartlarımız aynı. İşlemcilerimizde bir alt bir üst model. Benim işlemci de fx 8320 3.5ghz
Neyse sadede geleyim. Fps düşüşleri genellikle ekran kartı sürücüleri ile alakalı oluyor. Şu anki sürücü sürümünüzden daha eski 4-5 tane daha hatta 7-8 tane daha sürücü sürümlerini indirip tek tek test edin. Biraz zaman alıcı ve meşakatli bir iş ama inanın. Sürücü sürümleri gözle görülür şekilde bazı oyunlarda fark ettiriyor. Benim sıkça başıma gelen bir durumdu. Özellike Amd ekran kartlarında ama Nvidia ekran kartları sürücülerinde de karşıma çıkmaya başladı. Cs go gibi çok fazla sistem istemeyen bir oyunun, ekran kartı sürücümü güncelledikten sonra bende büyük oranda fps düşüşü yaşadığını gördüm. Bende daha yenisi çıkana kadar eski sürüme geri yükledim.
Ekran kartı dışında;
Power supply'niz kaç watt.
Bir de bilgisayarınız güç seçeneklerinden yüksek performansa ayarlımı?
Şimdilik kolay gelsin.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxpayne53 -- 3 Mart 2016; 17:27:26 >
Kasami yeni topladım, bileşenleri aşağıda yazacağım.
Asus M5A99x Evo anakar
Nvidia Zotac GTX 770 AMP ekran kartı
AMD FX 8350 İşlemci
Hyperx 2x4gb 1600 MHz ram
Sanki yolunda gitmeyen birşeyler var, istediğim performansı alamıyorum sebebi ne olabilir, tüm sürücüleri güncel tutuyorum, uzun zamandır fps oyncusuyum gözüm oyunlardaki Fps düşüşlerini algılıyor istediğim performansı yakalıyamıyorum,
sorun ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz