Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 2 mobil kullanıcı
15
Cevap
86
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yazılım kursu Tavsiye

S Sezer.E Konu Sahibi
4 yıl (890 mesaj)
Merhaba arkadaşlar, ben yazılım ögrenmek istiyorum tavsiye edebileceginiz bir yazılım kursu varmıdır ?
T tege2727
4 yıl (7 mesaj)
Artık dürüst olsanızda burada gerçekten masumca tavsiye isteyen insanlara, reklam yapmaktan vazgeçseniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @fikretMCSD

S Sezer.E Konu Sahibi
4 yıl (890 mesaj)
İstanbulda yaşıyorum.
K kara duman
4 yıl (3303 mesaj)
http://www.csystem.org/

C ve Sistem Programcıları Derneği
burası hakkında çok olumlu şeyler duydum sadece para için değil öğrenme amaçlı bir dernek gibi giden arkadaşlarım çok olumlu şeyler söyledi ekşi süözlükteki yorumları falan baya olumlu değerlendirebilirsin
E erhanakansel
2 yıl (9 mesaj)
Merhaba, Şişli mecidiyeköy meydandaki infotech academy yazılım kursunu tavsiye ederim. Hocaları gerçekten bu işi biliyor ve piyasada zaten üst düzey yazılımcı olarak çalışan kişiler. kurstansonra bir işe yerleştirebileceklerini de söylüyorlar.
R RC-1138
2 yıl (1912 mesaj)
Merhaba,

Eğer zaman ve maliyet açısından sıkıntı var ise ve evde çalışarak öğrenirim diyorsanız UDEMY isimli platformu tavsiye ederim. Her konuda Türkçe ve İngilizce kurslar var. Orada öğretmen puanlarını ve öğrenci yorumlarını değerlendirerek uygun bir kurs seçip evden çalışabilirsiniz. Ama sadece izlemek yetinmeyin, derste anlatılan örnekleri de uygulamaya çalışın. Zaten platform çoğunlukla indirim yaptığı için bir kursu 25-40 TL arası bir fiyata satın alabilirsiniz. Telefon ve Tablet desteği olduğu için dersleri telefona ve tablete de indirip, internetin olmadığı ortamlarda izleyebilirsiniz. Başlangıç olarak algoritma derslerine ağırlık vermenizde fayda var.

Üstteki arkadaşların dediği gibi C ve Sistem Programcıları Derneğinin kursları ile ilgili ben de olumlu şeyler duydum. Ama takibi bu tarz kursların bir maliyet kalemi var. İmkanınız ve zamanınız var ise böyle bir ortamda öğrenmeniz de faydalı olacaktır.

Diğer bir alternatif ise İşkur'un yazılım kursları var. Yaptığım bazı iş mülakatlarında yazılım adaylarının bu kursları aldığını gördüm. Ama kurs içeriği hakkında bir bilgim yok maalesef.
E erhanakansel
2 yıl (9 mesaj)
İşkur için bir sürü detay arıyorlar yani herkesi almıyorlar ve işkurla wissen akademiye giden arkadaşıma işe yerleşme garantili demişler tüm sınıfı aynı firmaya iş başvurusuna göndermişler çocuk 1 yıldır işsiz maalesef bu ülkede devletten para almak için her şeyi kılıfına uyduruyorlar
Q qeceninprensi
2 yıl (132 mesaj)
Tüm programlama dillerini aynı anda bir arada öğrenebileceğinizi mi zannediyorsunuz.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M murattkayaa
2 yıl (1 mesaj)
Selamlar, ben de sizin gibi çok fazla kişiye danışdım bu konuyu, fakat üniversitede hoca bir akrabam Şişli de bulunan Infotech Academy isimli bir firmayı tavsiye etti. Ben de hocaları ile görüşmek istedim. Görüşme ayarladılar tüm sorularımı sorup kayıt yaptırdım. Ben de yeni başlıyorsan bir iyi bir eğitmen/kurs ile başla derim. Eğitim linki:https://www.infotechacademy.com.tr/egitim/yazilim-uzmanligi-egitimi-mcsd
S sibernet06
2 yıl (2 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar,

Yazılım Kursu arayanlar için araştırmalarımı paylaşmak isterim. Tek tek edindiğim bilgileri yazıyorum.

1. Bilge Adam: Sadece kurumsal olarak eğitim veriyor. Ankara şubelerini kapattılar, sadece bilkentte yerleri var orda da kurumsal veriyorlar, tek öğrenci filan geldiğinde kurumlara verilen fiyatları veriyorlar astronomik rakamlar tabi 15.000 - 20.000 gibi fiyatları var. Birde eğitmen kaliteleri ile ilgili çok şikayet aldığını biliyorum. Konumu ulaşım için çok kötü.

2. Bilişim Eğitim: İnanılmaz şikayetler var, para verdik eğitim alamadık diye, bi arkadaşım oraya gitti, bana sakın oraya kayıt olma demişti, dersler zamanında başlamıyor, hoca sürekli geç kalıyormuş, derslerde istenilen düzeyde eğitim alınamıyormuş. Konumu Kızılayda ulaşım için iyi. Bilgisayarları çok kötüymüş, çalışmayan bilgisayarlar varmış. o gün o şekilde idare edin şeklinde söylüyorlarmış. Fiyatları orta derecede 5.000 - 6.000 civarında.

3. Vektörel Bilişim: Ankara'da şuan da en iyi yer diyebilirim. Hocaları çok kaliteli, kantinleri biraz zayıf. Hocalar çok ödev veriyorlar, biraz disiplini yüksek. Çok ders çalışmalısınız. Konumu kızılayda ulaşım için iyi. Ders saatleri dışında etüt için çağrılabilirsiniz. Bilgisayarları orta derecede sınıfların bakımları rutin yapılıyor, ancak yine de bazen çalışmayan bilg. olabiliyor ancak anında çözüm üretiliyor. Fiyatları orta derece 5.000 - 6.000 civarında.

4. BT Akademi: İstanbulda gidilebilecek en iyi yer. hocaları kaliteliymiş. Kendi yayınları varmış. Fiyatlar biraz pahalı olabilir. Sınıfları düzgün sayılır ancak yinede çalışmayan bilgisayar olabiliyormuş. Konumu iyi.

5. Alpan Akademi: Yazılım değil daha çok işletmenlik tarzı eğitimler veriyorlar.

Benim araştırmalarım bunlar arkadaşlar, eğer Ankara'da arıyorsanız yazılım kursunu Vektörel Bilişim, İstanbulda arıyorsanız BT Akademi'yi tavsiye ederim. Ben Vektörel Bilişim'den aldım çok memnun kaldım. Arkadaşlarımdan bazıları yukarıda sıraladığım kurslara gitmişler gerçekten zamanlarını ve paralarını boşa harcamışlar. Benim bildiklerimin yarısını bile bilmiyorlar. Genelde ilk kısımları anlatıyorlar youtube'daki videolar gibi gerisi gelmiyor. Bir de proje yaptırılmamış hiç birinde.

O yüzden Ankara'da yazılım kursu arayanlar çok iyi araştırma yapsınlar ben gittiğim kursu tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibernet06 -- 23 Ocak 2020; 11:23:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mrw70
2 yıl (1 mesaj)
üçbin yıl akademi ile ilgili bilgisi olan var mı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E erhanakansel
2 yıl (9 mesaj)
bakmıştım buraya da ama daha çok inşaat becerileri ile ilgili eğitimleri. Bence yazılıma odaklanan bir kursa bak
Bu mesajda bahsedilenler: @mrw70

T tege2727
geçen yıl (7 mesaj)
Arkadaşlar bu kullanıcı vektörel bilişimin kendi elemanları...Klasik taktikleri..Tam kurumu öven kullanıcılara dikkat etmenizi öneririm.
Bu mesajda bahsedilenler: @sibernet06

K keremakça
3 ay (8 mesaj)
Arkadaşlar merhaba, kurslar ile ilgili bilgilerimi paylaşayım siz durumunuza göre karar verirsiniz. 

Ben Arıbilgi firmasından eğitim alıyorum kadıköyden çokta memnunum, 1 yıl öncede sql eğitimi almıştım o zamanda çok verimli geçmişti hatta eğitim sağyesinde iş buldum. 

İlk başta üçüncü binyıla yazılacaktım. Bir tarih verdiler o tarihte gittim kayıt için 1 ay ertelendiğini söylediler. Direk eledim. kayıt olsaydım yanmıştım. Sonra araştırmaya başladım.

Bilge adam fiyatları çok yüksek geldi. Hafta içi gündüz grupları daha uygun ama farklı hocalar giriyor dikkat edin derim. 

Vektörel bilişime yazılma şansım yoktu ankarada olduğu için ama 3 tane firma ismi ile reklama çıkıyorlar vektörel bilişim, uzaktanegitim.com, eögrenme.com
hepsi aynı firma ama fiyatlar değişik bilginize.

İnfotech görüşmeye gittiğimde arıbilgide eğitmenlik yapan kişinin orada yöneticilik yaptığını öğrendim. Denk geldi diyelim. Oranın yöneticisi arıbilginin eğitmeni oluyor demek ki dedim. 

Arıbilgiye yazılmam tamamen akrabamdan kaynaklı Aselsanda çalışan kuzenim var ona danıştım. Biz arıbilgi ile çalışıyoruz bazı spesifik eğitimeler de bize destek oluyorlar dedi, onlarla görüş demişti. Koskoca Aselsan çalışıyorsa bir bildikleri vardır diye yazıldım memnumda kaldım.
Sizde tek tek araştırma yapın derim ama bazı firmalara dikkat!
E erhanakansel
2 ay (9 mesaj)
@keremakça Arı Bilgi dediğin kurum çalışanı olduğun ne kadar da belli..., yine de kazanmak için başka bir kurumu kötülemen hoş olmamış... ben de Infotech'ten eğitim aldım arı bilgiden eğitim almamak için şikayetvar'a bakmak yeterli...bir de yöneticisi dediğin kim acaba? muhtemelen bir kaç yıl önce burada da eğitmenlik yapmış tecrübeli birisidir. Atıp tutmak yazılımcı adama yakışmaz zaten yorumlarında izini de bırakmışın...
K keremakça
2 ay (8 mesaj)
Buradan da cevap vereyim... @keremakça Yapmayın arkadaşlar burada insanlar yanlış tercih yapmamak için araştırma yapıyorlar. İnsan karşısındakini kendisi gibi zannedermiş. Ben hoca felan değilim çalışdan da değilim ama siz oranın çalışanısınız herhalde :). Ben kimseyi kötülemedim yaşadığım olayı anlattım ki ""muhtemelen bir kaç yıl önce burada da eğitmenlik yapmış tecrübeli birisidir"" dediğinize göre siz benden daha iyi biliyorsunuz. Ben sizin gibi tercihimi olayımı belirtim. Şikayet var bakmak lazım demişsiniz oraya bakarak bırak eğitim almayı hiç bir yerden alışveriş yapamayız. Ayrıca param olsa bilge adama giderdim. En çok şikayeti olan kurumlardan biri olduğu halde:). Bu platfrom tartışma yeri veya kurumların avukatlığını yapma yeri değildir. Benim öyle bir derdim yok. Size işinizde başarılar:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremakça -- 14 Temmuz 2021; 15:40:34 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.