Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
811
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yalın internet nakli - fiber kablo hakkında
U
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Yeni taşındığımız yere 5-6 aydır internet bekliyorduk apartmandakiler birkaç gün önce yeni bağlantı yaptırarak interneti açtırdı fakat bizim internetimiz başlıktada yazdığım gibi nakildi ve dondurulmuştu nedense bir türlü açamadılar orayı arıyoruz buraya soruyoruz olmuyor.

Benim de aklıma en son eve fiber kablo çektirmemiz geldi,acaba bizim elimizdeki DSL kablosu ya da modem bu kabloyu desteklemiyor mu? Ya da yalın hatta özel bir ayar falan mı yapılması gerekiyor ( Türk telekomun internet nakil sayfasında yalın internete özel bir iki satır birşey yazılmış bundan soruyorum.)

Daha önce yalın internet nakli yaptırmayi deneyip bu tarz sorunlarla karşılaşan oldu mu? Normalde en basit işlem değil midir bu? Yeni hat açılırken bu işlemin bu kadar uzun sürmesini anladım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O
3 yıl
Yüzbaşı

Binanızda altyapı var mı? Fiber altyapısı yoksa öyle kafanıza göre fiber çektireyim diyemiyorsunuz maalesef ki. Eğer binanızda FTTH fiber var ise Türk Telekom'un kendisi evin içine kadar kablosunu kendi çekiyor. ADSL aboneliğiniz varsa da onu otomatik fibere çeviriyorlar. Ancak ilk dediğim gibi binanızda ki komşularınız altyapı olarak ne kullanıyorlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Altyapı daha yeni geldi hocam - 2-3 ay kadar önce - herhalde bakır döşememişlerdir.

Bugün telekomdan gelip yeni modem taktılar modemi giderken geri vermemizi söylediler.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 16 Mart 2020; 20:7:5 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozgurrdunya
O
3 yıl
Yüzbaşı

Eve kadar ince bir sarı kablo çekildiyse fiberdir o. Yeni binalara artık bakır kablo çekilmeyeceğini söylediler geçen banada. Benzer olayı ben yaşadım ve 3 ay sonra yeni taşındığım binaya FTTH fiber altyapısı çekildi.
Bu mesajda bahsedilenler: @UçamayanZüperGahraman
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.