Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
341
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yalın İnternet Erişim Ücreti

A
AngelDust! Konu Sahibi
3 yıl (671 mesaj)
Arkadaşlar temmuz ayında taahhütümü yeniledim,daha öönce yalın internet kullanıp 64lira veriyordum aynı şekilde devam etmek üzere kabul ettim teklifi. Fakat o ayddan beri benden 18 lira Yalın İnternet Erişim Ücreti alınıyor ve fatura 80 küsür lira geliyor her ay. Ocak ayının son günlerinde ise hipernet 24mbit + yeni modem + 75gb akk'li bi teklif sundular 69tl den, erişim bedeli ödemeyceğimi teyit edip teklifi kabul ettim. Son fatura daha gelmedi ama sormak istediği şu. Geçmişte bu ödediğim tutarı iade alabilmemin bir yolu var mı ? Çünkü temmuz ayında teklif yaparlarken Yalın İnternet Erişim Ücreti'ni benden almayaccaklarını söylemişlerdi 64tl ye her şey dahildi. Yardımcı olabilecek,aynı şeyi tecrübe edenler var mı acaba ?
M
mcrew
3 yıl (7801 mesaj)
ağustos ayında itiraz etseydin keşke

6 ay ödedikten sonra şimdi iadesini talep etmek de sıkıntı

ilk baş müşteri hizmetleri ile konuş

bu şekilde bir şey söylendi fakat ben bu kadar zamandır 18 tl yalın adsl erişim ücreti ödedim de

bunun iadesi mümkün mü bunu öğrenebilir miyim diye sor.

onlar ses kayıtlarını dinleyeceğiz falan filan diyecekler sonra sana dönüp ses kayıtlarını inceledik öyle bir şey söylememişiz diyecekler. Standart cevabı verecekler yani. Şirket hiç bir şekilde iade yapmak istemez çünkü. Bunların Allah korkusu yok. Senden aldıkları 18 TL para onlara göre haksız kazanç değil çünkü. Onların derdi ne kadar daha fazla para koparabiliriz aboneden. Bunun hesabını yapıyorlar.

sonra tuketici.btk.gov.tr ye yazarsın. Bu şekilde ses kayıtlarının dinlenmesini ve para iadesi yapılmasını istiyorum dersin. Oradan da bir şey çıkmazsa direk savcılığa gidebilirsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
AngelDust! Konu Sahibi
3 yıl (671 mesaj)
Teşekkür ederim,evet o günlerde aramak lazımdı ama önemsemedik,vakit bulamadık. vs derken kaç ay geçmiş üstünden. Dediklerinizi yapayım ben,yarın müşteri hizmetlerini arayarak başlayayım.
Bu mesajda bahsedilenler: @mcrew

P
Paetzold
3 yıl (4542 mesaj)
Vodafone yalin 16 mb kadar olan paketi kullaniyorum 15 aydir 49.90 fiyati. Türk telekom sanirim sizin sağlayiciniz bunlar iyice soyguna alişmişDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.