Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
803
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows Kurulumda Ön Yükleme Yapmıyor

R RACO38 Konu Sahibi
14 yıl (119 mesaj)
Bu gün sabah okuldaki bilgisayarı açtığımda disk okuma hatası dedi ve windows açılmadı. Bende windowsu onarayım diye XP kurulum Cd-roma taktım ve bilgisayarı yeniden başlattım. ön yükleme yaptı ama Windowsu onarmak için R tuşuna basın seçeneği yoktu. bende bilgisayarı tekrar yeniden başlattım cd den ön yükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın seçeneği geldi bende bastım ama hiç bir ön yükleme yapmadı bilgisayar öylece bekledi. resetledim tekrar yapayım dedim yine aynı. Bios ayarlarındandır diye bios pilini çıkardım tekrar taktım ama yine aynısını yaptı. Kurulum cd sini değiştirdim 3- 4 tane değişik cd den denedim yine aynı Neden olabilir acaba bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım etsin.
R RACO38 Konu Sahibi
14 yıl (119 mesaj)
Ya allah rızası için bu konuda hiç bir bilgisi olan yokmu arkadaşlar
İ ismailyildiz
14 yıl (661 mesaj)
Bazen, windowsun makineye kurulan versiyonu ile repair (onarma) yapmaya çalıştığınız CD nin versiyonu farklı olursa bu tip sorunlara neden olabiliyor. Bu konuda şu an bir bilgi vermediniz.
Size önerim, eğer makineye yeni kurulum yapmanız sıkıntı oluşturmayacaksa bu yola başvurmanız olacak Ya da başka versiyon bir win ile deneyiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.