Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
72
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows Critical_Process_Died Sorunu

E
emirhanbulbul Konu Sahibi
4 yıl (47 mesaj)
Arkadaşlar, windows 10 kullanıcısıyım ve bilgisayarı açtığım zaman karşıma mavi ekranda Critical_Process_Died böyle bir hata geldi. Hatanın çözümü ile ilgili epey bir araştırma yaptım ve sonunda hatayı çözdüm. Hatayı alma sebebim bozuk aygıt sürücüsüymüş. Aslında bu hatayı aşağıdaki sebeplerden dolayı da alabiliriz;

Bozuk Aygıt Sürücüleri
Bozuk Windows Kayıt Defteri
Hasarlı Sistem Dosyaları
Kötü RAM
Kötü ya da Hatalı bir Sabit disk/SSD

Ben bozuk aygıt sürücülerini güncellemeyi denedim ve sorunum çözüldü. Sizde de bun nedenlerden birinden dolayı hata çıkıyor olabilir.

Aygıt Sürücülerini Güncellemek
Aygıt sürücülerini güncellemek işe yarayabilir. Ama bir saniye! Bilgisayarı başlatamıyorum ki ? Hiç panik yapma bilgisayarı güvenli modda başlatarak Aygıt Sürücülerini güncelleyebilirsin. Dur tahmin edeyim güvenli modda nasıl başlatılır bilmiyorsun.
Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatmak İçin;
Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılırken Shift+F8 tuş kombinasyonunu uygulayın.
Daha sonra Sorun Gider‘i tıklayın ve Windows Başlangıç Ayarlarını göreceksiniz. Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.
Güvenli mod başlatma
Bilgisayarı yeniden başlatın ve güvenli modla başladığı zaman Windows + X tuş kombinasyonunu uygulayarak Aygıt Yöneticisine girin.
Şimdi yapmanız gereken Sarı renkte ünlem işareti bulunan sürücülere sağ tıklayıp güncellemek. Eğer sarı ünlemli sürücü yoksa demek ki sorun sürücülerde değilmiş.

Kaynak:http://www.pcwebim.com/windows-critical_process_died-sorunu/DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.