Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
161
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows başlangıç sorunu

M Mens Rea Konu Sahibi
13 yıl (2486 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,birkaç gün öncesine kadar sorunsuz olarak kullandığım ve birkaç gündür açmadığım bilgisayarımı dün açtığımda bir sorunla karşılaştım.Windows Xp ve Vista işletim sistemleri bir türlü açılamıyor.Windows Xp'de yükleme çubuğu geliyor yükleme bitiyor ancak daha sonra siyah bir ekran geliyor ve öyle kalıyor.Vistada ise bir hata mesajı veriyor ve repair edin diyor vista cdsi ile.Ancak repair ederken de windows bu sorunu otomatik olarak tamir edemedi gibisinden bir uyarı çıkarıyor ve başa dönüyorum.Vistada da yine birkaç kez denediğimde Xp'deki sorunun aynısıyla karşılaştım.Windows yüklemesi bittikten sonra siyah bir ekran geliyor ve öyle kalıyor.Donanımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmıyorum.Çünkü ramleri ve hdd'yi kontrol ettim bir sorunla karşılaşmadım.Registry'nin silinmiş olma ihtimali aklıma geliyor ancak böyle birşey kendiliğinden de olmaz herhalde.

Bu arada bilgisayarsa virus,trojan vs. gibi zararlı yazılım olma ihtimali yok sık sık virüs güncelleme ve taraması yaparım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim formatla,yüklü olan onlarca programı tekrar kurmakla saatler harcamak istemiyorum..
C cybermg
13 yıl (369 mesaj)
ne gibi testler yaptığını söylermisin özellikle ram ve HDD??
M Mens Rea Konu Sahibi
13 yıl (2486 mesaj)
chkdsk ve vista cdsinden boot edip memory testini yaptım herhangi bir hata bulamadı ikisi de.
M Mens Rea Konu Sahibi
13 yıl (2486 mesaj)
yukarıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.