Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 mobil kullanıcı
88
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Windows 7’ye DirectX 12 desteği geldi (5. sayfa)

G
gig816
4 gün (5 mesaj)
Tamamve bu gizlilik önemli olan t ol sen ne r ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Kurumun internet sitesinde de bir Davutoğlu görüşmeye ve öküz yemeye çalışın Merhaba birşey yok ki de 9 ekmek kurban kesmedir kesmedir Yarabbim bir şey şey yok ki de bir Davutoğlu lazım ama ben bu günlerde ben bu günlerde bir şey yok ki lazım ama ben bu günlerde bir şey yok ki de bir DavutKağıtPaşa kadar olan bir şey yok ki de bir Davutoğlu lazım amen bu günlerde b ne kadar oy a kadariyla ve bir cok insan bi ara sıra şehir merkezine sahip olan kişilerin ürünü satın alabilmek için de okuma ve bu gizlilik önemli olan t ol sen ne r ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Kurumun internet sitesinde de bir Davutoğlu'nun abisinin annesi görüşmeye ve öküz yemeye çalışınca bir şey var mı diye konuştu Tutuklu çocuğa eğitim ve öğretim üyesi Profesor Ekmekoğlu ve bu gizlilik yükümlülüğüne bu arada ben de öldüm ve 123e mesaj yaz bedava nokia 3310 telsiz kazan ve ye ve eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeggh
H
HINATORY
4 gün (50 mesaj)
Adam gemiş gecenin kör vaktinde Windows 7 kullanıcılarına laf atıyor
Hayatında bilgisayarı ancak porno film izlemek için kullanmış bu ergenuslar, elbette sadece kendisine dayatılan ile yetinir.

Windows 7 'nin yapamayıpda , Windows 10 un yaptığı olumlu birşey söylebilir misin arkadaşım ?

%37'lik kısım neden Windows 7 kullanıyor? çünkü yerine çıkan altarnetifler benim gibi çoğunluğa hitap etmiyor.
aslen dokunmatik paneller ve tabletler için tasarlanmış bu işletim sistemi, tasarım olarka sınıfta kalıyor, saçma sapan güncelleştirme politikası yüzünden sınıfta kalıyor, donanımları zorluyor. Kullanımı pratik değil alışıla gelmiş windows kullanımından uzak. Basitlikten uzak. Donanım seçiyor.

"Tarihi öncesi donanımlarınızla" diye "göya" aşağıladınız Windows 10 sistem gereksinimlerine bakalım


İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
RAM: 32 Bit İçin En Az 1GB veya 64 bit için 2 GB
Sabit Disk Alanı: 32 Bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 20 GB
Ekran Kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
Ekran Özelliği: 800×600
Yani Microsoft "bu özellikleri sağlayan bilgisayarlarda "çalışacagına dair bana tahattütde bulunuyor.

Zaten bu "temel yazılım" olan işletim sistemi minumum konfiürede sağlıklı çalışması için yapılır. Görece düşük donanımlarda cortluyorsa bu Microsoft'un kabahati.
Bugün 1.500 tl civarında ülkemizde satılan lebtoplar donanım gücü bakımından, masa üstü bilgisayarların donanım güğcünü günümüzü 10 yıl geriden takip ediyor.

Birde envai çeşit akıl vermiş şurdan onu kapat, başlangıçtan bunu diye.
Nlite ile tırpanlayıp, tüm gereksiz bileşenleri paketlememe rağmen default ayarlarına göre bir etki elde edemedim. Dahası servisi kapatsanda ,hizmeti bir şekilde kapatsan dahi. çalıştıran betik mevcut ve her yapıda bu değişiyor.Millet insanların seçim hakkına müdaahele etmeyi kendinde nasıl görebiliyor hayretler içerisindeyim. İnsanlar isterse ms-dos kurar , sanane.

envai çeşit fanatik gördüm ama işletim sistemi fanatiğini ilk kez görüyorum
Windows 10 holiganları sizi.

Öte yandan ,milenyuma girerken Win 98 ,2000 ikilisi ile, yanına katılan ve tabana inen Linux datımları.
2010'lu yıllarda SP paketleri ile düzeltilmiş vista, Windows 7, Tarihinin en verimli linux yapılarından, 2020'li yıllara 4.5 yıldır hala altını ıslatan Windows 10, Snap yapısı inadı ile kendi ayağına sıkan Linux dağıtımalrıyla merhaba diyoruz

Donanımların bu kadar geliştiği dönemde ,işletim ssitemleri maalesef çağa ayak uyduramadı. Bu benim şahsi görüşüm elbette

En azından 2020'li yıllara bundan 10 yıl önce Windows yapısının tamamen terkedilerek yeni bir işletim sistemi ile yola devam edeceğini söyleyen microsoft için


Bu mesaja 2 cevap geldi.

P
pUnduli
3 gün (524 mesaj)
Bir daha ki sefere alıntı veya cevap kullanırsan haberim olur.

" Tarih öncesi donanımınız yoksa Windows 10 dan şaşmayın " dan ne anlıyorsun? Donanımınız yeniyse Windows 10 kullanın ( ki zaten yeni nesillerde driver desteği için mecbursunuz ) , eğer donanım eskiyse yemeyip içmeyip bulduğun minimum gereksinimde Windows 7 kadar iyi performans vermez demek.

Ülkemizde 1500 tl ye satılan ( ki 300$ dan az bir rakama tekabül eder ) laptoplarda bir zahmet geriden gelsin, ben sana onları mı diyorum? Git Linux mint kur kullan hatta dur o da çok olur LXDE falan kur hiç kaynak harcamasın.

Eğer NLite vs kullanıp bir fark elde edemediysen o senin sorunun, bende oturup tüm servislere teker teker bakmadığım halde lite versionda gayet hızlı ve stabil. Envai çeşit akılda veririm, senin ihtiyacın yok belli ki ama her gün gelen %100 disk kullanan veya gereksiz servislerle yavaş makinelerle ben uğraşıyorum veya insanların temel şikayeti bu.

İnsanların müdahale hakkına gelince " Windows 10 kullanmayanı yakarım, hepiniz Windows 10 kullanacaksanız ülen, tatar Ramazanım lan ben " falan mı yazıyor orada? Sanki millet kurduktan sonra " abi olmuş mu yüksek müsaadenle " diye onay alıyor? Neyin havasındasın? Ne kurarsan kur çokta umrumda.

İlk kullandığım bilgisayar 286 , ilk kullandığım DOS 5.0 , Windows ise 3.11 ; bana da çıkıp gereksiz şeyler anlatmazsan sevinirim.

Şimdi git canın ne istiyorsa onu kullan, Windows 7 çıkalı 10 sene oldu "XP candır" cılara döndünüz dedim diye laf atıyor , aşağılıyor diyorsan sen ömrümde aşağılama görmemişsin demektir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @HINATORY

H
HINATORY
3 gün (50 mesaj)
Xp can yada canan kullancının bileceği iş.
SSD kurulu sistemde dual boot olarak Win7+Win10 kullanıyorum. Win 10 ile sorunlar yaşıyorum. Çözüm bulamadığım Surround 5.1 ses sistemi(ses yankılanması sorunu)
Hadi bu benden kaynaklanıyor diyelim

Diğer dikte Hachintosh ve Linux'ta sistemde mevcut.

Bu 4'ü içinde en kullanışsız gelen Win10
Biraz yabancı makalelere bakarsanız , Windows 10 için "tasarım dilinin berbat" olduğu ve kullanımı karmaşıklığı konusunda onlarca yazı ve yorum bulabilirsiniz.

Sana göre Windows 10 bana göre Windows 7.
bunun için tartışmaya gerek yok. Her kim istediğini kullanır bunda tartışacak birşey yok

Ha bana kalırsa keşke Machintosh sistemler son kullanıcıya açık olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HINATORY -- 17 Mart 2019; 21:30:0 >


Bu mesajda bahsedilenler: @pUnduli

T
The.Mafia
2 gün (468 mesaj)
Bu saatten sonra getirse nolacak Windows 7 mi kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Piatek19F
FatihAsl
2 gün (1581 mesaj)
Geliştiriciler gelecekte DirectX yerine VulkanAPI kullanacaklar. Böylece yaptıkları oyunlar Mobil cihazlarda da çalışacak. Mobil cihazlar güçlendikçe PC ye olan ihtiyaç azalacak. Vulkan için özelleştirilen oyunlar Linux da daha performanslı çalışacak. Hiç beklenmedik bir şekilde oyuncular Linux kullanmaya başlayacak. Mobil cihazlar sayesinde IE nasıl Cromium tabanlı oldu ise, aynı şekilde Mobil cihazlar sayesinde Windows da Linux tabanlıya dönecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihAsl -- 18 Mart 2019; 10:24:49 >


R
Ravenholm
2 gün (1410 mesaj)
Ben hala şunu anlamadım arkadaşlar tamam "Win7'ye DX12 desteği geliyor" haberi çıktı iyidir hoştur da (her ay gelen Win7 update/güncellemeleri zaten Ocak 2020'ye kadar devam edecekmiş biliyoruz) peki bu DX12 yine Win7 Update üzerinden mi gelecek seçimli olarak mı sunulacak (Önemli/Önerilen) nasıl kurulacak? bu konuda bir bilgi göremedim.

Açıkçası ben bu DX12 haberine pek sevinemedim çekiniyorum bundan, şimdi böyle diye diye Win7'de "DX12" yüzünden bir şeylerin bozulması oyunların içine edilmesi performans fps sorunları vb durumlar da olur mu olur korkarım valla, sonuçta Microsoft bu bir update'ye bakar illaki Win10'a mecbur etmek için bir cinlik peşinde de olabilirler aman diyeyim Win7'den vazgeçemeyenler olarak bu DX12 haberine çok dikkatli yaklaşılmalı. Bilemiyorum "Windows Update" altında DX12 güncellemesi gelirse seçimli şekilde sunulursa bunu iptal ederim belki kurmak istemem bırakırım herhalde.

Şu an Win10'a geçmem için öncelikle anakartımdan başlayıp buna bağlı olarak yeni/güncel nesil bir işlemciye DDR4 Ram'lere ve tabii SSD'li bir sisteme ihtiyacım var bunları yapabildiğim an an Win10'dayım neden olmasın. Ayrıca bunlar haricinde Win10'a karar verirsem eğer sadece güncel SSD desteği ve DX12 oyunları için heves ederim, başka da hiç bir şey beni kurduğum ilk günden beri sapasağlam sorunsuz kılçıksız tertemiz çalışan (hatta her güncel oyunu takip ettiğim %100 anlamda oyun amaçlı kullandığım bilgisayarımda) Win7'imden vazgeçiremez. Tabii bir de her gün kullandığımız yazılımların/app. durumu da çok önemli eğer Win7 destekleri kesilirse Win10'a mecbur bırakırlarsa başımız yanabilir: benim açımdan şimdilik önemli olanlar Steam, Uplay, Origin ve diğerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 18 Mart 2019; 10:30:37 >


D
DH Misafiri
2 gün (55958 mesaj)
Dx 12 win 7 için link var mı ? yazık haber var nasıl yapılcağı yok.
D
DH Misafiri
2 gün (55958 mesaj)
:D huahahhahahahahh komiksin ya..... windows harici herhangi bir işletim sistemini sadece DirectX e bile değişmem :D, siz wordde yazı yazmak için mac veya ona onun gibi olmaya çalışan çakma ubuntu (linux vs türevler...) onlarla çürütün ömrünüzü :D windowsta sevmediğim tek şey Internet Explorer kardeşimizin arkasında durmadılar adam akıllı bir sürümü hiç bir zaman olmadı..Ha birde unutmadan Windows 10'daki lanet GameDVR'ı da unutmayalım..
X
xyro
2 gün (1270 mesaj)
eee şimdi nasıl olacak windows 7 guncellemeleri kapalı bende sadece dx12 eklemek için güncelleme dosyası varmı?
T
tokatli6061
dün (396 mesaj)
Win 8 ile birlikte alenen mobil işletim sistemi yapıyoruz gelecek tablet ve telefonlarda masaüstü ve dizüstü kullanan siz eski kafalılar içinde mobil işletim sisteminden kotardığımız bu windows u kullanın diyen şirket mobil cihazlar için işletim sistemini beceremedik kapattık o işi dedi ama windows 10 holiganları bu rezaleti görmek istemiyorlar. Ben mobil işini beceremediğini kabullendikten sonra şöyle adam gibi bir sistem çıkaracaklarmı diye bekliyorum xp ve 7 yi örnek alıp sistemi sömürmeyen stabil hızlı ve sade olmayı başaracak masaüstü ve dizüstü bilgisayar için yapılmış bir işletim sistemi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @HINATORY

H
HINATORY
dün (50 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

Win 8 ile birlikte alenen mobil işletim sistemi yapıyoruz gelecek tablet ve telefonlarda masaüstü ve dizüstü kullanan siz eski kafalılar içinde mobil işletim sisteminden kotardığımız bu windows u kullanın diyen şirket mobil cihazlar için işletim sistemini beceremedik kapattık o işi dedi ama windows 10 holiganları bu rezaleti görmek istemiyorlar. Ben mobil işini beceremediğini kabullendikten sonra şöyle adam gibi bir sistem çıkaracaklarmı diye bekliyorum xp ve 7 yi örnek alıp sistemi sömürmeyen stabil hızlı ve sade olmayı başaracak masaüstü ve dizüstü bilgisayar için yapılmış bir işletim sistemi
Hocam size şimdi 120 gb ssd kurulu iki işletim sisteminin ekran görüntülerini ekliyorum.(disk ikiye ayrılmış, bir tarafında Windows 10 , bir tarafında Windows 7 vardır)
< Resime gitmek için tıklayın >

Windows 7 modifiye yapılıp, birçok ekstra görsel eklenti yaptım, başlat menüsü modifiye edildi, tema yaması yapıldı ve 3. parti temalar kuruldu. Ana sistem oalrka kullandığımdan daha fazla program var ve ekran görüntüsü aldığım süre içerisinde tam 50 işlem aktif halde. Kaynek kullanımı;

işlemci kullanımı :%0-3 arası değişiyor, Bellek kullanımı %16 (8GB ram mevcut)

Şimdi ikinci görselimize geçelim

Windows 10 Store hariç tüm "modern" uygulamalar sistemden kazındı.Yerine 2 tane modern uygulama eklendi. "Msn Haber" ve " Hava durumu"
Yine bazı servisler kapatıldı., ekstra olarak birtek şeffaf aero teması eklendi. Ayrıca ekstra anakart yazılımı Gigabyte ultility sisteme entegre edilmedi.
< Resime gitmek için tıklayın >

Durum aynen bu şekilde
Arka planda Windows 7'ye göre tam 16 işlem daha az çalışmasına rağmen , ram kullanımı %20 işlemci kullanımı %3-5 arası salınıyor.

Aynı şeyi tekrar söylüyorum. Windows 7'ye "Vurun abalıya" şeklinde davranmama, ve tam 16 işlem daha fazla yapmama rağmen nasıl oluyorda Windows 10'a göre çok daha az kaynak tüketiyor?

Win10 fanatiklerinden cevap bekliyorum
Zira halep ordaysa, arşın burda

Sistem
Amd fx 6300 (4.1 stabil oc)
ASUS R9380 4GB
DDR3 8 GB RAM
GIGABYTE UD3P ANAKART

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HINATORY -- 19 Mart 2019; 11:27:23 >