Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Vestel onarım merkezi yanlış ürün sonrası yaşananlar

G grimer Konu Sahibi
2 ay (1061 mesaj)
Arkadaşlar merhaba,
 
Mail ortamında Vestel müşteri hizmetleri aracılığıyla Vestel 5580 model telefon için batarya talep ettim. Bu telefon bataryası
için 90 TL'lik bir ödeme gerçekleştirdim.
 
Telefon bataryası tarafıma ulaştığında bataryanın annemin kullandığı Vestel 5040 modeli ile uyumlu olmadığını fark ettim. Bundan dolayı da bataryayı iade etmek için Vestel müşteri hizmetlerini aradım. Kendileri beni bataryanın gönderildiği İzmir merkezde çalışan bir çalışana yönlendirdi.
 
Kendisi bataryayı iade edebileceğimi, gerekli testler yapıldıktan sonra ücret iadesi yapılacağını ilettiler. Batarya'yı 22.09.2021 tarihi itibari ile iade ettim. 23.09.2021 de beni kendisi arayıp benim bu bataryayı değiştirdiğimi, gönderdiğim bataryanın kullanılmış olduğunu, kendi gönderdikleri batarya ile şu anki bataryanın seri numarasının tutmadığını ve bu şekilde işlem yapamayacaklarını ilettiler.
 
Ben kendilerine bana gönderilen bataryayı iade ettiğimi, benim böyle bir cihaza sahip olmadığımı, gelen bataryanın içerisinden fatura çıkmadığını, ambalajlı olarak gelmediğini ilettim. Genel merkez çağrı merkezine de şikayette bulundum.
 
Şimdi benim gönderdiğim bataryayı tekrar geri göndermişler. Kargo'yu kabul etmeyeceğim.
 
90 TL'sinde değilim fakat beni burada resmen hırsızlıkla suçlamaları bugüne kadar hiçbir zaman yaşamadığım bir olay. Bu konuda yasal olarak ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimer -- 24 Eylül 2021; 10:45:4 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.