Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
10236
Tıklama
0
Öne Çıkarma
VARİSİN SARI KANTARONLA TEDAVİSİ
İ
5 yıl
Er
Konu Sahibi

KILCAL DAMAR Varisinin Sarı Kantaronla Tedavisi

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu tedavi başlangıç ve orta seviye kılcal damar varis rahatsızlıkları için uygundur. Tedaviniz sırasında ev yapımı sarı kantaron yağı kullanın.

Eğer sarı kantaron yağını aktarda bulamazsanız internette araştırarak temin edebilirsiniz. Tedaviniz için 500-750 mL sarı kantaron yağı yeterli olacaktır.

Günde 3 kez varisli bölgeye sarı kantaron yağını yedirerek sürün. Sarı kantaronu plastik ya da metal bir kabın içine koymayın. Yağın etkisini azaltır. Cam ya da porselen kap kullanın .

Aynı zamanda eğer kilonuz 65 kg altında ise sabah-akşam birer çay kaşığı, 65 kg üstü ise birer tatlı kaşığı içmek tedavinin içten de desteklenmesine fayda sağlar. Tedavinin süresi 4-5 haftadır.DİKKAT !

Tedavinizin Başarılı Olabilmesi İçin Aşağıdaki Kuralları Mutlaka Okuyun Ve Uygulayın.

-Eğer yüksek tansiyonunuz varsa sarı kantaronu kullanmayın. İlk önce yüksek tansiyonunuzu tedavi edin (Tedavi için tıklayın)

-Sarı kantaron birçok ilaçla etkileşime girdiği için etkisi azalmakta ya da tedavi edici özelliği kalmamaktadır. Bu nedenle tedavi sürecinde hiçbir reçeteli ya da bitkisel ilaç kullanmayın.

-Eğer antibiyotik veya antidepresan ilaçlarından birini kullanıyorsanız, sarı kantaron yağını bu ilaçları bıraktıktan 4-5 gün sonra kullanmaya başlayın. Aksi durumda ciddi sıkıntılara neden olur.

-Kortizon içeren ilaçlar kullanıyorsanız sarı kantaronu bu ilaçları bıraktıktan 1 ay sonra kullanmaya başlayın.

-Tedavinizi geciktirecek ya da engelleyecek her türlü şeyden uzak durun. (Yoğun stres, sigara, alkol tüketimi vb…)

-Yan etki olarak baş ya da göğüs bölgesinde sivilcelenme yapabilir.


Sarı Kantaron Yağı Neden Ev Yapımı Olmalı?

Ev yapımı olanlar 3-4 ayda olurken ve belli bir mayalanma sürecinden geçerken fabrikasyon olanlar kısa sürede üretilmektedirler. Doğal olarak fabrikasyon olanlar belki yeni başlamış bir hastalığı tedavi ederken, kronikleşmiş olan aynı hastalığı tedavi edemeyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İLKOKUL ETKİNLİKLERİ -- 24 Nisan 2019; 0:9:40 >

D
5 yıl
Yarbay

Kılcan damar varisleri için sanırım bu öneri ?

Toplardamar varisleri için tedavi sadece ameliyattır. Kapakçığı bozulan bir damarı tedavi edemezsiniz.

Kılcal damar varisleri içinse ben sülük öneririm. Kısa vadeli ve tam etkili bir çözüm.G
5 yıl
Er

Varis için Atkestanesi Seti O kullanabilirsiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.