Yurt dışında insanlar en kral klimayı fiyatına bakmadan alıyor biz alacğımız 200-300 tl lik vantilatörün 1-2 ay araştırmasını 3-4 ay da taksidini ödüyoruz bizi bu hale getirenlerin... |
Yurt dışında insanlar en kral klimayı fiyatına bakmadan alıyor biz alacğımız 200-300 tl lik vantilatörün 1-2 ay araştırmasını 3-4 ay da taksidini ödüyoruz bizi bu hale getirenlerin allah belasını versin. |
Bilmeden sallayıp insanları yanıltmayın. Üstteki yorumu dikkate almayın arkadaşlar. Desibel önemlidir ve hesaplaması doğrusal değil logaritmiktir. Her 1db fark 1.12 kat ses demektir... |
Bilmeden sallayıp insanları yanıltmayın. Üstteki yorumu dikkate almayın arkadaşlar. Desibel önemlidir ve hesaplaması doğrusal değil logaritmiktir. Her 1db fark 1.12 kat ses demektir Her 6db fark 2 kat ses demektir. Elinizde 39db ve 42db iki tane cihaz var ise arada 3db var. 1.12*1.12*1.12= 1.4 kat ses demektir. Yani fark kadar 1.12'yi kendisiyle çarpacaksınız. Aynı şekilde arada 13db fark varsa 1.12 üssü 13 yaparsınız. ya da 13(6+6+1) => 2*2*1.12=4.48 kat. İnsan kulağı 3db ve üzeri sesleri ayırt edebilir arkadaşın dediği gibi hepsi aynı değildir bu cihazların. 50db alet 39db'den yaklaşık 4 kat fazla ses vermektedir. 131db 39db'in 3 katı demiş. Çok güldüm. 131-39=92db fark var. 1.12 üzeri 92 = 3 de bizim haberimiz yokmuş demek |
Kimsenin işine karışmak gibi olmasın ama vantilatöre 300-400 lira vermek çok mantıklı gelmiyor bana :/ |
Daha uygun bir fiyata:http://www.indirdik.com/Everest-EFN-482-Masaustu-Metal-Fan Hatta biraz araştırınca 10 TL'nin altına bile bulunabilir. Markalar arasında çok bi fark olduğunu düşünmüyorum. |
bu vantilatörlerin sağ-sola otomatik dönme özellikleri yok. Bence çok önemli bir özellik. Koçtaş'ta bu özellikte olan en ucuz 35 TL'den başlıyor. |
Kesinlikle haklısın, buna dikkat edilmeli.. |
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/6066 en ucuzu bu kullanıyorum memnunum |
Öneri güzel, lakin ayaklı kullanacak kadar büyük bir odam yok : ) Ama diğer arkadaşlar için iyi bir fısat olabilir. |
Bu tarz usb üzerinden çalışan aletler gücü anakarttan alıdığı için ve genelde maksimum elektrik maksimum elektrik çektiği için zamanla anakarta zarar verebiliyor. O yüzden şebeke elektriği ile çalışan modelleri tercih etmek daha doğru olur. |
bunu 10 cm den uzağa götürünce hissetmezsin bile ![]() |
fiyat iyi de kargo ücreti ne kadar? |
hoca ben direk magazadan aldım bakmadım kargoya |
konu iyi olmuş şu minilerin elektrikle çalışan 38 wattlığını gördüm büyükler kadar çalışıyodu ama içime sinmedi. şu baaağhausdakini gidip alayım bari bikaç güne daha iyisini görmessek burdan |
Sinbo marka kocaman bir vantilatör vardı, onlar deli gibi. Tabi ki USB değil. |
geçen hafta aldım.ciddi şekilde iyi üflüyor ama fazla sesli.şu an sıcaktan terlemek ile kafamın şişmesi arasında gidip gelirken bakışıyoruz karşılıklı.ayaklı sessiz birşey için konu takip ![]() |
http://www.hepsiburada.com/liste/ufo-ionezerli-4-salinimli-uzaktan-kumandali-vantilator-atsfi-02/productDetails.aspx?productId=evufoattsfi02&categoryId=17412&SKU=EVUFOATTSFI02 Beyler bundan almayı düşünüyorum sessiz ve serinletir mi acaba ? 30 liralık almıştım bir tane makina döküldü ve sesli çalışıyor |
Dayımda vardı ondan, TV izlerken çalıştığında TV'den daha çok bakıyordum. 1. kademeyi boşverdim 2 ve 3'de pervane yerinden fırlayıp yeni bir yaşam alanı oluşturacakmış gibi geliyor. Yok abi öyle bir şey. Çalışırken et koysan kuşbaşı yapıp önüne verir. Ama evet kafa şişiriyor. Digiturk üzerinden yayın izlerken sanki karasal yayınmış gibi sürekli arkada bi 'vuuuu...' diye ses var. ![]() |
Arkadaşlar bu önerimi kesinlikle dikkate alın, Etkili ve sağlıklı serinleme istiyorsanız kesinlikle Tavan vantilatörünü tercih edin. Ben 2 yıldır Westinghouse lar niye Türkiyede yok diye bir ton mail yağdırdım firmaya ve sonunda Westinghouse lar yeniden ithal edildi ve satışa sunuldu, fiyatlarıda yurt dışı fiyatlarıyla aynı neredeyse. Odamda kullanıyorum ve kesinlikle öneririm; http://www.hepsiburada.com/liste/westinghouse-vegas-white-tavan-vantilatoru/productDetails.aspx?productId=hrtestvegaswhite&categoryId=60000666 |
yeni model çıkarmışlar aynı tip 5 kanatlı ama agzım yandı bir kere.raks mı alsam eski günlerin hatrına. http://www.hepsiburada.com/liste/king-k-1604-ayakli-vantilator/productDetails.aspx?productId=evkingk1604&categoryId=17412#Gorseller buda iyi fiyat olarakta.kafa şişirirse yanarım. eski modelmiş bu.p1608 olan var yeni 8 kanatlı.tekzene bir ugrayayım yarın. tavan tipte mantıklı.kendimiz monte edebilirmiyiz acaba? |
Odayı kendi çapımda revize ederken düşünmüştüm bunları, 50-60 TL'ye adam gibi bir şey olsaydı hemen alacaktım ama 100-120 TL vermek istemiyorum. Sıcak fırsatlardan yakalarım belki, takibe devam. Marka önerisi için teşekkürler. ![]() |
http://www.koctas.com.tr/U/Blyss-Mini-Masaustu-Vantilator/Beyaz/60624?R=131
Sizin de tavsiyeleriniz varsa başlığ bekleriz,
Hazır yaz gelmişken :)