Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
68
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Üstten Ders ve Yaz Okulu Sorularım var Yardımcın Olur musunuz?

B Bilgisayar1245 Konu Sahibi
3 yıl (208 mesaj)
Arkadaşlar Marmara Üniversitesi mekatronik mühendisliğini hedefliyorum.Yaş 21.Ben bu üniversiteyi mümkün olan en kısa sürede bitirmek istiyorum.Ama kafamı kurcalayan sorular var.
1-Her şeyi göz önüne alınca bu üniversite 2.5 senede biter mi ?Biterse nasıl ?
2-Diyelim ki 1.sınıfı 3 ortalamayla bitirdim ve yaz okuluna girdim üstten ders için.Sadece 3.dönem derslerini mi alabiliyorum yoksa 4.dönem derslerini de alabiliyor muyum ?
3-Yaz okulunda 3.dönem derslerinin tamamını alabiliyor muyum ?
4-Diyelim ki yaz okulunda 3.dönem derslerini geçtim.Geldik ikinci seneye.Normalde 3.dönem derslerini verdiğim için 5.dönem -yani 3.sınıf 1.dönem- derslerini ikinci sınıfın ilk döneminde alabiliyor muyum ?

Genel olarak kafamdaki plan budur arkadaşlar.Ha bir de eğer hazırlığı olan bir bölüme gireceksem nasıl hazırlık atlarım ?Sınavla filan mümkün müdür?
Aklıma geldikçe sorularımı yazacağım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B Bilgisayar1245 Konu Sahibi
3 yıl (208 mesaj)
Yardımcı olabilecek biri yok mu ?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


I Ivo
3 yıl (477 mesaj)
Up hocam araştırdınız mı siz oluyor muymuş?
M Mr.Lucky
3 yıl (2307 mesaj)
Marmara Üniversitesinin yönetmeliğini incelemen gerek ama 2.5 senede bitirmen imkansız.Genel olarak konuşursam çünkü dönem içinde ve yaz okulunda kafana göre ders alamıyorsun.Ders yükü denilen belli sınırlamalar var.Yaz okulunda en fazla 3 ders alabilirsin.Üst dönemden ders alma koşullarında max 1 veya 2 ders alabilirsin.Tabiki ortalamaya bağlı olarak.Ayrıca bağlı dersler varsa alt dönemdeki bağlı dersi vermeden üst dönemdeki dersi alamazsın.

En başta dediğim gibi Marmara Üniversitesi Lisans Yönetmeliğini okuman gerek. 3.5 senede bitirmek bile artık üniversitelerde bazı nedenlere bağlı olarak çok zor iken 2.5 senede bitirmek imkansız.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Bilgisayar1245 Konu Sahibi
3 yıl (208 mesaj)
2.5 sene bence de pek olası değil ama 3 sene mümkün görünüyor.Ortalamayı yüksek tutarsak tabi< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Mr.Lucky
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.