Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
569
Tıklama
0
Öne Çıkarma
USB 3.0 PORTLARINDAKİ GARİPLİK

D d.t.s. Konu Sahibi
9 yıl (1557 mesaj)
Arkadaşlar dv6-6c02 modelini kullanıyorum. Harici hard disk ise 2 TB' lık Seagate FreeAgent GoFlex

-3.0 harddisk takılı, notebook kapatıp açıyorum her şey normal. Ancak yeniden başlat dediğimde 1 dakikada açılan notebook' un açılması 10-15 dakikayı buluyor.

-Harddisk takılı değilken bir sorun yok

-Usb 2.0 yuvalarına takılı iken de bir sorun yok

-Usb 3.0 yuvasına 2.0 başka bir harici harddisk takılı iken de bir sorun yok.

Yani sıkıntı usb 3.0 harddisk' in usb 3.0 portuna tıkılı olduğunda, notebook Yeniden başlatıldığında meydana geliyor

Diğer bir sorunum ise,

Harddisk' in notebook' a bağlantı kablosuna hafif bir dokunuşta dahi, bağlantı kesiliyor, çok hassas port yuvaları sanki, 2.0 usb portlarında herhangi bir sıkıntı yok. Kablodan şüpheleniyorum.

Bu tür bir sıkıntı yaşayan oldumu.....
Y ysakay
9 yıl (2006 mesaj)
Bu tur degilde soyle bir problem yasiyorum usb 3.0 portunda. Log. m185 mouse u usb 3.0 takinca pili azalmis gibi hareket ediyor. Bir ay mouse bozuk sandim bir gun harici taktim usb 3.0 a mouse uda mecburen 2.0 takinca sorun olmadigini fark ettim. Ama senin sorunun kablodan diye dusunuyorum. Ya da boot seceneklerinde ilk secenekte usb gostwrilmistir. Ordakileri kaldirip birinci siraya hdd goster bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Cengaver53
9 yıl (20612 mesaj)
nedeni başlangıçta harici hddnizide çalıştırmaya başlamasıdır birde içinde veri fazlaysa takılır kalır mutlaka bilgisayarınız hazır olana kadar takmayın
D d.t.s. Konu Sahibi
9 yıl (1557 mesaj)
Ama arkadaşlar bu sıkıntıyı usb 2.0 portlarında yaşamıyorum. Bütün sıkıntı usb 3.0 girişlerinde ve sadece yeniden başlat yaptığımda oluyor. Bilgisayarın ilk açılışlarında da olmuyor bu sıkıntı.

Aynı kasa notebook ve 3.0 harddisk kullanan arkadaşlar........
A ALySmith
9 yıl (358 mesaj)
şunu bende farkettim mesela acronis ile yedek almak istedigimde harici hdd yi 3.0 a taktıgımda görmüyor nedeni ise bios bu donanımı tanımıyor ekbir kart halinde oldugu için heralde senin probleminde o olabilir sonuçta windows açılırken önce 3.0 driver açıyor sonra hdd yi açıyor olabilir.
Kolay GelsinDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.