Kuzenim tercih yapacak. Diş hekimliği istiyor. (Sıralamaları 73-88 bin arasında) Bu yıl öğretmenlik tutuyor. Bu yıl gelen üniversiteye kaydolup gitmeyerek sınava yeniden çalışmayı düşünüyor. Kazanırsa üniversite ve bölüm değiştirecek, kazanamazsa devamsızlıktan kalmış olacak ve bir yıl kayıpla öğretmenliğe devam edecek. Bu şekilde yaparsa seneye bir sıkıntı olur mu bu yıl kazandığı üniversitede ve sizce bu şekilde yapmak mantıklı mı ? Birde OBP'nin düşmesi ne kadar etkiler ?
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökbilge -- 31 Temmuz 2016; 18:32:52 >
Bnce gitmesin direk mezuna kalsin seneye eger bi aksilik olmazsa o siralamadan cok daha iyi yapar eger giderse seneye hem 1 yil kaybedip hemde iyi yer kazanamamak var gitmesin bu sene cok daha iyi yapar hem belki cok iyi yere gider oda olmzsa yine bu ogretmenlige gider
Kırık OBP sıralamaya göre 10-30 bin arası atıyor geri. İngilizce hazırlığı olan bir yer yazsın hazırlıkta çalışsın. O sıralamayı yaptıysa temeli vardır denemelerle falan ilerlesin. YGS sonucuna göre komple bırakıp LYSde asılabilir.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökbilge -- 31 Temmuz 2016; 18:32:52 >