Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
6554
Tıklama
0
Öne Çıkarma
## Ultima Online Bölümü Kuralları ##
Etiket : #Vurgulu
M
16 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Ultima Online Bölümü KurallarıŞimdi söyleyeceğim kurallar aslında forumun genel kuralları olup, aradığınız şeyleri daha rahat bulabilmeniz, diğer kişilerin de sizin yazdıklarınızı daha kolay bulabilmesi ve bölümü mümkün olduğunca düzende tutabilmemiz için belirlenmiştir.


1- EN ÖNEMLİSİ : Oyun ile ilgili bir soru sormadan önce forumda Arama yapınız. Bunun için sayfanın sağ üst köşesindeki butonlardan Arama Butonu'na tıklayınız ve aramanız gereken kelimeyi (ör: Quest) giriniz.

a-) Aradığınız konu ile ilgili birşey bulamadıysanız daha genel şeyleri aratınız.
Ör: Resser'larla ilgili bir şey arıyorsunuz fakat bulamadınız... Bu durumda "priest" diye aratabilirsiniz.

b-) Aradığınız konu ile ilgili gereğinden çok şey bulduysanız daha spesifik konuları aratın.
Ör: Priestlerle ilgili bir bilgi alacaksınız fakat arama yaptığınızda sayfalarca konu çıktı. Bu durumda asıl aratmak istediğiniz şeyi (mesela : restore) aratabilirsiniz.

2- Lütfen açılmış konu ile alakasız cevaplar yazmayınız.
Ör: "Abyss'e nasıl gidebilirim?" adlı bir konuya "lvl xx karakterimi satıyorum" gibi bir cevap verildiği görüldüğünde derhal silinecektir. Çünkü bu hem konuyu açan kişiye saygısızlıktır, hem de konuların birbirine karışmasına ön ayak olur.

3- Uyarı : Donanimhaber forumlarında, 2. el bölümü haricinde Gerçek Para (YTL, $, EURO,..vs) ile satış yapmak yasaktır.

4- Her türlü Hack, Dupe, Macro, Hile, Bug... vb yasal olmayan konular silenecektir.

Oyun Bölümü Genel Kuralları1-) Konu açmadan önce mümkün olduğunca forumun Arama bölümünü kullanalım ki forumda konu kirliği yapmayalım.


2-) Konulara gereksiz mesajlar atmamaya özen gösterelim. Örneğin sadece smiley, +1 ve tek kelimelik cevaplar vermemeye özen gösterelim.


3-) Açacağımız konuların başlıklarını anlaşılır ve konu ile ilgili olmasına özen gösterelim. Örneğin sadece "Yardım" şeklinde konu açmayalım.


4-) Forumun genel kurallarında olduğu gibi kişi veya kurumlara hakaret ve küfür içeren, rencide edici, aşağılayıcı mesajlar atmak kesinlikle yasaktır. Buna her türlü kısaltma ve sansür halinde söylenmiş küfürler de dahildir.


5-) Bölümde lisanssız, illegal olan her türlü içerik ve kaynak dağıtımı veya konu açarak istenilmesi yasaktır.


6-) Oyun Bölümünde hack, crack, serial number, key-gen, cd-key, adult, warez gibi konulardan bahsetmek, vermek ve istemek yasaktır.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


7-) p2p Programlarından linkler, torrent site ve oyun linkleri vermek ve istemek yasaktır.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


8-) Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici konular gördüğünüzde, bu konunun veya mesajın üzerinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > simgesine tıklayarak konuyu veya mesajı yönetime bildirebilirsiniz. Bu sayede forum daha düzenli olacaktır.


9-) Mevcut tüm kurallara uyulmaması durumunda üyelere en az 1 hafta ceza verilecektir.


10-) Cezalı olan üyelerin başka bir nickle forumda bulunması durumunda cezası aldığı her nickte 1 hafta daha artacaktır.


11-) Bu bölümü kullanan üyeler, bu kuralları kabul etmiş sayılır.


Ayrıca Lütfen imza kurallarına uyalım, imza kuralları için tıklayın.

Forumla ilgili önerileriniz, eleştirileriniz, şikayetleriniz için tıklayınız.


Kurallara uymayanlar için gerekli işlemler yapılacaktır.


Kurallara gerekli özeni göstereceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.