Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
9
Cevap
20781
Tıklama
0
Öne Çıkarma
UDF Formatını DOC, PDF, ODT Formatlarına Çevirme?
D
5 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Merhaba,

Geliştirmiş olduğum excel vba tabanlı uygulamama ek bir özellik ekleme projem var. Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almaktayım ve yazışmalar için Uyap Döküman Editörü isimli bir uygulama kullanıyoruz. Uygulama java tabanlı. Bu (http://www.uyap.gov.tr/destek/uyap.zip) adresten indirilebilir. Uygulamanın içinde, oluşturulan belgeyi DOC, PDF, ODT formatlarında kaydetme özelliği var. Bunu da anladığım kadarıyla ODFDOMConverter diye bir yöntemle yapıyor.

Biraz araştırma yaptım ve şurada da (https://angelozerr.wordpress.com/2012/12/06/how-to-convert-docxodt-to-pdfhtml-with-java/) böyle bir makale buldum. Makalenin en altında "What about with odt converter?" diye bir bölüm var. Burada da o yöntemden bahsediyor. Yöntemin özü şu. (https://mvnrepository.com/artifact/org.odftoolkit/odfdom-java/0.8.7)

Mevcut durumda excel vba tabanlı uygulamamda oluşturmuş olduğum UDF formatlı dosyaları, açmadan yazdırma işlemi yapamıyorum. Bunu aşmak için de, UDF dosyasını ODT'ye çevirip, bir şekilde ODT uzantılı dosyayı yazdırabilirim diye düşündüm.

Javada şöyle bir şey yapabilir miyiz?
MSDos ile şöyle bir şey çalıştaracam:
javaw converter.jar orjinal.udf yenidosya.odt

Yani özetle, orjinal.udf isimli dosyamı yenidosya.odt isimli dosyaya aynı yapıda çevirecek? Java bilgimin sıfıra yakın bir seviyede olması nedeniyle, sizlere danışma gereği duydum. Vakit ayırıp en azından fikir verebilecek, beni java ile ilgili bir foruma yönlendirebilecek bile olursa çok sevinirim.T
5 yıl
Yarbay

UDF diye yeni bir format icat etmişler peki bu formatın spresifikasyonları var mı? Var ise onlara göre yeni bir konvertör yazmak gerekebilir. Yok ise o zaman bu format delinin kuyuya attığı taş gibi dönüştürülemeden kalabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
J
5 yıl
Teğmen

Programın kaynak kodlarına ulaşılabilseydi birseyler yapılabilirdi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
5 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

@revivo72, elbette UDF formatının da belirli bir yapısı vardır ancak biraz yapısı karmaşık. UDF dosyasını WİNRAR ile açtığınızda, içinden content.xml dosyası çıkmakta. Tüm veriler belirli bir standartta bu dosyanın içinde tutuluyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @revivo72
D
5 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

@Joshualinekano, programın kaynak kodları mı oluyor bilmiyorum ama bir şekilde kodlarına erişebildim sanırım. Şöyle tarif edeyim.

1-http://www.uyap.gov.tr/destek/uyap.zip adresinden uygulamayı kurun.
2- Kurulum sonrasında, "C:\Uyap\Uyap Kelime Islemci" böyle bir klasör oluşacak. Bu klasör içinde uygulamaya ait jar dosyaları mevcut.
3-http://jd.benow.ca/ adresinde yer alan JD-GUI (https://github.com/java-decompiler/jd-gui/releases/download/v1.4.0/jd-gui-1.4.0.jar) uygulaması ile bu jar dosyalarını açtığımda uygulamanın java kodlarını görebiliyorum. Kastettiğiniz kaynak kodlar bunlarsa, belki işimize yarayabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Joshualinekano
J
5 yıl
Teğmen

Kodları İnceledim maalesef Obfuscation işlemi uygulanmış anlaması çok güç.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dangerous
D
5 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Sağlık olsun, elinize sağlık.
Bu mesajda bahsedilenler: @Joshualinekano
P
4 yıl
Yarbay

Uyap neden Docx yerine Odt kullanıyor? Resmen ızdırap. Açmak için deliye döndürdüler insanı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
2 yıl
Teğmen

UDF dosyası açmak aslında çok da zor değil. Uyap'ın programını kullanarak yapabilirsiniz. Burada udf to pdf işlemi resimli olarak anlatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smnckgzr -- 14 Ekim 2022; 15:5:43 >

G
geçen yıl
Yarbay

yazdığım tarayıcı uygulamama kısıtlı da olsa udf dosyası açma desteğini ekledim ama udf dosyasındaki xml dosyası çok saçma dizayn edilmiş detaylı bakılması lazım
https://github.com/goksenpasli/GpScanner/tree/master/UdfParserDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.