Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Twitter platformunda Bitcoin ile bahşiş dönemi başladı

E ekrem71 Konu Sahibi
2 ay (28859 mesaj)

Bitcoin ödemesiTwitter kurucusu Jack Dorsey’in kripto paralara karşı ilgisi herkesin malumu ve Bitcoin’in insanlık faydasına kullanılması için pek çok şahsi yatırımı mevcut. Twitter da bundan geri kalmıyor. Twitter’da Bitcoin dönemiTwitter artık kullanıcıların bahşiş almasına olanak tanımaya başladı. Venmo ve Cash App gibi üçüncü taraf ödeme uygulamaları üzerinden kullanıcılar yeni bir gelir modeli oluşturabiliyordu. Ayrıca Bkz.Yeni PES oyunu eFootball 2022'nin PC sistem gereksinimleri ve yeni görselleri paylaşıldıİlk etapta açıklanmayan ancak sonradan ortaya çıkan bilgiye göre bahşişler Bitcoin ile de yapılabilecek. Strike platformu çok daha hızlı Lightning Protocol üzerinde çalışan cüzdan sistemini Twitter’a entegre etti. Kullanıcılar Strike hesapları ile bahşiş gönderebilecek. Twitter bu süreçte bizzat yer almıyor ancak Strike platformu Jack Dorsey tarafından fonlanmıştı. Bitcoin bahşişleri New York ve Hawaii hariç tüm ABD eyaletlerinde ve El Salvador ülkesinde geçerli. Burada iki yönlü bir aktarım mevcut değil. Kullanıcı bahşiş aldığında mesaj veya emoji gönderebiliyor. Diğer bir gelişme ise NFT çılgınlığına adım atması oldu. Yakın zamanda kripto cüzdanlarını hesaplarına bağlayan Twitter kullanıcıları sahip oldukları NFT’leri rozet şeklinde profillerinde yansıtabilecek. 

 Twitter NFT
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/9/23/22689806/twitter-bitcoin-lightning-tipping-nft-authentication

 Haberi Portalda Gör


F fendur
2 ay (554 mesaj)
Bakalım ülkeler buna ne diyecek. Vergiyi nasıl hesaplayacaklar, kimden alacaklar. Ben bunların çok uzun süre böyle kalmayacağını tahmin ediyorum. İlla ki ülkeler para kaybetmeye başlayınca ya yasaklayacaklar ya da direkt transferlerden vergi kesecekler.

A AnadoluEfes
2 ay (4606 mesaj)
Kimsede dememiş ki twitter'dan birisine neden bahşiş atayım ? anca yardım parası toplayan haluk levent gibi insanlara güvenilip gönderilir gerisi boş
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.