arkadaşlar sony bravia 32" (60 hertz) televizyonu monitör olarak kullanmaktayım.
nfs most wanted 2012 i oynarken ara ara görüntüde takılma oluyordu. bende ekran kartım mı yetmiyor diye fraps kurup, ekran kartımın fps değerine baktım ve 55 fps idi, 55 fps de akıcı görüntü almam gerekirken takılmalar oluyordu bende televizyonun hertz ini 60 dan 50 ye düşürdüm, takıntı felan kalmadı gayet akıcı bir şekilde oyunu oynamaya başladım..
e şimdi 200 hertz tv alsam , 200 hertz de oyun oynayamayacakmıyım hertz i 50 - 60 atıyorum 100 e mi çekmem gerekecek? fps 200 ün altında kaldığı sürece görüntüde takılmalar olacak mı?
benim isteğim misal araba yarışlarında 200 le gidiyorsam o hızı gerçektende hissetmek istemem yoksa :)
bu yazıyı açtıktan sonra bide crysis3 oynayayım dedim, high ayarlarında tam 30 fps alıyorum tv 60 hertz ama takılma olmuyor :S şimdi iyice kafam karıştı..
önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum :) şimdiden teşekkürler :)
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcalper0658 -- 13 Nisan 2013; 23:25:53 >
nfs most wanted 2012 i oynarken ara ara görüntüde takılma oluyordu. bende ekran kartım mı yetmiyor diye fraps kurup, ekran kartımın fps değerine baktım ve 55 fps idi,
55 fps de akıcı görüntü almam gerekirken takılmalar oluyordu bende televizyonun hertz ini 60 dan 50 ye düşürdüm, takıntı felan kalmadı gayet akıcı bir şekilde oyunu oynamaya başladım..
e şimdi 200 hertz tv alsam , 200 hertz de oyun oynayamayacakmıyım hertz i 50 - 60 atıyorum 100 e mi çekmem gerekecek?
fps 200 ün altında kaldığı sürece görüntüde takılmalar olacak mı?
benim isteğim misal araba yarışlarında 200 le gidiyorsam o hızı gerçektende hissetmek istemem yoksa :)
bu yazıyı açtıktan sonra bide crysis3 oynayayım dedim, high ayarlarında tam 30 fps alıyorum tv 60 hertz ama takılma olmuyor :S şimdi iyice kafam karıştı..
önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum :)
şimdiden teşekkürler :)
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcalper0658 -- 13 Nisan 2013; 23:25:53 >