Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
52
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Trafik cezası itiraz mahkeme masrafı (3. sayfa)

T TurboBoosted Konu Sahibi
geçen yıl (15647 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Atakan.Eker

Merhabalar arkadaşlar günde en az 2 defa gectigim ve bundan öncede öyle aman illede 80 ile gideyim demediğim kafama göre 90 - 100 ile gittiğin cekmekoy-nevzat demir umraniye arasında eds ile radar cezası yedim ve tam 288 hız sınırlarını %10 'dan %30 a kadar ihlal etmekten çok hız meraklısı bir insan değilim şehir icin de yani kimi zaman o yolda 70 ile gittiğin de oluyor basta itiraz etmeyi düşündüm ama sizlerin yorumlarını da okuyunca aman kalsin paşa paşa öderim 216 liramı dedim haklı bile olsanız bir şekilde haksız çıktığımız bir düzenin tam ortasındayız malesef allah yardımcımız olsun nereye kadar böyle gider bilinmez..
maalesef öyle. hak hukuk adalet yok. hiç boşuna zaman kaybetmeyin.
P pudinkk
12 ay (4373 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TurboBoosted

Merhaba. Benim de itiraza ret geldi. Paşa paşa ödedim. Kimi kime şikayet ediyoruz zaten? Onlar her zaman haklı ve iddaa hak edemiyorsun.
Gelen karara itiraz için bir üst mahkemeye gitmediyseniz mahkeme masrafı çıkmaz büyük ihtimal. Ama üst mahkemeye baş vurduysanız 600küsür gibi mahkeme + avukat masrafı çıkabilir. Umarım yansıtmazlar. Tekrar geçmiş olsun. Bizim ülkede maalesef kanunlar böyle işliyor.
Hocam sulh mahkemesine trafik cezasına itiraz için başvurma durumumuz var. Sulh mahkemesine itiraz edersek çıkacak masraf tahminen kaç lira oluyor?

Üst mahkemeye değil sadece sulh e itiraz edeceğiz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

T TurboBoosted Konu Sahibi
12 ay (15647 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Hocam sulh mahkemesine trafik cezasına itiraz için başvurma durumumuz var. Sulh mahkemesine itiraz edersek çıkacak masraf tahminen kaç lira oluyor?

Üst mahkemeye değil sadece sulh e itiraz edeceğiz

Alıntıları Göster
hiç bilmiyorum. yanlış yönlendirmek istemem. tanıdık avukat varsa yardımcı olabilir size bu konuda herhalde.
L lonly2507
10 ay (1 mesaj)
Aracım ters yönde duruyor diye 1228 tl fahri müfettiş ceza yazmış itiraz etsem red cevabı gelirse masrafım ne kadar olur 500 1000 lirada ona ödemeyelim sonra< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Storm Raider
10 ay (6254 mesaj)
Sulh ceza hakimliklerine itirazda başvururken para ödemezsiniz. Hukuk davası gibi düşünmeyin. İtiraz reddedilirse düşük meblağlar AATUHK uyarınca terkin edilmesi gereken miktarlardan az olunca hazineye yükleniyor. O miktarlarıda geçecek bir ücret çıkmaz. Çoğu zaman dosya üzerinden karar veriliyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @pudinkk

P Philae
10 ay (1052 mesaj)
fahri müfettiş tarafından yazılan tüm cezalar iptal edilmektedir. elimde kendi aldığım karar örneği mevcut kesinlikle itiraz etmeli.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @lonly2507

K kaanrasmus
10 ay (89 mesaj)
drone ıle kırmızı ısıkta gectıgım ıcın ceza yedım yanı oyle soyledı polis gecmedıgım kırmızı ısıktan ceza yedım yazan polıs mahkemeye basvur dedı ama kesın delıllı dıyor lakın ben ve arabadakı 2 ksıı gecmedıgımızden emınız ne yapalım sızce
R Rozyoruk
9 ay (154 mesaj)
Bana da fahri müfettiş tarafından 8 Ocak’ta Trafik levhalarına uymamaktan ceza geldi. Gelen tebligatta sadece bilgilerim ve ceza yeri ceza tutarı vs. yazıyor, kanıt vs. yok. İtiraz etsem nolur bu işin sonu?
R Rozyoruk
9 ay (154 mesaj)
Hep gidip geldiğim yol. Baktım sadece dur işareti var onda da 4 yol ağzı mecbur duruyorum zaten. İtiraz süresi 15 gün mü oluyor ve de 15 iş günü mü?
Bu mesajda bahsedilenler: @Medya Fatih

C Canisev
9 ay (94 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Philae

fahri müfettiş tarafından yazılan tüm cezalar iptal edilmektedir. elimde kendi aldığım karar örneği mevcut kesinlikle itiraz etmeli.
atabilir misiniz acaba bende itiraz edeceğimde.
T tevezzz32
geçen ay (16 mesaj)
sulh ceza mahkemesine basvurdunuz ve basvurunuz reddedildi. peki mahkeme masrafi cikti mi çıktıysa ne kadar cikti ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @adilalpman

T tevezzz32
geçen ay (16 mesaj)
Masraf ne kadar biliyor musunuz ?
Sulh ceza mahkemesine basvurduk ve başvurumuz reddedildi diyelim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @adam94

A adam94
geçen ay (507 mesaj)
Mahkeme yargılama giderlerini size bırakır, bunlarda tebligat ücretleridir. 60-80 tl civarı tutar en fazla. Fakat idarenin avukatı varsa ve vekalet sunarsa 2021 yılı için 1600 tl karşı vekalet ücreti de size kalır. Risk almamak adına haklıysanız itiraz edin ya tutarsa şeklinde itiraz etmek hem yargıyı meşgul ediyor hem de karşı vekalet ücreti ödemek risk.
Bu mesajda bahsedilenler: @tevezzz32
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.