1. sayfa
Tabikide iş bulma açısından önemli değil diyorlar. Yoksa kekolarla okumak varken izmirin hatunlarıyla okumak arasında dünyalar kadar fark var. ![]() |
Fakültenin bulunduğu kentte TUS a hazırlanmak için kurs olup olmaması önemli... |
Güncel |
Güncel akşam saatleri bilgili Arkadaşlar vardır |
Tusa hazırlık için dersane olması lazım o ilde. Çok vaka görmen lazım ki tecrüben artsın. Bu yüzden hastanesi iyi olmalı. TUS başarısı yüksek olmalı. Tematik sadece sağlığa yatırım yapan üniversite ise daha avantajlı |
Tabiki de farkı var, öncelikle öğretim üyesi sayısı cok onemli bu konuda. Profesorlerden ders dinlemek varken niçin asistanlardan ders dinleyesin ki ? TUS u biliyosundur, buna calismak öyle pek de kolay değil, temelini iyi tutarsan ünide tabiki de sana etkisi olucaktir. Ha bide şehrin kalitesi cok önemli, büyüklüğü de. Mesela büyük bi şehirde üniversitenin hastanesi de büyük olucaktir. Göreceğin hasta çeşitliliği articaktir. Köklü universitelerde oturmus bi sistem de vardir, mufredat olsun stajlar olsun. Eminim bunlar muhendislikteki uni secimi kadar onemli. Sosyal imkanlar olsun, katılacağın paneller, kongreler olsun hepsi için buyuk şehirde ve köklü bi universitede daha fazla imkana sahipsin. Umarim yardimci olabilmisimdir, soracağın bi soru olursa yardimci olmaya çalışayım. |
Tıpta üniversitenin önemi yoktur, devlet olması koşuluyla. Şimdi bana hadi canım diyecekler elbet çıkacaktır fakat işin içine girince anlayacaksınız. Hastanenin kalaba olması vs derken zaten üniversite hastaneleri tıklım tıklım merak etmeyin. Tus'u kafaya takmayın iş kişide biter, herkes dersaneye giderek mi kazanıyor? Siz girdiğiniz okulu hakkıyla bitirmeye çalışın. Sonuç olarak isim yapmış fakültelerdeki öğrencilere de sorsanız diğer öğrencilere de sorsanız kimse memnun değil. Bu meslekte sevmek, ilgi duymak önemli. Kendinizi dinleyin başka kimseyi değil. |
Faydalı konu güncel |
komiteye 3 gün kaldı telef oldum. tıp deme hiç |
Aile hekimimiz cerrahpaşa mezunu astımı olan ve aşırı sigara içen ablama ciğerlerin tertemiz hiçbişeyin yok demişti. Bunun aksi örnekler de boldur. Vandan mezun olur ama çok iyi uzman olur falan. İyi üniversitelerin imkanı çok daha iyi olur o ayrı ama iş sende bitiyor. |
Özel hastanelerde doktor alırken mesela tusa mı önem verirler yoksa üni adına mı arkadaşlar |
6 senelik eğitimden sonra olur da tusu kazanırsan kimse senin okuduğun okulun diplomasına bakmaz uzmanlık diplomana bakarlar hocam |
eğer amacın doktor olup devlette 6-7 bin tl maaş almaksa hiçbir önemi yok, ama ben gerçek anlamıyla doktor olacağım bilim adına çalışacağım diyorsan çok önemli. |
Eyw Beyler bunları olurda sınavım beklediğim gibi geçmesse diye sordum çünkü tekrar hazırlanmak istemiyorum çok ağrı yapdı sınav bende fiziksel olarak çok kötü bi sıralama gelmediği sürece de olduğu kadar deyip biyersini yazarım |
Bu konuların temmuz gibi açılması gerekmiyor mu? Hele bi sınava girek sıralamamız gelsin |
1. sayfa
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >