Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
258
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tibia Üst Uç Parçalı Kırığı Sonrası Yürüme
M
10 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Selamlar arkadaşlar. Tam 4 ay önce bir kaza geçirdim. Tibia kemği üst uçta parçalı kırığım oldu. Ameliyatta leğen kemğinden parça konulup 2 platin 17 vida takıldı. Alçı 2 hafta kaldı. Sonrasında 3.aya yaklaşırken doktorum walker ile basabileceğimi, 3.ayın sonunda da tamamen basabileceğimi söyledi desteksiz. Tabi ki tam olarak basamadım. Şu an 4.ayım baston ile yürüyüyorum.

Bacağımda hala hissizlik ve şişlik (ödem) mevcut. Doktorum bunların normal olduğunu söylüyor. Ayrıca 2,5 aydır özel fizik tedaviye gidiyorum.

Bastonsuz olarak yürümede ise basabilsem bile yürüyemiyorum. Yürümeden kastım açıkça topallıyorum. Sakat bacağı sadece kilitleyerek basabiliyorum dolayısıyla, tam ağırlık veremeden sağlam bacağa geçiyorum aceleyle ve topallama oluyor.

Benzer sağlık sorununu yaşayan arkadaşların tedavi süreçleri nasıl oldu? Benim gibi yürümede sıkıntı yaşadılar mı acaba, moralim gün geçtikçe bozuluyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.