Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
54
Cevap
4563
Tıklama
0
Öne Çıkarma
TERA'ya Bağlayan 10 Neden

O
oguzhandemiroz Konu Sahibi
6 yıl (37 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Merhaba arkadaşlar, bugün size son günlerde oldukça popüler olan "Tera Online"ı denemeniz, oynamanız için 10 adet neden sunacağım. Oyun 6 ay kadar önce "Free To Play" modeline geçiş yaptı. Tabii bu bizim için iyi bir haber. 25 GB gibi bir yer kaplaması şuan oyuncular için en büyük sorun diyebilirim. Çok uzatmadan nedenlerimize geçelim.

#1 Oyunun içinde hissettiren harika grafikler!
Tera Online, gerçekten oyuncuyu içine çeken harika grafiklere sahip. Oyuna girdiğiniz ilk andan itibaren grafiklerin ne kadar gerçekçi olduğunu fark edebilirsiniz. Aynı zamanda dokular da çok güzel işlenmiş. Fazla bir şey yazmaya gerek yok resim size gerekeni anlatacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >

#2 Büyüleyici atmosfer!
Açık dünya oyun seven herkes için ayrı bir önemlidir atmosfer. Tera Online'ın dünyasına adım attığınız ilk andan itibaren (Island Of Dawn) atmosferin büyüleyiciliğini içinizde hissedebilir, bu atmosferle huzur bulabilirsiniz. Oyun aydınlık atmosferi iyi işlediği kadar; karanlık atmosferi de bir o kadar iyi işlemiş. Öyle haritalar mevcut ki; sonbaharın hüznünü, ilkbaharın neşesini, kışın ürkütücülüğünü aynı anda yaşayabiliyorsunuz. Tera Online atmosfer bakımından gerçekten üst düzeyde.

Aydınlık Atmosfer (Island Of Dawn)

< Resime gitmek için tıklayın >

Karanlık Atmosfer (3v3 Arena)

< Resime gitmek için tıklayın >

#3 Irk ve sınıf çeşitliliği!
Tera Online'da 7 adet ırk ve her birinin oynanışı diğerinden farklı 8 sınıf bulunmakta. Bu çeşitlilik oyuncuların, oyundan sıkılmasını engellemek için oldukça ideal. Ayrıca her ırkın kendine özgü aktif ve pasif yeteneklerinin bulunması, farklı ırktan olan karakterler arası bir ayrım yaratıyor.

Irklar

< Resime gitmek için tıklayın >

Sınıflar

< Resime gitmek için tıklayın >

#4 Açık artırmalı Trade sistemi!
Oyunda bulunan Trade Broker ile Trade sistemi hem kolaylaşmış hem de eğlenceli bir hal almış. Oyunda bir eşyamızı açık artırmaya sunabiliyoruz. Başlangıç fiyatını belirledikten sonra gelecek teklifleri beklemeye koyuluyoruz. Daha yüksek bir teklif geldiği an düşük olan teklifler siliniyor. Böylece ticaret daha eğlenceli ve rekabet dolu bir hal alıyor. Trade Broker demişken, oyunda eşyalarınızı bu NPC'ye koyuyor ve bir fiyat biçiyorsunuz. İsteyen oyuncu gelip eşyanızı alıyor. O eşyasına siz de paranıza kavuşuyorsunuz. Her ne kadar eski usül "pazar kurmayı" özlediysek de bu yenilikler farklı bir deneyim yaşamamıza olanak sağlıyor.


#5 Gerçekçi Boss'lar,Korkusuz yaratıklar!
Boss ve yaratık çizimlerine önem mi veriyorsunuz? Tera Online bu konuda da oldukça gelişmiş durumda. Özellikle yaratıkların birbiriyle etkileşimi oldukça keyifli. Örneğin;siz hiçbir şey yapmadan iki yaratık birbirine saldırıp birbirini kesebiliyor. Ayrıca normal yaratıklar bile diğer oyunlarda görebileceğiniz Boss'lar kadar heybetli. Boss demişken, Tera'da düşük level Boss'ların çizimleri bile gerçekten harika.


#6 Non-target sistemi ile heyecanlı PvP,doyumsuz PvE!
Non-target sistemli oyunlar son zamanlarda oldukça artmış durumda. Bu sistemin amacı oyuncuyu,oyun içine daha çok dahil edebilmek, klasik MMORPG'lerdeki "hedefe tıkla, skille bas" mantığından vazgeçirebilmektir. Tera Online'ın bunu başarıyla gerçekleştirdiğini söylersek yanılmış olmayız. PvP'deki heyecan olsun, kasılırken sıkmayan PvE olsun bize non-target sisteminin Tera'ya başarıyla uyarlandığını gösteriyor.


#7 Tamı tamına 30 çeşit binek!
Tera Online binek konusunda da çok zengin. İlk bineğimiz olan atı 11 level'da alıyoruz. Diğer binekleri ise Battleground'lardan, görevlerden, Nexus adı verilen özel PvE haritasından elde edebiliyoruz. Bu binekler yetenekli ve bir o kadar da estetikler.

< Resime gitmek için tıklayın >

#8 Solukları kesecek Dungeon'lar!
Oyunda 20 level'dan itibaren 5 kişi olarak girebileceğiniz dungeon görevleri geliyor. Fakat dungeonların sıkıcı veya kolay olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu 5 kişilik grubun iyi bir uyum içerisinde olması oldukça önemli. Aksi takdirde Dungeon'u bitiremeyebilirsiniz. Grup bulmayı kolaylaştırmak için server eşleme mevcut. Dungeon girişinde eşlemeyi açıyorsunuz ve sizin gibi o Dungeon'da görevi olan 4 kişi ile birlikte otomatik bir gruba düşüyorsunuz. Hem de bu 4 oyuncunun sizin sunucunuzda olması zorunluluğu olmadan!

< Resime gitmek için tıklayın >

#9 Farklı PvP sistemi!
PvP serverlardaki açık dünya PvP'sinden Battlegroundlara, Guild savaşlarından rekabet dolu düellolarına; Tera'nın PvP'si birçok oyuncunun gözdesi. Oyunda PvE serverdaysanız 30 level'a kadar beklemeniz gerekecek. Çünkü, yalnızca 30 leveldan sonra 20'ye 20 kale savaşına girebiliyoruz.

#10 Işınlanma animasyonları!
Sürekli "Loading" ekranı gördüğünüz oyunlardan sıkılıyor musunuz? Tera buna da bir çözüm bulmuş. Oyunda bir şehirden ötekine ışınlanırken bir Pegasus'a biniyoruz, göklerde kısa bir şehir turu attıktan sonra bir çeşit portala giriyoruz. Bir süre sonra bir bakmışız gitmek istediğimiz şehirdeyiz! Pegasus'umuza teşekkür ediyoruz ve o bizi müsait bir yerde indiriyor. Böylece oyuncular "açık dünyadan" kopmuyor, Loading ekranı başında beklemekten sıkılmıyor.

Bahsi geçen animasyon:

Videoyu izlemek için tıklayınız


Bu yazı MMOBilgesi'nden alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhandemiroz -- 30 Ocak 2014; 13:19:49 >


O
Obilux
6 yıl (1410 mesaj)
6 nerde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
oguzhandemiroz Konu Sahibi
6 yıl (37 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

6 nerde?
quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

6 nerde?

Gözümden kaçmış kusura bakmayın, eklenmiştir.
L
Lightning Returns
6 yıl (404 mesaj)
C/P kaynağı nedir
N
Natsu Dragneel
6 yıl (1125 mesaj)
Tera aslında karakter geliştirme açısından çok güzel ama PvP bakımından çok kıt bir oyun. Görevler falan sıkmıyor ama PvP atınca oyunu silesim geliyo. Hani vurma animasyonlarında bizi free bırakmışlar tamam o iyide. PvP kısmında yarı free bir sistem kullanıp PvP modunu biraz daha güzelleştirebilirlermiş.
.
.Marxman.
6 yıl (208 mesaj)
Arkadaşlar ttnet kullanıcıları için gliba berbat bir oyun inme süresine 24 saat diyo :S Ve de gt525m ekran kartlı i7 işlemcili laptopumda kasmadan oynanabilmesi konusunda endişeliyim.
I
IcyTea Lemon
6 yıl (12827 mesaj)
Tera nın bir amacı yok, sadece grafikleri ve atmosferi var o kadar. O kadar GB indirmeyin boşa. 2 gün sonra bırakıcaksınız.
L
Lightning Returns
6 yıl (404 mesaj)
Sizin mantığınızla baktığımızda o zaman hiçbir oyunun amacı yok
Oyun oynamamalıyız?
E
emberci
6 yıl (1028 mesaj)
Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D


Bu mesaja 3 cevap geldi.

O
oguzhandemiroz Konu Sahibi
6 yıl (37 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: emberci

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D
quote:

Orijinalden alıntı: ozkansen

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D

Bak bunda çoooook haklısın
H
hagi10best
6 yıl (905 mesaj)
Ben terayi indirip denedim. Diğer non target oyunlara göre çok kasintili bir kombat sistemi var. Tikla skill bastan çok ta farki yok. Bu grafiklere c9un ki gibi bir kombat sistemi tam olurdu bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F
Fear of the Dark
6 yıl (2863 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: emberci

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D
quote:

Orijinalden alıntı: ozkansen

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D

Gameforge = money money money

Tera = çöp

İyi oyunlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U
uonum
6 yıl (51 mesaj)
neyi kötü tera'nın ya da firmanın ? biraz detay verebilir misiniz? @The Rolling Stones @ozkansen


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozkansen , @The Rolling Stones

E
emberci
6 yıl (1028 mesaj)
Hack, bot gibi şeyleri takmıyorlardı. Adamları videoya çekip rapor etmeyi bile denedim fakat birşey olmadı. Adamlar afk olarak bg lerde farm yapıp, daha sonra o puanları diğer oyunculara satıyorlar para yapıyorlardı. Düşün aynı anda 3-4 acc ile afk olarak farm yapıyorsun. Daha sonra bunları satıyorsun.
Lag/ping sorunu olduğunda pek takmıyorlardı.

Normalde oyunun marketinde bulunan bazı şeyleri getirmiyorlardı. Us ve kore versiyonunda olan marketde "takas" edilebilen şeyler bunlarda yoktu.
Patch olarak geridelerdi. Örneğin: 6 ay önce korede "sınıf dengesi" ile ilgili değişiklik yapılmıştı. Us onu 5 ay kadar önce oyuna dahil etmişti. Fakat bunlarda yoktu o patch. Adı üstünde "sınıf dengesi" nasıl almazsın sen o patchi? paramı ödüyorlar olayını bilmiyorum fakat çok sinir bozucuydu.

özetle: hack + bot + eksik patchler = benim için o oyunu oynanmaz yapar. Bende tera ile öğrendim bu firmayı. Araştırınca kötü bir firma olduklarını, oyun ile ilgilenmediklerini gördüm. İngilizcen varsa bu firmayı ve diğer oyunlarını biraz araştır.

not: Sorun tera da değil, sorun tera nın eu sunucuları ile ilgilenen firmada.


ek olarak:
sorun tera da değil dedim ama aslında tera nın bir olayı yoktur. Boş bir oyundur. "Single player" kafası boss fightlar güzel gelebilir fakat, aynı yeri 24345654656 kere yapıp item kasıyorduk biz. Şuanki durumu farklıysa bilemem. Kombat mekaniği iyi olabilir fakat boş.
İnsanlar grafikleri yüzünden yüksek puanlar verebiliyor bu oyuna. Fakat malesefki haketmiyor. Olay grafikte olsaydı, en iyi / en çok oynanan oyunların grafikleri tırt olmazdı (wow, eve online, uo... liste uzar gider). Üst baş dizmesi "grind fest" olmasaydı, pk/pvp işi daha farklı yapılsaydı. Birde eu yerine us de düşük ping ile oynayabiliyor olsaydık. Hiç düşünmeden oynardım (elbet kişisel zevk bu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emberci -- 5 Şubat 2014; 21:52:59 >


F
Fear of the Dark
6 yıl (2863 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: uonum

neyi kötü tera'nın ya da firmanın ? biraz detay verebilir misiniz? @The Rolling Stones @ozkansen
quote:

Orijinalden alıntı: uonum

neyi kötü tera'nın ya da firmanın ? biraz detay verebilir misiniz? @The Rolling Stones @ozkansen
p2win
U
uonum
6 yıl (51 mesaj)
@ozkansen detaylı açıklaman için teşekkürler.

@The Rolling Stones sana katılmıyorum piyasadaki birçok oyunu oynadım bir süredir de tera oynuyorum bence p2w olmayan tek f2p oyun tera...
Bu mesajda bahsedilenler: @ozkansen , @The Rolling Stones

L
Lightning Returns
6 yıl (404 mesaj)
Oyun paytowin arkadaşlar, pay to win değil diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum.

Edit: Hater olarak gözükmek istemiyorum,p2w olduğunu bile bile oynuyorum çünkü mekan ve karakter tasarımları/grafikleri en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lightning Returns -- 6 Şubat 2014; 13:20:51 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Ö
ÖmErenay
6 yıl (2629 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: emberci

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D
quote:

Orijinalden alıntı: ozkansen

Tera oynamamak için 10 neden:

1. gameforge
2. gameforge
3. gameforge
...
10. gameforge

:D

maalesef haklısın
N
Natsu Dragneel
6 yıl (1125 mesaj)
Bluehole Studios'un diğer oyunları ?? Hangi oyunlarmış bunlar isimlerini yazarsan çok sevinirim.

Gameforce diyorsan o oyunlar için yapılan bir laucher sistemidir.

Oyunun geliştiricisi Bluehole Studios' dur.

Bunun dışında oyunda ne zaman hack+bot gördün ? Eksik patch olayında haklı olabilirsin ama hack ve bot olaylarına 2 yıldır hiç rastlamadım. Ya bir arkadaşın sallamış, inanmışsın yada internetde yanlış bilgileri öğrenip burada doğruluk payı olmadan yazmışsın.

Lütfen şöyle tam bilginiz olmadan insanlara yanlış bilgiler sunmayın.

Oyuna yaptığın diğer yorumlar hakkında birşey diyemem seni kişisel düşüncen. Ama oyuna karşı hack+bot var firma kötü vb. şeyler kafandan sallamışsın. Heleki "firmayı ve diğer oyunlarını biraz araştır" dediğinde iyice sallamışsın.

Tera' dan başka hangi oyunları oynadın çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Natsu Dragneel -- 17 Şubat 2014; 10:03:29 >


Bu mesajda bahsedilenler: @ozkansen

U
uonum
6 yıl (51 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Lightning Returns

Oyun paytowin arkadaşlar, pay to win değil diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum.

Edit: Hater olarak gözükmek istemiyorum,p2w olduğunu bile bile oynuyorum çünkü mekan ve karakter tasarımları/grafikleri en iyisi.
quote:

Orijinalden alıntı: Lightning Returns

Oyun paytowin arkadaşlar, pay to win değil diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum.

Edit: Hater olarak gözükmek istemiyorum,p2w olduğunu bile bile oynuyorum çünkü mekan ve karakter tasarımları/grafikleri en iyisi.shop'taki hangi item/ürün bu oyunun pay to win olduğunu düşündürdü sana ? bir ya da bir kaç örnek verebilir misin rica etsem.
@Lightning Returns
Bu mesajda bahsedilenler: @Lightning Returns