Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
2569
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tek nokta enjeksiyonlu araca açık hava filtresi

A Ac Schnitzer. Konu Sahibi
9 yıl (4792 mesaj)
Aracım Fiat Siena 1.4 El tek nokta enjeksiyona sahip ustama bu araca açık hava filtresi taktırmak istiyorum dediğimde tek nokta enjeksiyonlu olduğu için aman aman verim alamazsın pek ses çıkmaz dedi.

Tek nokta enjeksiyonlu yada karbüratörlü aracına açık hava filtresi takan var mı ? Ne durumda gerçekten duyduğum gibi mi ? Araştırma aşamasına girdim bir kaç ustaya daha danışıcam fakat ilk aldığım cevap olumsuz oldu.
E Erukay
9 yıl (748 mesaj)
Allah aşkına ne alakası var tek nokta enjeksiyonlu olmasıyla.
Benim ve yakın arkadaşımın Tek nokta enjeksiyonlu Ford Escort arabamız var. Onun aracında açık hava filtresi var, bayağıda ötüyor yani

Buda Fotoğrafı
< Resime gitmek için tıklayın >
* *President*
9 yıl (6030 mesaj)
Hava girişindeki filitrenin tipini ya da cinsini değiştirmek ile aracın motorunun tek çift enjeksiyonlu veya karbüratörlü olmasının alakası yok. Takıp kullanabilirsiniz.
A Ac Schnitzer. Konu Sahibi
9 yıl (4792 mesaj)
Yorumlarınız için teşekkür ederim İzmir içi tavsiye ettiğiniz bir yer var mı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E Erukay
9 yıl (748 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

Yorumlarınız için teşekkür ederim İzmir içi tavsiye ettiğiniz bir yer var mı ?

İzmir içi tavsiye derken, İzmir'de yaşamıyorum dükkan tarif edemem ancak "AEM - K&N - SİMOTA" markaları kalitelidir, ona göre araştırma yapabilirsiniz.

Benden tavsiye 20 TL ye de filtre bulursunuz ama sesten başka işe yaramaz. Motorun içine toz falan alır motor yağ yakmaya başlar. Çünkü pistonlara zımpara etkisi yaratarak çizer. Bir üstte cevap veren *President* nickli abimiz bayaa bilgilidir teknik konularda ben yinede yanlış bir şey söylemeyeyim.

Birde filtre ne kadar motora uzak olursa, soğuk hava çekerse o kadar iyi performans verir. Sıcak hava çekmesi aracı bayıltır.
O Ozn.Onl
9 yıl (3529 mesaj)
hava filtresinde bmc den başka tanımam .DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.