Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
621
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tarih kitapları
G
9 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Son zamanlarda tarihe olan ilgim yeniden arttı.Özelliklede Türk tarihi.Youtubede videolar izliyorum.Herkes farklı bir şey söylüyor.Kitapyurdundaki yorumlara bakıyorum bazıları "Yazar gerçekleri anlatmış.Gerçekten çok iyi..." gibi şeyler yazarken bazılarıda "Yazar kendi düşüncelerini anlatmış.Gerçekle ilgisi yok" gibi şeyler yazmış.

Birine göre yazar gerçekleri yazmış ama diğerine göre gerçek dışı yazmış ve çarpıtmış.Birisi diyor bu olay böyle oldu diğer başka bir şey söylüyor.Hangi yazarın tarafsız, kendi ideolojisinden etkilenmeden, saf doğruları yazdığını nereden bileceğiz? Tarih kitabı alırken bunu nasıl anlıyorsunuz?

Bugün gördüğüm bir videoda Halil İnalcık [Kendisinin cumhuriyet tarihinin en büyük tarihçisi olduğunu düşünürüm] Osmanlı'nın aslında kayı boyu olmadığını söylüyordu.Kafam çok karıştı o videodan sonra.

Objektif bir şekilde tarih öğrenebileceğim hangi yazarları önerirsiniz? [Hikaye tarzı kitaplar değil daha çok bilgi içeren kitaplar okumak istiyorum]DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.